hhh

 

Omluví se OSN a politici také našemu prezidentovi Václavu Klausovi?

František Matějka

"Předpověď byla špatně podložená a měla chybné závěry. Vedení Mezivládního panelu pro klimatické změny (IPCC) se za chybnou aplikaci dat omlouvá," nechali se 20.1.2010 slyšet jeho zástupci. Média jejich omluvu označila za bezprecedentní - OSN se totiž neomlouvá nijak často.

Zaznamenali jste tuto zprávu? Já osobně ji v roce 2010 považuji za jednu z nejdůležitějších. A to máme teprve leden. Ta zpráva, která kupodivu neobsazuje masivně titulní strany novin a nemá své místo v hlavních zpravodajských relacích, má totiž dalekosáhlé důsledky. Ještě nedávno ctotiž htěli ekologističní aktivisté a zmatení politici z celého světa, právě na těchto základech, závěrech a doporučeních klimatologů Mezivládního panelu pro klimatické změny (IPCC), cca 30 bilionů USD do roku 2030. Předkládali nám pomalu katastrofické scénáře o konci Země a lidstva. Jako z hodně drahého amerického filmu. Také náš státní rozpočet měl být připraven o značnou část peněz každý rok, které už v kase i tak nejsou, jako spoluúčast na svatém tažení za neoteplování Země o ne více než 2 C°.

Dnes už víme, že himálajské ledovce netají tak, jak klimatologové strašili. Víme, že zprávu zmanipulovali. Také víme, že nová studie, která bude uveřejněna v publikaci amerických meteorologů Journal of Climate, zpochybňuje teorie o oteplování: "Zatím si nejsme jistí citlivostí klimatu a odrazivostí částeček v atmosféře. A proto není možné určit přesně, jakým dílem se na výsledku podílejí," říkají skutečný klimatolog Stephen Schwartz a jeho kolegové. 

Je to téměř doslova přesně to, co již roky říká Václav Klaus. Přesto jej politici a aktivisté čeští i v zemích EU (a v podstatě též zbylého světa) označovali těmi nejhoršími názvy. Přisuzovali mu bezprecedentní charakterové vady a označovali jej za kacíře, kterého, kdyby byla jiná doba, by nejraději upálili, aby jim nestál v cestě.

Po omluvě OSN celému světu za to, že jejich klimatologové lhali, mlžili, tajili, manipulovali a chybně aplikovali, mě teď zajímá, kdo z těch v předchozím odstavci uvedených zaplatí ze svého náklady na konání summitu v Kodani - a zejména pak kdo v sobě najde tolik odvahy, aby se omluvil Václavu Klausovi. 

Z těch domácích by mohli začít například Bursík s Liškou. (Nikoliv mohli, ale kdyby měli kousek cti v těle, tak museli, aby se nepropadli hanbou! - pozn. redakce)