Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Německý Ústavní soud zveřejnil zásadní rozhodnutí: ECB negativně ovlivnila úspory všech občanů EU Doporučený

  • pátek, čen 05 2020
  • Napsal(a)  JAN ŠINÁGL
ECB nakopila nezodpovědně dluhopisy za 2 biliony eur ECB nakopila nezodpovědně dluhopisy za 2 biliony eur

Německý Ústavní soud (Verfassungsgericht) zveřejnil   zásadní rozhodnutí, týkající se všech občanů EU, že ve snaze o bezpodmínečné prosazování záměrů měnové politiky Evropská centrální banka (ECB) ignoruje ekonomické dopady svých nákupů vládních dluhů ve výši více než 2 biliony eur. ryskantní chování ECBMůžete si ho přečíst v němčině či angličtině. Týká se riskantního a nezodpovědného nákupu dluhopisů chudých zemí Evropskou centrální bankou (ECB). Měla by být zajištěna rovnováha těchto dvou prvků, stanovil soud. Nákup státních dluhopisů pomohl bankám, zároveň však způsobil značné ztráty na úsporách běžným občanům. Jak o tom informovala ARD (obdoba ČT), porovnejte sami (5:38-7:44 min). Cituji:

Poprvé ve svých dějinách musel německý ústavní soud (BVerfG) konstatovat, že jednání ECB není kryto jejími kompetencemi, proto nemohou její opatření dosáhnout žádné účinnosti ve SRN. Úlohou ECB je zaručit stabilní ceny. Není jí dovoleno provádět vlastní hospodářskou politiku.

ECB tvrdí, že nákup státních obligací od chudých zemí je kryt. BVerfG to vidí zcela jinak a neváže se rozhodnutím být vázán. ECB se následkům své hospodářské politiky příliš nevěnovala. To má prakticky na všechny občany EU negativní dopad. Jak na akcionáře, tak nájemníky, vlastníky nemovitosti, spořící a pojištěnce. To znamená, že v minulosti byly úspory občanů negativně ovlivněny.

BVerfG  samozřejmě nemůže ECB něco nařizovat či doporučovat. Spolková vláda a Bundestag musí nyní spolupůsobit, aby ECB písemně zdůvodnila, jak svůj cíl stabilní ceny a hospodářské důsledky vzájemně vyvážila. Pokud to ECB nezdokumentuje během 3 měsíců, musí Německá spolková banka z programu státních dluhopisů vystoupit. ...

Číst 6502 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v EUROZÓNA A EKONOMIKA ČR

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 34 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %