Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Hodnota Tesly klesla o 50 miliard dolarů - nemá nové konstrukce baterií pro elektromobily

Investorům se nelíbí, že ředitel elektronického gigantu Tesly Elon Musk*) představil pouze vize, které zatím nemají hmatatelnou podobu. Předpokládali, že Tesla přijde s přelomovou baterií o vysoké životnosti, která by mohla snížit náklady na provoz elektromobilů. Nic takového se však nestalo. Po pádu akcií společnosti Nikola Corporation zažil sešup na burze i další výrobce elektromobilů. Společnost Tesla přišla o 50 miliard dolarů ze své tržní kapitalizace. Stačilo, když Elon Musk oznámil, jaká bude nová výrobní strategie společnosti. Na základě toho akcie Tesly klesly o 5,6 procenta a v předburzovním obchodování klesají o dalších 6,9 procenta. 

Investoři byli zklamaní, protože Elon Musk představil mnoho vizí, ale žádnou neměl dotaženou do konce. Pouze slíbil, že v příštích několika letech dojde ke snížení nákladů na baterie o 50 procent a Tesla vyvine cenově dostupný elektromobil. Přitom však bylo zmíněno, že Tesla v tuto chvíli nemá dokončené nové konstrukce baterií.

Společnost Tesla hodlá vyrábět nové bateriové články na montážní lince poblíž svého závodu na výrobu elektromobilů ve Fremontu v Kalifornii. Plánovaná produkce by měla do konce roku 2021 dosáhnout 10 gigawatthodin ročně. V reakci na tyto informace klesly akcie společností LG Chem a Panasonic Corporation, které dodávají baterie pro Teslu.

********************

*) Elon Musk je spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Tesla řídící veškeré návrhy a vývoj produktů a globální výrobu elektrických vozidel, bateriových produktů a produktů solární energie. Jeho snem je urychlit přechod celého světa k udržitelné energii. První produkt Tesly po jejím založení v roce 2003 byl sportovní vůz Roadster, od té doby vyrobila mnoho elektromobilů. Rovněž vyrábí tři produkty určené k ukládání energie: baterii Powerwall pro domácnosti a bateriová úložiště energie Powerpack a Megapack pro komerční využití. V roce 2016 dokončila Tesla akvizici společnosti SolarCity, která je v USA předním poskytovatelem systémů solární energie, a stala se první vertikálně integrovanou společností na světě dodávající udržitelnou energii. V roce 2017 představila solární střechu, která je úchvatným a cenově dostupným řešením pro výrobu energie... (pozn. redakce)

 

Číst 7752 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 36 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %