Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Blahopřání J. Em. Dominiku kardinálu Dukovi k dnešnímu svátku Doporučený

  • sobota, srp 04 2018
  • Napsal(a)  JIŘÍ PANCÍŘ a IVANA HASLINGEROVÁ
J. Em. Dominik kardinál Duka, OP, arcibiskup pražský a primas český v milované katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha J. Em. Dominik kardinál Duka, OP, arcibiskup pražský a primas český v milované katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha snímek Ivana Haslingerová
Dnes slaví svátek J. Em. Dominik kardinál Duka, OP, arcibiskup pražský a primas český.  Osobnost, která udělala neuvěřitelně mnoho nejen pro katolickou církev u nás, ale i pro morální obrodu celého našeho komunistickým marazmem tolik poničeného národa. Jeho neúnavnou prací se katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Hradě pražském proměnila do obrazu světově nádherného Božího domu. Kompletní systém obnovených zvonů katedrály zní od jeho nástupu po celé Praze, katedrála má nové osvětlení, zateplení, ozvučení, nové obří varhany, překrásný stříbrný náhrobek sv. Vojtěcha a hrob J. Em. Josefa kardinála Berana.

 To vše by bez opravdu neuvěřitelného pracovního nasazení pana kardinála Duky nebylo. To nehovoříme o osamostatnění církve od státu, o opravách kostelů po celé naší vlasti a o starost o opravy komunisty poničených budov, lesů a pozemků, které byly církvi především jeho zásluhou právem vráceny. 

Redakce Fragmentů a Kulturní komise ČR mu za to vyjadřuje hluboký dík a obdiv a přeje mu mnoho zdraví a síly pro další kultivaci a morální obrodě našeho tolik komunistickým marasmem morálně poničeného národa.

Přeje mu hodně trpělivosti a optimismu, aby s jejich pomocí dokázal mezi negativními zprávami, kterým musí v naší komunistickým marasmem tolik morálně poničené zemi ještě 25 let od pádu této zrůdné diktatury čelit, viděl i kousek dobrého a aby dokázal i nadále ukazovat lidem, co je podstatné. Aby se jako svatý Vojtěch a kardinál Beran i nadále ve svém životě nepřestal hlásit k hodnotám, kterým věří, a to i přesto, že v médiích naráží mnohdy na povýšený odpor atheismem poničených redaktorů. Ať mu v tom pomáhá Bůh a splní se mu všechny sny a tajná přání.

Sestra Dominika s medailí udělenou Pražským arcibiskupstvím za pomoc při umístění pomníku sv. Vojtěcha v katedrále 

Spolu s panem kardinálem slaví dnes na pražském arcibiskupství svátek i sestra Dominika Bohušová. Neuvěřitelně skromná, vzdělaná a pracovitá žena. Vlastenka, vedoucí Modlitby za náš národ, za což jí patří dík. Přejeme i jí krásné prožití celého dne a mnoho zdraví a sil do další nelehké práce při kultivaci a morální obrodě našeho tolik zkoušeného a morálně tak komunismem poničeného národa.

Ať oběma těmto mimořádným osobnostem v jejich práci pomáhá a žehná Bůh. 

Za redakci revue Fragmenty Ivana Haslingerová, šéfredaktorka, a Jiří Pancíř, prezident Kulturní komise ČR, vydavatele revue.

Číst 10269 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 48 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %