Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 745

Premiér podepsal s korejským NEXENEM smlouvu o investici za 22,8 mld. Kč Doporučený

  • středa, čen 25 2014
  • Napsal(a)  Ivana Haslingerová
Česká republika podepsala smlouvu s korejským NEXENEM o investici za 22,8 miliardy korun, 25. června 2014. Česká republika podepsala smlouvu s korejským NEXENEM o investici za 22,8 miliardy korun, 25. června 2014. archiv Vláda ČR

 Česká republika dnes, 25. 6. 2014, získala třetí nejvyšší investici ve své samostatné historii. Investice společnosti NEXEN TIRE, která byla dnes oficiálně podepsána, je v objemu 22,8 miliardy korun. Za vládu ČR stvrdil svým podpisem smlouvu premiér Bohuslav Sobotka, za společnost NEXEN TIRE pak její ředitel Kang Byung Jung. 

 Získání takto významné investice pro ČR je výsledkem usilovného třináctiměsíčního vyjednávání mezi korejským investorem na straně jedné a vládou ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu, agenturou CzechInvest, Ústeckým krajem i městem Žatec na straně druhé. Česká republika v získání investice uspěla ve velké konkurenci sousedních států v čele s Polskem, které se rovněž o získání investora ucházelo.

„Jsem hrdý, že naše země získala takto významnou investici s přidanou hodnotou, při které obstála v nelehké konkurenci okolních zemí v čele s Polskem. To, že si společnost NEXEN TIRE pro svoji investici vybrala Českou republiku, ukazuje, že ČR se znovu stává bezpečným přístavem pro nové investory a jejich strategické plány. Významnou roli při tom sehrávají Ministerstvo průmyslu a obchodu a agentura CzechInvest. Za posledních deset let pomohl CzechInvest zprostředkovat více 1400 investičních projektů v celkové hodnotě téměř 800 miliard korun. Tyto projekty pomohly vytvořit téměř čtvrt milionu pracovních míst. Od ledna letošního roku pak CzechInvest eviduje více než 100 zájemců o investování v ČR. Velký zájem o investice v naší zemi je způsoben především politickou stabilitou, kterou přinesla nová vláda a jejími proaktivními kroky v oblasti legislativy včetne pozitivních změn v zákonech a opatřeních, které vláda prosazuje,“ uvedl předseda české vlády Bohuslav Sobotka po podpisu smlouvy.

INVESTICE SPOLEČNOSTI NEXEN TIRE JE OPRAVDU OBROVSKÁ. Výstavba továrny ve výši 22,8 miliardy korun se uskuteční  v průmyslové zóně Triangle u Žatce v Ústeckém kraji. Továrna na výrobu 6 milionů kusů pneumatik za rok se bude rozkládat na ploše 35 ha a povede k vytvoření více než 1000 nových pracovních míst. Se stavbou se začne v roce 2015. A protože NEXEN počítá s rozšířením investic na 45 mld. Kč mohl by zaměstnat v budoucnu dalších 2 300 občanů. Továrna by pak zaujímala 70 ha. 

Číst 13666 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 78 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %