Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

EU je bez zásadní systémové změny neopravitelná a tu nikdo v Bruselu udělat nechce Doporučený

Nedá mi to, abych nereagovala na článek předsedy ODS profesora politologie Petra Fialy "Premiér se podporou Junckera vysmál všem, kteří chtějí reformu EU". Samozřejmě že panu premiérovi ani Junckerovi a ani dalším europeistům o žádnou opravu EU nejde a že jediné, co v reakci na brexit budou chtít udělat, bude ještě větší utužení jednoty EU za každou cenu. Ona by ale stejně jen oprava současné EU nepomohla. Totalitárně socialisticky řízená EU potřebuje zásadní systémovou změnu stejně, jako ji potřebovala totalitárně socialisticky řízená ČR před rokem 1989.

Totalitárně socialisticky řízená EU není bez zásadní systémové změny opravitelná a zůstane proto stejná, i kdyby vyměnila všechny neschopné megalomanské Junckery a Merkelové. Jde v ní o chybný sytém řízení a každý následovník Junckera et al. bude pokračovat ve stejných zaběhnutých kolejích vedoucích ke splnění snu těchto utopistů, podobně jako u nás po pádu totalitárního socialismu pokračovali havlisté ve svých utopických snech o třetích cestách k "socialismu s lidskou tváří".

Totalitárně socialistický systém (zkráceně u nás zvaný komunismus) musel padnout, a teprve potom šlo provádět jeho zásadní transformaci (nikoli pouhé opravy) do tržní kapitalistické svobodné země. Bez zásadní systémové změny, pádu totalitárního socialismu EU je unie neopravitelná stejně tak, jako byl neopravitelný komunismus u nás a ve světě. 

Neumím si proto vysvětlit, proč se poslanci ODS pod vedebním vzdělaného politologa stále sdružují v Europarlamentu v jeho třetí největší 74členné frakci Evropských konzervativců a reformistů (ECR), když po celou dobu její existence se jí žádnou reformu EU nepodařilo prosadit. Zejména nyní, když vystoupil z této frakce její nejsilnější člen - Velká Británie s 27 poslanci. Nejde o to, že původní ideály ECR - antifederalismus, konzervativizmus a kritika EU jsou krásné, ale je již naprosto jasné, že nikdy žádnou závažnou reformu neprosadí proti 265členné Evropské lidové straně EPP ) a 184člennému Pokrokovému spojenectví socialistů a demokratů S&D.  Je jasné, že za současného systémového levicového řízení EU je prostě tento totalitárně socialistický moloch neopravitelný, stejně jako byl neopravitelný komunismus. Že musí proběhnout změna jejího systému řízení, nikoliv pouhé dílčí opravy. Euroreformisté prostě nemají pravdu, stejně jako ji neměli ti občané, kteří vstupovali do komunistické strany v naivní víře, že ji opraví zevnitř.  

Moloch EU je sice nereformovatelný, ale není nezničitelný.

Kdyby prozíravou Velkou Británii následovaly další státy, pak se tyto z okovů EU dostanou. Tuto strategii prosazují euroskeptické strany, jejichž poslanci se sdružují v euroskeptické frakci Evropa svobody a přímé demokracie EFDD , která pod vedením Nigela Faragea sdružuje již 48 poslanců ze sedmi zemí včetně lídra české Strany svobodných občanů Petra Macha. Tato euroskeptická frakce EFDD chce dosáhnout systémové změny unijních smluv tak, aby členství v eurozóně bylo dobrovolné a žádná země nemohla být nucena přijmout společnou měnu proti vůli občanů. Rovněž volá po "brexitech" ve svých zemích. Stojí prostě v předních řadách boje za svobodu, národní demokracii a prosperitu svých zemí v Evropě. 

Pokud bude ODS stále bojovat pouze za reformu EU, rozhodně tím u vzdělaných občanů nezaboduje. Je samozřejmě nutné prosazovat v EU vše, co jen jde, ale myslet si, že ji tím změní, je úsměvné. EU potřebuje víc něž opravu, potřebuje obrovskou systémovou změnu. Pokud tato nenastane (a lze vidět z postojů pánů Junckerů, že nenastane,) je jediná spása pro naši zemi czexit, po němž volají u nás Svobodní a v Evropském parlamentu další strany sdružené kolem Nigela Farage v EFDD.  

 

Číst 7472 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 47 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %