Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Sankce uvalené Merkelovou na Rusko nebyly pouze zbytečné, ale Rusku velmi pomohly

Český prezident Miloš Zeman v ruské televizi NTV, znovu označil protiruské sankce EU přijaté kvůli jeho postupu vůči Ukrajině, včetně navrácení Krymu Rusku po zabrání Chruščovem, za zbytečné. „Z ekonomického i politického hlediska jsou podle něj sankce vždy zbytečné a  ničemu nepomáhají, naopak poškozují obě strany, ne jen jednu, " konstatoval prezident Zeman. Navíc ještě pokořil bruselské panstvo tím, že konstatoval, že  "Evropská unie nemá v současné době silného vůdce, jací jsou podle něj v Rusku, v Číně nebo v USA. Rusko nepochybně má silného vůdce, Čína má silného vůdce a Amerika má rovněž silného vůdce. Najděte mi, prosím, silného vůdce na úrovni Evropské unie. Dívám se nalevo, dívám se napravo, dívám se dopředu, dozadu – silného vůdce prostě nevidím.“ 

Při poslechu názorů pana prezidenta jsem si vzpomněla na nedávnou konferenci pořádanou v Poslanecké sněmovně parlamentu ČR místopředsedou jejího Zahraničního výboru Jiřím Kobzou Energetická budoucnost ČR – perspektivy energetické politiky, na níž bylo uvedeno a dokumentováno na níže uvedených obrázcích, jak naopak ekonomické sankce  uvalené na Rusko kancléřkou Merkelovou za to, že se jí nepodařilo dohodnout s tehdejším ukrajinským prezidentem Janukovyčem na jejím vstupu do EU kvůli čemž vypukl Majdan a všechny následující válečné hrůzy, Rusku v konečném výsledku velmi pomohly otevřením spolupráce s Čínou a Indií.

Prezident Putin nemusel ani dlouho hledat jiné trhy než s EU. Paní Merkelová si ve svém velikáštví neuvědomila, že kromě Německa a EU existují i jiné světové trhy, které zaplní rády mezeru na trhu, kterou uvolnila. Že sice mohla udělat malou nepříjemnost chvilkovým nedostatkem jablek na ruském trhu, ale že Rusko má obrovskou sílu v plynovodech Sibiř 1 a Sibiř 2. a ve zdrojích ropy.

Čína okamžitě využila mezery na trhu a v současné době do ní teče plyn i ropa z Ruska (na obr. níže označeno červeně):

 

Výsledkem je, že do Asie teče již vybudovanými a  nadále poteče právě budovanými čínskými ropovody  mnoho plynu a ropy z Ruska.

Díky tomu v Číně roste rychle průmysl a Čína staví pro rychlou přepravu výrobků do Evropy a dalších zemí nové obří železnice  (obr níže ukazuje jak je již jimi protkaná). Rusko prý díky tomu kvůli konkurenci začne stavět druhou kolej transsibiřské amgistrály, aby se urychlila přeprava tam i zpět. 

 
 
A prezident Putin se může jen spokojeně dívat na mapu jak zaplní nejen Čína, ale u Rusko svými levnějšími výrobky celou EU. 

 Takže pane prezidente Zemane, sankce jsou nejen zbytečné, nikomu nepomáhají a poškozují obě strany, ale mohou být i užitečné když vyburcují vůdce jimi napadené země k nutnosti se jim postavit. A to se, jak se zdá,  paní Merkelové podařilo mírou vrchovatou. Vyburcovala ruského medvěda z poklidného spokojeného spánku nad tím jak Rusku pomohl z bídy k nové činnosti, z níž jde při poslechu  odborníku mráz po zádech. Ne snad proto, že bych se bála, že sám prezident Putin rozpoutá válku, ale nebezpečí spočívá v tom, že pro jeho nástupce vybuduje velmi silný a bohatý stát a kdyby nedej Bože byl tento tak hrůzostrašným psychopatem jako Stalin, raději nedomýšlet jeho sílu. O Číně a jejím zboží, které se bude k nám bezkonkurenčně valit, nemluvě. Sice bude levné a jistě i hezké, ale naše podniky si mohou už nyní začít  hledat thry někde ve čtvrtém světě...

Číst 7374 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 27 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %