Kolosální podvod našich lékařů

Jan Zíma

NAŠI LÉKAŘI NIKAM ! Hromadný odchod fingují a nyní jsou o tomto těžko uvěřitelné, přesto však jasné důkazy...
Před několika dny jsem se ve čtvrtek sešel v Drážďanech se starým známým, jež už léta pracuje v jedné z největších personálních agentur ve Spolkové Republice Německo. Firma se jmenuje TROVIT, je druhá největší na Německém trhu, a můj známý Peter je http://blog.idnes.cz/blog/12660/177147/clanok_foto_269.JPG"Profesionální lanař" v managementu ředitelství této původně Španělské firmy.  Sasko je jednou z nejlíp prosperujících Spolkových zemí, Drážďany jsou univerzitním městem s populací okolo 600.000 obyvatel. Také jsou kousek za hranicí a vlak z Prahy sem jede jen něco málo přes 90 minut. Lékařů je tu mírný nedostatek a jejich nástupní platy jsou okolo 3000 EUR čistého u sekundáře s pětiletou praxí. Když jsme přešli běžné povídání o ženách, Quidovi Westerwellovi, jež je Německou obdobou našeho Miroslava Sládka a pochválil jsem mu nové auto, přišlo na práci.

KDE JSOU ČEŠTÍ LÉKAŘI JEDOUCÍDONOVÉ PRÁCE V SRN? Foto J.Z. MEISSEN 2011

"Hodilo by se tu pár doktorů od Vás" začal Peter a já udiveně kontroval, "máš jich málo"? Když jsem nerozumněl tak mi to vysvětlil a já zůstal jen němě stát. I přesto, jaké optimistické hlouposti píšou občas Rakouská, zejména socialistická média, v Německu deníky publikují poměrně přesný obraz naší stávky a tudíž by se dalo očekávat, že pokud polovina našich 3800 lékařů hodlá odejít do zahraničí, zejména do Rakouska a SRN, jak sami uvádějí,  mělo by jich v současnosti dejme tomu 1500-2000 dorazit do Spolkové Republiky. Otázka zní, "PROČ TU NEJSOU ?"

Překvapený jsem se dozvěděl, že TROVIT zpracoval do celého Saska za poslední tři měsíce celkem dva České lékaře a do celé SRN 5 lékařů. Protože to bylo příliš k neuvěření a celá věc nedávala smysl, sedl jsem k internetu a začal hledat. Nepomohlo to. Čeští lékaři jako by se tu nevyskytovali. Jakoby nic nechystali. Pro úplnost je třeba dodat, že vyřizování povolení a jiných papírů tu chvíli trvá a je třeba začít 4 až 6 týdnů dopředu. Tak jsem v pátek dopoledne jsem zašel ze zvědavosti do Bundesagentur Für Arbeit, obrovské budovy Drážďanského úřadu práce, která sídlí na Budapester strasse 30 a zde se mé neuvěřitelné podezření potvrdilo. Práce lékařů je, jen v Sasku je skoro sedmdesát čtyři volných míst nemocničních lékařů a příslušná úřednice mi pod slibem anonymity potvrdila, že od 1 prosince do 10 února vyřídil tento úřad v Sasku pouze dvě pracovní povolení pro české lékaře, celkově v rámci SRN 7 lékařů. Nelenil jsem a zašel jsem, do mně známé nemocnice Dresden Friedrichstadt a se stejným dotazem jsem zjistil, že v nemocnici s jedenácti volnými místy pro nové lékaře pracuje jeden jediný český pan doktor.

Tato běžná migrace lidí nemůže mít s masovou stávkou vedenou Pražskými lékařskými odbory a pány Kubkem a Engelem, nic společného a tak je na místě jednoduchá, věcná  otázka. Když 2000 až 3800 lékařů odchází do zahraničí, zejména do Německa jak odbory i sami lékaři denně opakují a to již 1 března, tedy za 14 dní, KAM JDOU !?  KDE MAJÍ V NĚMECKU NOVOU PRÁCI  ?
Vůbec se tu neobjevili.. Vysvětlení je jednoduché, byť málo uvěřitelné. NIKAM NEJDOU. LHALI!

CELÝ JEJICH STÁVKOVÝ ODCHOD Z NEMOCNIC JE JEDEN VELKÝ MEDIÁLNÍ A SPOLEČENSKÝ PODVOD.

Kvůli těmto 20% našich nemocničních lékařů se nyní odkládají operace nemocných, mobilizovala se armáda, denně panoval křik a obviňování v médiích, vláda je v krizi a nemocní pacienti jsou vyděšení nemístným vyděračstvím lékařských odborů.

TO VŠECHNO PRO FINGOVANÝ, HROMADNÝ ODCHOD NAŠICH LÉKAŘŮ!

Lékaři hromadně, organizovaně lhali v takových rozměrech, jaké jsou v naší novodobé historii naprosto nevídané. Nechci dovozovat, zda se jedná o trestné činy šíření poplašné zprávy, vydírání či podobně, ale fakt, že si úzká profesní skupina dovolí podvést stát, své zaměstnavatele, ministra zdravotnictví a nás pacienty, je alarmující. A také, bere tomuto vzdělaneckému oboru jakoukoli prestiž. Čeští stávkující lékaři kandidují na titul, "Nevychovaní podvodníci a zlatokopové". Těch ostatních, je mi líto.

PS
Kdo z Vás mi chce oponovat, dovolím si připomenout, že to mám solidně vyzdrojované a navrhuji aby jste nedříve kontaktovali nejbližší Spolkový úřad Agentur für Arbeit například Budapester Straße 30, 01069 Dresden. Budou vám poskytnuta, stejně jako i mně, přesná čísla o neexistujících přesunech lékařů za prací do SRN.

(Po přečtení článku si člověk říká, jak to, že nenapadlo žádného z politiků na ministerstvu zdravotnictví či ve vládě se zeptat tamtéž a nechali se tak zesměšnit pány Engely a Kupky. red.)