Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Země platící eurem rostou dvakrát pomaleji než ČR Doporučený

Euro byl nešťastný nápad. Vlastní měna je pro zemi lepší kvůli možnosti zásahu vlastní centrální banky. Euro byl nešťastný nápad. Vlastní měna je pro zemi lepší kvůli možnosti zásahu vlastní centrální banky.

Podle zprávy Eurostatu vzrostl v uplynulém roce hrubý domácí produkt (HDP) zemí eurozóny pouze o 1,2 % a celé evropské unie o 1,4 %. Zatímco nárůst HDP v ČR činil 2,5 0%. Neboli naše republika rostla dvakrát rychleji než země EU platící eurem. Z výsledků je jasně vidět, že je dobře, že si držíme vlastní měnu a že země platící eurem jsou na tom dvakrát hůř. Do budoucna by tato strategie ČR měla přispět k posilování kurzu koruny vůči euru. A co svět kolem nás? V našich médiích tolik vysmívané Spojené státy vykázaly nárůst HDP o 2,3 %. Čína sice zpomalila díky uvalení cel USA na její zboží, přesto o jejím nárůstu HDP 6,2 % si mohou EU i USA nechat zdát. Rusko i přes sankce EU mělo ve třetím čtvrtletí 2019 růst 1,7 %, zatímco Německo v něm uteklo hrobaři z lopaty pouhými 0,1 % a prognóza růstu v roce 2020 je 1%, zatímco u Ruska čeká Světová banka v roce 2020 nárůst HDP na 1,6%.

 

I přesto, že čísla nárůstu HDP nejsou bombastická a vesměs došlo vzhledem k celosvětovým problémům s bojem s klimatem a s Islámským státem k jejich poklesu, je jasné, že postavení evropské ekonomiky se vůči Spojeným státům, Číně i Rusku zhoršuje. Evropská unie dosahuje dlouhodobě nižšího ekonomického růstu zejména kvůli vysoké normativní a regulatorní zátěži, vysoké míře daňového zatížení a zejména kvůli velice nákladné přistěhovalecké politice vyvolané Německem. Eskalace tzv. migrantské krize a neustálé nic nepřinášející handrkování o Brexitu namísto normální práce pro blaho občanů vede k obrovským finančním ztrátám. Dokladem to je, že k největšímu zpomalení růstu EU na 1,1 % došlo koncem loňského roku, kdy nastal velký nárůst migrace z afrických zemí.

Evropští představitelé by měli již konečně zvážit, zda by nebylo vhodné navrátit EU do doby před Maastrichtem a přestat neustále podporovat nesmyslné novodobé -ismy vedoucí vyspělé státy do doby kamenné. Začít pracovat úspěšně jako to dělo Evropské hospodářské společnství (EHS).

Číst 14129 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 58 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %