hhh

Petr Mach věří v hlubší spolupráci se Stranou nezávislých Spojeného království

Ivana Haslingerová

Nigel Farage, vůdce Strany nezávislých Spojeného království (UKIP) Velké Británie pozdravil prostřednictvím vůdce Svobodných Ing. Petra Macha, PhDr. demonstranty před irskou ambasádou na akci "Svoboda pro Irsko":

"Vážení přátelé! Je mi líto, že zde dnes s Vámi nemohu být osobně a spolu s vámi manifestovat před velvyslanectvím Irské republiky v Praze. Toto vyjadřování nesouhlasu s elitami EU, které slouží jen samy sobě, je v zájmu občanů nejen z Irské republiky. Můžete si však být jisti, že já tento postoj též manifestuji obyvatelům britských ostrovů každý den, co mi síly stačí.“

 

 

Petr Mach se při té příležitosti vyjádřil, že "Svobodní vznikly z podobných důvodů jako UKIP ve Velké Británii, postoje pana Nigela Farage jsou mi blízké a věřím v další hlubší spolupráci obou stran!". 

A právě toto sdělení doktora Macha vyvolalo vlnu dotazů na to, co to UKIP vlastně je za stranu a co hodlá vůdce Svobodných prosazovat. Zjistili jsme si proto podrobnosti o Straně nezávislých Spojeného království a potvrdilo to, že vůdce Svobodných ví co dělá. Tedy:

Strany nezávislých Spojeného království (UKIP) vznikla již v roce 1993. Prosazuje ideologii euroskepticismu, populismu a konzervatizmu. V Evropském parlamentu má její skupina název "Evropa svobody a demokracie". Barvy strany jsou purpurová, šedá a žlutá. UKIP (čti Jukip) je konzervativní euroskeptická politická strana, která vznikla za účelem vystoupení Spojeného království z EU.  Ke dni 31. 12. 2007 měla 15 878 členů. V současné době má 13 europoslanců a dva poslance ve Sněmovně lordů, kam oba přešli od konzervativních pérů. Má také zastoupení 100 radních na radnícícch VB.  Její obliba ve VB stoupá. V roce 2004 získala v eurovolbách 2,7 mil. hlasů což činí 16,1 % národa. Získala tak 12 křesel v EP. V roce 2009 byla v evropských volbách druhou největší ve Spojeném království, zvítězila i nad Labour Party a zvýšila podporu o 0,4 % na 16,5 % tedy na 13 poslanců. 4.9. 2009 sdělila, že se jejím vůdcem stal Nigel Farage. Ve volbách do domácího parlamentu získala v roce 2005 603 298 neboli 2,2% hlasů.