Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Vláda zlepšuje připravenost na kybernetickou bezpečnost státu novým zákonem Doporučený

Poražení vojáci Islámského státu prchají kam se dá... Poražení vojáci Islámského státu prchají kam se dá...

Je všeobecně známo, že pokud vypukne válka, bude to zejména kyberválka a vláda na ní musí být připravena. Proto odsouhlasila novelu zákona o kybernetické bezpečnosti a zákona o svobodném přístupu k informacím. Jedná se o další z řady našich kroků, jimiž zlepšujeme připravenost státu na hrozbu kybernetických útoků. Pro nově zahrnuté skupiny odvětví budou platit povinnosti tohoto zákona o kybernetické bezpečnosti. Vyžaduje od nich, aby přijaly odpovídající kroky eliminující bezpečnostní rizika a oznamovaly případné kybernetické incidenty Národnímu bezpečnostnímu úřadu.

Premiér Bohuslav Sobotka k tomu našemi listu sdělil: "Touto novelizací vláda reaguje na evropskou směrnici, která má zajistit vysokou úroveň bezpečnosti sítí a informačních systémů v EU. Návrh tak rozšiřuje působnost stávajícího zákona o kybernetické bezpečnosti na provozovatele základních služeb i správce a provozovatele informačních systémů základních služeb, kteří působí ve významných odvětvích infrastruktury, jako jsou energetika nebo doprava. Rozšíření se týká rovněž klíčových poskytovatelů digitálních služeb, jako jsou kupříkladu platformy pro elektronické obchodování a vyhledávače." 

Vláda se tématu ochrany kritických systémů před hackerskými útoky věnuje dlouhodobě

Od 1. ledna 2015 nabyl účinnosti zákon o kybernetické bezpečnosti. Následně, v únoru 2015,  vláda schválila Národní strategii kybernetické bezpečnosti pro roky 2015-2020. Vytypovala kritické informační infrastruktury a významné  informační systémy s největšími riziky v případě útoku. 

"Díky tomu podle zprávy o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2015, kterou jsem společně s ředitelem NBÚ představil vládě 31. srpna 2016, Česká republika pomalu ale jistě získává reputaci důvěryhodného partnera. To se týká výměny informací od bezpečnostních týmů i cvičení kybernetické bezpečnosti na mezinárodní úrovni," uzavřel pan premiér.

Možná to někomu přijde jako zbytečné plýtvání časem, ale vězte, že dobrá ostraha kyberprostoru již zamezila nejen u nás, ale především v cizině, mnoha hrozivým teroristickým útokům. Bez ní se v budoucnu neobejde žádná země. A v současné době, kdy díky pozvání kancléřky Merkelové přichází denně  do zemí EU kolem 30 000 velmi nebezpečných uprchlíků z Iráku, protože po vyhnání z Mosulu je tvoří obrovské množství prchajících vojáků Islámského státu, se toto nebezpečí stavá den ze dne aktuálnější. Proto patří poděkování našemu ministerstvu vnitra i vládě, že toto nebezpečí nepodceňují a chystají se na záchranu naší země před tímto nepředstavitelným nebezpečím.

Číst 9728 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v CÍRKEV

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 48 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %