Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Díkůvzdání Paladiu země české Doporučený

  • úterý, kvě 05 2015
  • Napsal(a)  Pavel Veselý
Paladium země české Paladium země české archiv Arcibiskupství pražského

Na poděkování za 70 let míru po ukončení 2. světové války a za 25 let obnovené církve po pádu komunismu nabízí J. Em. kardinál Dominik Duka, OP, arcibiskup pražský a primas český a další spolutvůrci novény příležitost k účasti na děkovných mších svatých, při nichž bude vystaven originál Paladia - milostného obrazu Madony s dítětem, kterému je připisována zvláštní ochranná moc nad naší zemí. V loňském roce  korunky Palladia požehnal Svatý Otec František na generální audienci při návštěvě AD Limina českých biskupů ve Vatikánu.

 

V květnu letošního roku si připomeneme 70. výročí od konce 2. světové války. Slavnostní bohoslužba, při níž budou věřící děkovat za sedmdesát let míru a vzpomínat na ty, kteří za naši svobodu obětovali své životy, se bude v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha konat v úterý 5. května 2015 od 17.30 hodin.

Bohoslužbě bude předsedat pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, OP. Kazatelem bude Mons. Leonard William Kenney, C. P., pomocný biskup z Birminghamu. Přítomni budou potomci těch, kdo se podíleli na domácím i zahraničním odboji a zástupci vojenských veteránů.

Pozvání přijala také Helen Patton, vnučka legendárního amerického generála George Smith Pattona, který velel za druhé světové války 3. americké armádě. Ta osvobodila jihozápadní a západní Čechy. Při bohoslužbě zazní skladby Antonína Jandy, Sergeje Rachmaninova, Roberta W. Parkera a „Te Deum“ Benjamina Brittena. Bohoslužbu přímým přenosem zprostředkuje Česká televize.

Devítidenní putování Paladia země České Prahou

Na mši svatou v katedrále sv. Víta Václava a Vojtěcha naváže devítidenní putování Paladia země České Prahou. Prostřednictvím obrazu staroboleslavské madony, který je po staletí jedním ze symbolů české státnosti, budou moci nejen věřící Panně Marii děkovat za dar míru, stejně jako děkovali v roce 1945 těsně po osvobození.

Také nyní 70 let po konci války bude staroboleslavský reliéf přítomen postupně v devíti kostelech zasvěcených národním patronům. Lidé se s ním budou moci setkat, nejprve v katedrále sv. Víta, další dny také v kostele sv. Cyrila a Metoděje v pražském Karlíně, v kostele sv. Ludmily na Vinohradech, sv. Václava ve Vršovicích, sv. Vojtěcha v Libni, sv. Prokopa na Žižkově, sv. Anežky České na Spořilově, sv. Jana Nepomuckého v Praze-Košířích a v kostele Panny Marie před Týnem.

 

 

 

Číst 10284 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 48 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %