Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Zakázané Velikonoce a dokonce nejen církevní Doporučený

  • středa, bře 31 2021
  • Napsal(a)  JINDŘICH KULHAVÝ
Věřící i kněží zažili v minulosti již mnohé příkoří a pohromy, přesto církev stále žije a kde jsou diktatury a s jejich elitami. věřme, že i ta současná diktatura zanikne.. Věřící i kněží zažili v minulosti již mnohé příkoří a pohromy, přesto církev stále žije a kde jsou diktatury a s jejich elitami. věřme, že i ta současná diktatura zanikne.. snímek J. Em. Dominika kardinála Duky, arcibiskupa pražského a primase českého Ivana Haslingerová revue Fragmenty

Blížící se Velikonoce, tedy společně s Vánocemi nejvýznamnější svátek křesťanů, budou i letos zatlačeny do pozadí pokračující hysterií kolem koronaviru. Přestože ani války nedokázaly tuto oslavu křesťanství a vzpomínku na hrdinskou smrt Krista změnit, mocným tohoto světa se to podařilo podruhé po sobě. Letos šla naše vláda ještě dále, když dokonce zakázala prodej symbolů spojených s těmito dny. Prodejci pomlázek a kraslic tak mohou odepsat další období zisků a přidat se k mnoha dalším, kteří přišli o své živobytí.  Likvidace malých živnostníků i stoletých tradic poukazují na nevratné změny. Bude opět zajímavé sledovat, jaký přístup zvolí například v Německu a Francii k muslimským svátkům a budou li platit stejně přísná opatření, jako jsou zavedena ta v době křesťanských. A také bude podstatné, jak která budou dodržována. Jisté je, že církev se nebouří a v podstatě jí to je tak nějak jedno. Není se co divit, když si uvědomíme, kdo stojí v jejím čele.

Velikonoce už dávno nejsou jen oslavou křesťanství, za své svátky si je vzala i řada ateistů, kteří možná neznají úplně životopis Krista a jeho Nanebevzetí jim uniká, nicméně koledu a pečení beránka považuijí za příjemnou rodinnou tradici. Postupně si necháváme brát úplně vše. Pár panáků sedících ve vládě a úzce spolupracujících s jinými v dalších vládách vytvořili prostředí teroru a diktatury. Policisté v ulicích mlátí lidi, kteří odmítají nosit náhubky a být zticha. Největší kritici nastalé situace jsou nazýváni dezinformátory a jejich seznamy vytváří psychicky narušení jedinci typu Cempera či Jandy. V této situaci navíc do nedávna neexistující politická strana získává stále více potencionálních voličů vyzývá k přihlášení se k evropské národnosti, což v kontextu s diktátorkou Merkelovou stavící se do polohy tvůrce budoucnosti vyznívá doslova kolaborantsky.

Následující dny už nebudou těmi Velikonocemi, které jsme kdysi slavili. Takové už se nikdy ve svém původním významu nevrátí a bude problém si zapamatovat i ty, které přinášely všeobecnou radost z jara a dětských koled. Necháváme si příliš snadno měnit svůj život. Je to i naše chyba a lenost, které se nám však ve zlém stokrát vrátí.

Jindřich Kulhavý

Číst 3073 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v CÍRKEV

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 55 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %