Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Danajský dar EK má sloužit ke zvýšení evropské integrace a vzniku jednotného superstátu EU Doporučený

Nigel Farage, hrdina, který rozpoutal boj za Brexit a Vb je nyní již nezávislá na milodarech Bruselu Nigel Farage, hrdina, který rozpoutal boj za Brexit a Vb je nyní již nezávislá na milodarech Bruselu obrázek Ondřej Höppner, Protiproud

Evropská komise (EK) představila 25.5.2020 svůj "záchranný plán na obnovu evropských ekonomik" zasažených koronavirovou krizí. Namísto toho, aby pomohl zlepšení ekonomik zemí postižených koronavirovou krizí, navrhuje v něm ale naopak podmínky, které by jim ekonomicky ještě víc ublížily, což by vedlo ke zvýšení ještě vyšší závislosti na žebráckých dotacích a na vyšší integraci EU. Zejména jednotné evropské daně by byly pro mnohé země včetně té naší naprostou pohromou. (Stačí si uvědomit, že v Německu celkové daňové zatížení příjmu právnických osob dosahuje téměř 30 % a daň z příjmu fyzických osob průběžně stoupá s každým  eurem příjmu od 14 % do 45 %.). Ale co je ještě nebezpečnější, že jakmile by se zavedly jednotné daně, byla by konečně splněna poslední podmínka pro vytvoření společného ministerstva financí a tím i možnost vyhlášení jednotného superstátu EU. Sen německé kancléřky a jejích přátel by se konečně splnil. Nemusela by pak už ani volat na pomoc na jeho vybudování muslimské rowdies. 

 Podle europoslance Jana Zahradila pokračuje EU v zaběhlých rituálechna každou krizi je odpovědí další zvýšení evropské integrace. "Žádná integrace tomuto typu krize ale nepomůže. Koronavirová krize naopak ukázala, že společná evropská rozhodnutí řešení akorát zpožďují a neumožňují rychlou reakci. Ukázalo se, že naopak flexibilita ve zdravotnické politice umožnila státům, které byly zodpovědné, krizi zvládnout lépe než těm, které zareagovaly až na pokyny EK," říká zakladatel frakce Evropských konzervativců a reformistů  (ECR) Jan Zahradil. Pomoc podle něho nesmí sloužit k přenosu dalších pravomocí do Bruselu a musí jasně garantovat pouhou dočasnost. Pomoc EK musí jasně deklarovat, že se nebudou zavádět jednotné evropské daně, které by dusily naše podnikatele a občany. Rovněž europoslankyně Veronika Vrecionová je přesvědčena o tom, že nesmíme dopustit, aby EU zaváděla nové evropské daně, které by situaci našich podnikatelů i občanů ještě  zhoršily. 

"Peníze  musejí být využity výhradně na znovunastartování ekonomiky, ne jako urychlovač velkých plánů EU na náklady chudších a méně rozvinutých zemí. Například zdanění emisních povolenek by zásadně přispělo ke zdražení energie a tepla, což by postihlo zejména starší ročníky a vedlo k riziku mezigeneračních konfliktů. Záchranný plán Evropské komise by se dal popsat heslem: Tahle země není pro staré lidi," uvedl k plánu EK europoslanec Alexandr Vondra. Na dotaz, co tedy s tak danajským darem EK dělat, říká, že by Česká republika měla při vyjednávání o něm hrát aktivní roli a za jeho podporu vyjednat ústupky, které jí pomůžou. Například bojovat o zařazení jaderné energetiky mezi čisté bezuhlíkové zdroje. 

Je jasné, že poslanci věřící, že je EU reformovatelná, budou nakonec hlasovat pro tento danajský dar EK a žádná vláda s tím asi nebude moci pohnout. Tak alespoň doufejme, že pan premiér vyjedná výše navrhované ústupky a nepřijme to bez mrknutí oka jako kdysi přijal ministr zemědělství Palas rozkaz na zničení cukrovarů, zatímco Polsko si vymohlo alespoň protihodnotu 1 miliardu eur. 

Nejlépe by ale bylo hrdě tento úplatek odmítnout a odejít ze spolku, který ukázal, že by nás nechal v opravdové nouzi stejně na holičkách jako při koronavirové krizi a že umí jednotlivé země jen uplácet zbytky z jejich peněz, které posílají každoročně do Bruselu na chod tohoto zbytečného spolku.

Má pravdu Nigel Farage, že na koordinaci společného trhu a pohybu osob za studiem či za prací by stačilo několik dam v jedné kanceláři,  které by svolaly občas do Bruselu hlavy států jednat o tom a dohodnout, co a jak by jim v daný čas vyhovovalo. Jako to bylo původně při v EHS míněno. Jinak by však nechaly pracovat jednotlivé vlády podle jejich představ a neměly jejich představitele za neschopné  rozhodování o tom, co je pro jejich zemi nejlepší. 

Číst 5102 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 48 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %