Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Výhled výdajů na výzkum do r. 2017 klesá o miliardu ročně Doporučený

  • pátek, srp 08 2014
  • Napsal(a)  Miloš Vystrčil, senátor a místopředseda ODS

Premiér Sobotka pochválil místopředsedovi Bělobrádkovi šest měsíců trvající strukturovanou debatu o vědě a výzkumu. Rada pro výzkum, vývoj a inovace, jíž je pan Bělobrádek předsedou, je ale v současné době neusnášeníschopná, neboť bylo vládou odvoláno 9 ze sedmnácti členů. Výhled výdajů státního rozpočtu na výzkum, experimentální vývoj a inovace navržený ministerstvem financí a schválený vládou na léta 2015, 2016 a 2017 je navíc v roce 2015 cca o 3 miliardy, v roce 2016 o 4 miliardy a v roce 2017 o 5 miliard korun nižší, než je návrh ještě usnášeníschopné Rady pro výzkum, vývoj a inovace. 

Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek oznámil, že v oblasti vědy, výzkumu a inovací skončila šest měsíců trvající strukturovaná debata a že budou následovat konkrétní kroky. O jaké kroky přesně půjde, jsme se od něj ani premiéra Sobotky nedozvěděli. Co víme ale jistě, je skutečnost, že 

Dále také víme, že výhled výdajů státního rozpočtu na výzkum, experimentální vývoj a inovace navržený ministerstvem financí a schválený vládou na léta 2015, 2016 a 2017 je v roce 2015 cca o 3 miliardy, v roce 2016 o 4 miliardy a v roce 2017 o 5 miliard korun nižší, než je návrh ještě usnášeníschopné Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

Pan premiér pana místopředsedu přesto při jejich společné tiskové konferenci za práci pochválil. Tak uvidíme a přejme si, aby plánované konkrétní kroky byly již méně rozpačité, než byl můj dojem z televizní prezentace setkání premiéra a místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace.

 

 

 

Číst 28984 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 38 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %