Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Velikonoční obřady v areálu Pražského hradu jsou věřícím zpřístupněny Doporučený

Sobotní Velikonoční  Vigílie začíná na Pražském hradě ve 20:30 hodin Sobotní Velikonoční Vigílie začíná na Pražském hradě ve 20:30 hodin

I přesto, že pro bohoslužby stále platí omezení na deset procent kapacity kostela k sezení, zákaz hromadného zpěvu s výjimkou sboru nebo zpěváků na odděleném místě, věřící musí mezi sebou dodržovat rozestupy dva metry mezi sedícími v jedné řadě, s výjimkou členů jedné domácnosti a mají povinnost mít nasazený respirátor či chirurgickou roušku, budou se moci o Velikonocích účastnit obřadů, které se budou konat v areálu Pražského hradu, který je stále jinak uzavřený. Lidé budou moci do areálu Hradu vstupovat branou z Hradčanského náměstí na čtvrtém nádvoří 30 minut před začátkem bohoslužby. Stejný režim už platí i pro ranní bohoslužby v současném postním období.

 

O Květné neděli 28. března na začátku slavení liturgie v 10:00 J. Em. Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský a primas český požehná před kaplí svatého Kříže na druhém nádvoří Pražského hradu palmové ratolesti. Poté vyjde liturgický průvod do katedrály svatého Víta, kde bude pokračovat bohoslužba.

Na Zelený čtvrtek 1. dubna začne v katedrále v 09:30 Mše svatá. Večerní mše Zeleného čtvrtku začíná v katedrále v 18:00.

Na Velký pátek 2. dubna budou během obřadů v katedrále provedeny Janovy pašije Františka Holíka.

Velikonoční vigilie se uskuteční v katedrále v sobotu 3. dubna od 20:30.

V den Zmrtvýchvstání Páně v neděli 4. dubna bude v katedrále mše od 10:00. Při liturgii zazní Missa in D od Františka Xavera Brixiho v provedení Pražského katedrálního sboru, sólistů a orchestru.

Za všechny věřící děkujeme otci kardinálovi, že vyřídil tuto možnost u pana prezidenta. 

Číst 3311 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v CÍRKEV

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 49 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %