Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 755

Premiér si přeje efektivní návratovou politiku a rychlou ochranu schengenských hranic Doporučený

  • středa, říj 14 2015
  • Napsal(a)  MgA. Martin Ayrer, mluvčí vlády

Premiér Sobotka představil poslancům mandát pro jednání Evropské rady, vláda bude na summitu EU prosazovat rychlý pokrok v ochraně vnějších schengenských hranic a efektivní návratovou politiku.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes ráno (14.10.2015) představil poslancům v rámci Výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR mandát, se kterým odjíždí vyjednávat tento týden na Evropskou radu. Summit lídrů EU začíná tento čtvrtek. Mandát pro premiéra schválila na svém pondělním jednání vláda ČR.

Dominantním tématem bruselského summitu bude migrační krize. Předseda vlády bude s evropskými partnery hodnotit dosavadní naplňování cílů, které byly stanoveny na mimořádném zářijovém summitu.

Vláda ČR je přesvědčena, že v dalším řešení migrační krize v Evropě je nutné, aby státy EU postupovaly na základě konsenzu a společně. Jako prioritní vidí především důslednou ochranu vnějších schengenských hranic a efektivní návratovou politiku. ČR zároveň odmítá nefunkční řešení v podobě trvalého relokačního mechanismu. 

Česká vláda vidí v blízké budoucnosti dvě geografické priority – západní Balkán a region Blízkého východu a severní Afriky. Přístup EU k nim musí být vyvážený. Zásadní roli při řešení migrační krize pak vidí v roli Turecka.

V zahraničně-politických otázkách se bude Evropská rada zabývat aktuální situací v Sýrii. Závěrečnými dvěma tématy Evropské rady pak bude prohlubování Hospodářské a měnové unie a vztah Spojeného království a EU.

Číst 7792 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 71 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %