Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Sestra Dominika: Není samozřejmostí mít samostatný národ, o nějž museli naši předkové tvrdě bojovat Doporučený

  • neděle, dub 05 2015
  • Napsal(a)  Ivana Haslingerová
Kristus žehnající věřícím ve Svatováclavské kapli Kristus žehnající věřícím ve Svatováclavské kapli snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

 Na naši zem se na podzim roku 2013 přihnalo oranžové tsunami, které nemá nic jiného na práci než dštít síru na církev svatou a pět ódy na našeho protektora EU takovým způsobem, že člověk by upadl pomalu do beznaděje, že je vše, oč jsme usilovali v roce 1989, ztraceno.  Je skvělé, že se i v této pohnuté době nalezly  osobnosti, kterým není osud našeho národa cizí. Je to o to krásnější, že je to právě nejvyšší představitel nejsilnější církve u nás, Jeho Eminence Dominik  kardinál Duka OP a sestra Dominika J. Bohušová z Arcibiskupství pražského, kteří i přes všechny nedůstojné útoky a osočování od pánů Sobotků, Zaorálků a dalších neznabohů myslí na náš národ a jeho občany a neustávají bojovat za jeho osud. Pan kardinál všem občanům v této těžké době požehnal, povzbudil je a požádal, aby vytrvali a přišli se za náš národ pomodlit 28. září 2013 do Svatováclavské kaple katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha. A to nejen před volbami, ale každého 28. dne v měsíci vždy v 16.15 hodin tuto Modlitbu za národ opakovali. Hned na první modlitbě před volbami byla kaple plná - přišlo 120 věřících. Od té doby probíhají modlitby každý měsíc. Poslední, devatenáctá modlitba, proběhla 28. března 2015. 

 

Iniciátorkou této krásné akce je sestra Dominika J. Bohušová z Arcibiskupství pražského, která našemu listu sdělila: "Pevně věřím, že upřímná modlitba ve Svatováclavské kapli pomáhá. Mně osobně již několikrát při modlitbách v této kapli Bůh vyslyšel. Nehledě na to, že člověk po modlitbě tam nabude velkou sílu. A protože  situace kolem voleb v roce 2013 mne nadzvedla, rozhodla jsem uspořádat na tomto posvátném místě Modlitbu za národ, abych načerpala sílu nejen pro sebe, ale i pro ostatní. Aby i oni mohli prožít tento povznášející pocit. Zašla jsem za otcem kardinálem s prosbou, zda se můžeme v této památné kapli patrona naší země společně pomodlit za náš národ. Souhlasil a požádal mne, abych se pokusila vše organizačně zajistit. Hned na prvních modlitbách  před volbami byla kaple plná podobně smýšlejících lidí. To mne povzbudilo a přemýšlela jsem, jak tyto modlitby pořádat pravidelně, nejen  před volbami."

 
 

Potemnělý oltář ve Svatováclavské kapli očekával již po devatenácté  věřící, kteří se přišli pomodlit za naši zemi

 
 

První příchozí zaujímají místa a studují texty modliteb, které se budou modlit za náš národ

 
 

 A již přichází sestra Dominika a rozžetím svíček prozařuje oltář a hrob knížete Václava

 
  
Atmosféra Svatováclavské kaple osvětlená svícemi je opravdu nezapomenutelná a přímo vybízí k modlitbám 
 
 

 A pak již Modlitba za národ začíná...

 

Protože tato březnová modlitba probíhala před největším křesťanským svátkem, Velikonocemi, připomněla sestra Dominika i pobožnosti, které Arcibiskupství pražské přichystalo a pozvala na ně přítomné. Obraz Krista s křížem na ramenou nade dveřmi kaple její slova podbarvoval. 

 
 

"Jde o kapli patrona naší země knížete Václava, který zemřel 28. září 935, a o modlitbu za náš stát, který vznikl 28. října 1918. Rozhodla jsem se proto pro pořádání těchto modliteb každého 28. dne v měsíci. Připomenout toto datum nejen v říjnu na den české státnosti, ale každý měsíc. Chtěla bych, aby si lidé uvědomili, že není samozřejmostí mít samostatný národ, že naši předkové se museli v čele s prezidentem Masarykem o jeho samostatnost tvrdě poprat, a aby si připomněli osobnost světce Václava nejen jednou do roka poutí ve Staré Boleslavi, kde byl pro své postoje zavražděn,"  říká sestra Dominika a dodává:

 
 

"Otec kardinál mne ujistil, že mám jeho plnou podporu, že nám žehná a povzbuzuje nás, abychom vytrvali i nadále a každého 28. dne v měsíci se za národ společně modlili.  Podařilo se mi  rozhlásit, že otec kardinál zve každého 28. dne v měsíci k pravidelným modlitbám do kaple sv. Václava,  a to v 16:15 hodin, a mám upřímnou radost, že lidé, kterým na našem národě záleží, začali chodit na pravidelné modlitby do kaple. A to nejen pražští; rozkřiklo se to již až na Moravu, do Opavska a Slezska."

Sestra Dominika má ještě osobní důvod pro číslo 28. Dne 28. května zemřela její maminka, která ji naučila lásce a úctě k národu. "Dodnes okamžitě stoupnu i doma do pozoru, když slyším naší hymnu," říká sestra Dominika. 

Jaké Modlitby za národ se věřící modlí v kapli sv. Václava

Modlitby sestavila sestra Dominika tak, že nejdříve probíhá modlitba k Duchu svatému, kterou jí dal zpovědník kardinála Berana biskup Matoušek. Poté zazní modlitba ke Svaté Ludmile. Tuto světici vybrala sestra Dominika proto, že ji chce vysvobodit zpoza mříží, za nimiž je tak necitelně uzavřena v chrámu sv. Jiří, že se jí nemohou věřící pořádně ani poklonit (viz snímek níže):
 
 
Pak následuje hlavní Modlitba za národ, kterou se modlí každoročně ve Staré Boleslavi pan arcibiskup Dominik kardinál Duka. Modlitby ve Svatováclavské kapli zakončí Svatováclavský chorál.
 
 
 Za zpěvu chorálu V zemi věrných Čechů se jmény všech našich světců se všichni přítomní odeberou v procesí ke hrobu svaté Ludmily do Svatojiřského kláštera, kde se k ní modlí litánie:
 
Zvláště v zimním období je tento pochod ze Svatovítské katedrály do chrámu sv. Jiří ke hrobu svaté Ludmily po ztemnělém nádvoří Pražského hradu za zpěvu chorálu V zemi věrných Čechů  opravdu neopakovatelným zážitkem. 

   
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 

       

 

Výše uvedené snímky z návštěvy hrobu sv. Ludmily jsou uvedeny pro představu, jak je tento zážitek krásný a tajuplný. Pohled od hrobu do potemnělých prostor chrámu sv. Jiří je opravdu dech beroucí.  Bohužel tentokrát o něj byli věřící ochuzeni, neb chrám byl uzavřen. Sestra Dominika jim ale přeto připravila velmi zajímavé setkání s kněžnou Ludmilou a to přímo ve Svatováclavské katedrále: 

 

"Půjdeme se poklonit hrobce, kde je uložena hlava sv. Ludmily," vyzvala přítomně a odebrala se z kaple sv. Václava k hrobu ostatků jeho babičky: 

 

 Průvod se ubíral po levé straně potemnělé katedrály k poměrně nenápadnému oltáři s ostatky této světice:

 

 

 

 Před oltářem se všichni pomodlili litánie ke kněžně Ludmile a mnozí se pak ještě odešli pomodlit k Bohu do Svatováclavské kaple soukromé modlitby.

 

 

Prezident Kulturní komise ČR Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc. se plně staví za tuto důstojnou a povznášející akci a děkuje  panu arcibiskupovi i sestře Dominice za její každoměsíční organizování. Bůh jim žehnej.
© Kulturní komise ČR

 

 

Číst 9630 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 40 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %