Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Skandál s auditem veřejných zakázek v ČSSD

  • středa, led 23 2019
  • Napsal(a)  Petr Vurbs

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

níže si Vám dovoluji zaslat výzvu pražské ČSSD, aby starosta městské části Praha 4  Petr Štěpánek rezignoval:

V souvislosti se skandálem kolem auditu veřejných zakázek na odboru investic úřadu čtvrté městské části vyzval dnes předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík starostu Petra Štěpánka k rezignaci. „Pokud koaliční strany a hnutí, které ve volební kampani slibovaly voličům transparentní a otevřenou radnici bez korupce, myslely svá slova vážně, měly by dotčený audit nejen zveřejnit, ale rovněž vyvodit ze skandálu osobní odpovědnost,“ uvedl Pavlík.

Městskou částí Praha 4 otřásá skandál, o kterém již píší celostátní deníky. Včerejší vydání deníku Právo přineslo souhrnnou informaci o prozatím nezveřejněném auditu veřejných zakázek na odboru investic městské části Praha 4, jež měl upozornit na dalekosáhlá pochybení při zadávání veřejných zakázek v uplynulých letech. Vedení městské části v čele se staronovým starostou Petrem Štěpánkem na audit reagovalo zadáním předraženého právního stanoviska za bezmála dvě stě tisíc korun a odvoláním vedoucí kontrolního odboru, který audit vypracoval.

Rozhodnutí rady městské části odvolat paní Kulasovou z vedení kontrolního odboru se na první pohled opírá o spíše formální důvody, byť neznáme všechny podrobnosti. Co však můžeme ostře kritizovat, je skutečnost, že paní Kulasová nebyla na zasedání rady ani pozvána, aby se mohla obhájit,“ uvedl předseda pražské ČSSD Petr Pavlík.

Ještě ostřeji kritizuje zadání právního stanoviska. „Chování tajemníka úřadu, který utratil 180 tisíc korun za vypracování právního stanoviska od soukromé kanceláře, místo aby si vyžádal zdarma stanovisko od pražského magistrátu jako nadřízeného úřadu, lze označit za mrhání penězi daňových poplatníků.“

Sociální demokraté proto dnes vyzvali starostu městské části Petra Štěpánka, aby nechal kontroverzní audit zveřejnit a nabídl svoji funkci k dispozici. „Pokud koaliční strany a hnutí, které ve volební kampani slibovaly voličům transparentní a otevřenou radnici bez korupce, myslely svá slova vážně, měly by dotčený audit nejen zveřejnit, ale rovněž vyvodit ze skandálu osobní odpovědnost. Zvláště to zaráží v případě Pirátů a Zelených, kteří s oblibou ostatní obviňují z korupce a netransparentnosti. Obyvatelé městské části mají plné právo dozvědět se pravdu o tom, jak se přidělovaly zakázky v minulých letech. Současné vedení radnice zatím spíše mlží. Možná v tom hraje roli, že koalice má jen nejtěsnější většinu 23 hlasů ze 45 v zastupitelstvu,“ dodává Pavlík.

 

Petr Vurbs
Zástupce vedoucího sekce PR a marketingu

 

Česká strana sociálně demokratická

Hybernská 7, Praha 1

Telefon: +420 604 786 500

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Číst 7055 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 33 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %