Konec ekoteroristů v Brně?

Petr Paulczynski

Zelení v Brně vydali prohlášení, že zakládají klub a odcházejí do opozice. Vzhledem k  jejich chování v uplynulých čtyřech letech dopadli jako hubkaři a do zastupitelstva se dostali celí tři. To tedy je klub, co může schůzovat ve výtahu. A odchod do opozice? To není hrdé gesto, ale nezbytnost, protože se s nimi nebaví ani kredenc. (Na snímku dva ze tří exotů.)

Čtyři roky škodění Zelených v Brně a jejich propad dávají nadějný výhled do budoucnosti. Končí jejich pokusy o zachování kolejiště nádraží v původní trase, scestně prezentované snad jako strategická páteř městské dopravy, ale s nulovým potenciálem návaznosti na zamýšlenou novou síť dopravy. Vypadá to že nadešel čas navrženého zeleného koridoru v podobě parkové kolonády na trase historické estakády. Odporný prostor před starým nádražím, šílená směsice lidí, šalin a aut se snad konečně pohne k řešení hodnému 21.století.

Snad končí fanatické blokování doposud připravených dopravních staveb jak Zelenými tak panem Zlatuškou. Zbývá jim už jen angažmá profesionálních nátlakových sdružení usídlených právě u nás v Brně. Podle způsobu jejich financování také ani od nich nelze očekávat činnost, která by napomáhala k tomu, jak kvalitní řešení vznikne, nýbrž snahu o co největší kvantitu libovolných žalob bez ohledu na důsledky, ale především určujících jejich odměnu. Celkový mediální obraz vytvářený RMB, byl totiž až příliš ambivalentní, což neurvale zneužíval náměstek Ander testující meze, kam až může zajít. A tak doufám, že skončilo kvůli zachování koalice přehlížení tohoto vydírání.

Už toho bylo dost a proto je nejvyšší čas spoluprací všech nových konstruktivních sil brněnského zastupitelstva řádění těchto pěstitelů koz a propagátorů marihuany okamžitě ukončit.  Ať už bude koalice velká nebo pravicová.

Psáno pro blog.iDnes.cz