Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Nedovolme vládě zvýšit schodek rozpočtu na obřích 500 miliard Doporučený

Co všechno srazí vlak rozpočtu řítící se po kolejích bez řízení? Co všechno srazí vlak rozpočtu řítící se po kolejích bez řízení?

Nedovolme vládě zadlužit Českou republiku na několik let dopředu. Ministryně financí Alena Schillerová v Partii na TV Prima oznámila, že má připravenou, za posledních pár měsíců, již třetí novelu státního rozpočtu, která zvýší schodek na obřích 500 mld. Kč. Oproti předchozím novelám očekáváme od ministryně financí mnohem preciznější zdůvodnění takto obřího nárůstu schodku. A to zejména z toho důvodu, že z vládou dříve proklamované pomoci ekonomice ve výši více jak bilionu korun, se do reálné ekonomiky zatím dostal jen ,zlomeček‘ této částky, resp. pouze desítky miliard Kč. Rozpočet tak zatím neplní úlohu hospodářsko-politického nástroje k nastartování zamrzlé ekonomiky a neposkytuje podnikatelům, zaměstnavatelům a dalším pomoc ve slibované výši. Naopak rozpočet připomíná spíše utržený vagón, který se řítí po kolejích, aniž by ho někdo řídil a ministryně Schillerová jen pasivně čeká, kam až rozpočet samospádem dojede, nebo kdy vykolejí. Tímto stylem nelze v krizi s rozpočtem pracovat.

Je třeba odmítnout i slova ministryně Schillerové, že velké schodky budou i v příštích letech. Samo ministerstvo financí očekává ve své predikci už příští rok kladný ekonomický růst. Není tak žádný důvod vyhlašovat obří schodky na několik let dopředu. Nedovolme české vládě zneužívat COVID-19 jako zástěrku a záminku k obřímu zadlužení na roky dopředu bez nejmenší spojitosti s dnešní krizí. Stačí, že nás chce takto podvést Evropská komise, která nás plánuje zadlužit stovky miliard eur na 30 let. I v tomto případě je COVID-19 jen záminkou a zástěrkou pro staré politické cíle bruselské vládnoucí elity.

Číst 14601 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 38 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %