EU vyhlašuje boj proti těm, kteří ji chtějí opustit Doporučený

Vítejte v Unii bez euroskeptiků Vítejte v Unii bez euroskeptiků

Politici z EU jsou v důsledku výsledků voleb u nás a v Rakousku zřejmě naprosto zoufalí, protože se rozhodli použít peníze daňových poplatníků namísto na zlepšení například protismyslné zemědělské politiky, či na obranu proti dalšímu osidlování zemí EU muslimskými vypočítavými povaleči na kampaň, která bude EU chválit. Namísto toho, aby se zamysleli nad tím, proč Geert Wildere, Viktor Orbán, Tomio Okamura, rakouští Svobodní, Alternativa pro Německo či polské PiS získávají takové volební úspěchy a upravili náplň svých stran podle nich, budou utrácet mnoho peněz na nesmyslnou kampaň "Mějte rádi EU". Zřejmě neznají tetu Kateřinu z Jirotkova Saturnina, jinak by znali její názor na pravdivost přísloví. A nechovali by se podle přísloví Vlastní chvála smrdí. Ono je ale jednodušší dál se povalovat za obrovské peníze v EP a nechat polepovat draze placené agentury nesmyslnými plakáty namísto, aby si vzali vzor z euroskeptických stran a snažili se opravit své chyby díky nimž uvedli většinu evropských obyvatel do obrovského nebezpečí a strachu  o své životy od hostů kancléřky Merkelové. Juncker, Mogherini a podobní výtečníci se rozhodli v roce 2019 vyhrát ve volbách vyhlášením výše popsaného boje euroskeptikům, ať to stojí cokoliv. Vlastně již nebudou téměř žádné euroskeptiky v EP mít, neboťjim chtějí snížit finanční příspěvky z 15 % na 5 %. A nejde o malé peníze. Letos si politická hnutí rozdělila mezi sebe 30 mil. eur= 780 mil Kč (přibližný kurz 26 Kč za euro). Podle zastoupení stran v EP bylo rozděleno 85 % a 15 % ostatním bez ohledu na  jejich velikosti. Tedy místo 117 000 000  dostanou euroskeptické frakce  na činnost jen 39 000 000 Kč.  Kromě toho vedoucí politici EU již otevřeně  označují euroskeptiky za islamofóby, rasisty, xenofóby a nevím co ještě. 

Řečeno přímo a nikoliv pokryteckým europeakem, bruselští politici chtějí vyhrát volby v roce 2019 tím, že euroskeptické frakce ožebračí, znemožní je dehonestujícími přízvisky a sebe naopak zviditelní drahou kampaní z našich peněz. Občané by si měli už konečně uvědomit, že EU nevydělává žádné peníze, ale platí si její provoz jednotlivé státy, tedy my daňoví poplatníci. A pokud si někdo dokáže vyběhat tzv. fondy EU, je to jen zlomeček peněz, které vrátí v této mazané podobě našemu státu z peněz, které do ní každoročně posílá. 

Namísto, aby vymysleli bruselské špičky rozumná řešení, kterými by upoutali voliče a odpoutali je tak od euroskeptických stran, tak spustí obrovsky drahou kampaň ve stylu Goebbelse, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. A nejhorší je, že se stále najdou politici, kteří za vidinu postu v Bruselu proti tomu neprotestují. 

Zveřejněno v EU

Nejnovější od IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue FRAGMENTY

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 878 hostů a žádný člen

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %