Revui Fragmenty  naleznete rovněž na   Twitteru  a   Facebooku

 Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

  šíleném světě plném nesmyslných -ismů šířených úředníky EU  

  Institut Václava Klause

Prezident Klaus má prostě nestandardní geniální myšlení
Last Updated on dub 10 2024

Prezident Klaus má prostě nestandardní geniální myšlení

Každý z mých přátel nad vyslovením slova Piráti jen znechuceně mávne...
Jediný Bašta jako prezident nás chtěl ihned zbavit nejhorší vlády od roku 1989
Last Updated on dub 08 2024

Jediný Bašta jako prezident nás chtěl ihned zbavit nejhorší vlády od roku 1989

Dnes nás definitivně opustil jeden z čestných a odvážných politiků,...
Mexické Guadalupe - největší poutní místo světa
Last Updated on bře 31 2024

Mexické Guadalupe - největší poutní místo světa

Největší poutní místo světa, mexické Guadalupe, navštíví ročně 50...
Guadalupe - největší poutní místo světa
Last Updated on bře 05 2017

Guadalupe - největší poutní místo světa

Největší poutní místo světa, mexické Guadalupe, navštíví ročně 50...
Nechcete děti? Běžte do háje.
Last Updated on bře 31 2024

Nechcete děti? Běžte do háje.

 Tak prý stále více mladých neplánuje plodit děti. Prý kvůli nedostatku...
Šťastné Velikonoce plné Božího požehnání
Last Updated on bře 28 2024

Šťastné Velikonoce plné Božího požehnání

Krásné a šťastné prožití velikonočních svátků plných Božího...
Výstava Zdeňka, Míla a Kryštof Marschalovi pražské Galerii 9
Last Updated on bře 14 2024

Výstava Zdeňka, Míla a Kryštof Marschalovi pražské Galerii 9

Pro  absolventy Akademie výtvarných umění Zdeňku a  Miloslava Marschalovi...
Jiří Pancíř tvůrce Topologické metody
Last Updated on úno 15 2024

Jiří Pancíř tvůrce Topologické metody

Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc. (*15.1.1944 v Praze, +19.5.2023 v Praze),...
Vše škodlivé pro naše děti - technologie jsou jako oheň
Last Updated on bře 16 2024

Vše škodlivé pro naše děti - technologie jsou jako oheň

Alkohol, heroin, tabák, kokain, HHC a mnohé další nezdravosti před dětmi...
Pitomé úvahy nejsou trestným činem,  musí se umlátit argumenty a vysmát se jim
Last Updated on bře 14 2024

Pitomé úvahy nejsou trestným činem, musí se umlátit argumenty a vysmát se jim

Lidé mají různé nápady, jimiž se pokoušejí vylepšit svět. Některé se...
PETICE ZA ODMÍTNUTÍ PROTIPANDEMICKÉ DOHODY WHO
Last Updated on bře 09 2024

PETICE ZA ODMÍTNUTÍ PROTIPANDEMICKÉ DOHODY WHO

PETICE ZA ODMÍTNUTÍ PROTIPANDEMICKÉ DOHODY WHO. Odmítnutí nově...
Český právní řád a unijní právo - zvedněme hlavu a bojujme za svoji svébytnost
Last Updated on bře 11 2024

Český právní řád a unijní právo - zvedněme hlavu a bojujme za svoji svébytnost

Následující text je pohledem senátorky, která se setkává s právem...
Bojujme proti Pandemické dohodě, nenechme si globálně zničit zdravotní péči
Last Updated on bře 09 2024

Bojujme proti Pandemické dohodě, nenechme si globálně zničit zdravotní péči

Světová zdravotnická organizace (WHO) má do 20. 2. 2024 předložit...
Lockdowny a restrikce skončily – zapomeňte
Last Updated on bře 09 2024

Lockdowny a restrikce skončily – zapomeňte

Pandemickou smlouvu sice ještě nikdo neviděl, ale už nyní se Rada EU...
Václav Klaus jede urovnat poškození česko-slovenských vztahů pemiérem Fialou
Last Updated on bře 08 2024

Václav Klaus jede urovnat poškození česko-slovenských vztahů pemiérem Fialou

V pondělí 11.3.2024 bude bývalý prezident ČR Václav Klaus, na dlouhodobě...
Kdo vládne? Volič, nebo peníze z Bruselu? Místo boje s oteplováním může nastat skutečné horko
Last Updated on bře 02 2024

Kdo vládne? Volič, nebo peníze z Bruselu? Místo boje s oteplováním může nastat skutečné horko

Demokracie má své limity. Vždyť demokraticky byl zvolen i Hitler. To přece...
ÚNOR ze sbírky básní Kalendář srdce
Last Updated on úno 18 2024

ÚNOR ze sbírky básní Kalendář srdce

ÚNOR Ne, nekvetou v něm fialky, jen tmavá mračna do dálky plují jak...
Český právní řád a unijní právo: EU ho chce nahradit jediným evropským
Last Updated on bře 02 2024

Český právní řád a unijní právo: EU ho chce nahradit jediným evropským

Následující text je pohledem senátorky, která se setkává s právem...
Orbán je charismatický, bodrý a bezprostřední člověk se smyslem pro humor
Last Updated on bře 02 2024

Orbán je charismatický, bodrý a bezprostřední člověk se smyslem pro humor

Dne 27.2.2024 byl u nás, v Institutu Václava Klause (IVK), na návštěvě...
Volby zblízka i z dálky
Last Updated on úno 29 2024

Volby zblízka i z dálky

Dne 27. února 2024 proběhl na půdě Senátu pod záštitou Ústavě-právního...
IVK drží slovo - od svého vzniku se stále hlásí k odkazu Margarety Thatcherové
Last Updated on úno 27 2024

IVK drží slovo - od svého vzniku se stále hlásí k odkazu Margarety Thatcherové

To, že náš prezident v letech 2003-2013, profesor Václav Klaus, uvítal...
Václav Klaus uvítal ve svém Institutu předsedu Celosvětové organizace konzervativců Viktora Orbána
Last Updated on úno 27 2024

Václav Klaus uvítal ve svém Institutu předsedu Celosvětové organizace konzervativců Viktora Orbána

Dnes, 27. února 2024, vítal prezident Václav Klaus  ve svém Institutu...
Protektorát nebyla autonomie paní učitelky
Last Updated on úno 22 2024

Protektorát nebyla autonomie paní učitelky

Jak už jsme na tomto místě dříve zmínili, jedna česká ústavní...
Dominik kardinál Duka zve občany do Svatováclavské kaple k modlitbě za národ
Last Updated on led 28 2024

Dominik kardinál Duka zve občany do Svatováclavské kaple k modlitbě za národ

Jeho Eminence Dominik  kardinál Duka OP, arcibiskup pražský a primas...
Ke zrušení nadřazenosti práva EU nad naším, stačí vyškrtnout článek 10a z naší ústavy
Last Updated on úno 19 2024

Ke zrušení nadřazenosti práva EU nad naším, stačí vyškrtnout článek 10a z naší ústavy

Ve své tříhodinové přednášce na Novotného lávce v Praze  Mrazivá...
Záznam o poradě Daladiera, Chamberlaina, Mussoliniho a Hitlera v Mnichově
Last Updated on úno 18 2024

Záznam o poradě Daladiera, Chamberlaina, Mussoliniho a Hitlera v Mnichově

Dne 29. září 1938 se v Mnichově setkaly hlavy čtyř velmocí – Německa,...
Fialova vláda v roce 2022 ohlásila konec povinných biopaliv, stal se opak
Last Updated on úno 08 2024

Fialova vláda v roce 2022 ohlásila konec povinných biopaliv, stal se opak

Lihu je od nového roku v benzinu dvakrát tolik. Přimíchávání biopaliv do...
Libor Vondráček: Mrazivá fakta o právu EU a ČR
Last Updated on úno 11 2024

Libor Vondráček: Mrazivá fakta o právu EU a ČR

Proč si ke své 49. tříhodinové přednášce na Novotného lávce v Praze...
Není advokát jako advokát
Last Updated on úno 07 2024

Není advokát jako advokát

Sotva se člověk trochu vzdálí praktické advokacii, nestačí se divit. Ve...
Destrukce vzdělávání - Současné školství je přímá cesta k sebezničení!
Last Updated on úno 05 2024

Destrukce vzdělávání - Současné školství je přímá cesta k sebezničení!

Považuji problém vzdělávání za zásadní, poněvadž jde o proces, který...

Děkujeme prezidentu Pavlovi, že vrátil do politické arény profesora ekonomie Klause Doporučený

  • čtvrtek, led 04 2024
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ , šéfredaktorka revue Fragmenty
Na mimořádné tiskové konfrenci svolané  profesorem  ekonomie Václavem Klausem kvůli nebezpečí zavedení cizí měny v době obrovské ekonomické krize vystoupili spolu s ním jeho věrní kolegové z IVK Petr Macinka, Jiří Weigl a Ivo Strejček (zprava) Na mimořádné tiskové konfrenci svolané profesorem ekonomie Václavem Klausem kvůli nebezpečí zavedení cizí měny v době obrovské ekonomické krize vystoupili spolu s ním jeho věrní kolegové z IVK Petr Macinka, Jiří Weigl a Ivo Strejček (zprava) snímek IVANA HASLINGEROVÁ, revue Fragmenty
Ano, děkujeme, a to moc, prezidentu Pavlovi, že jeho novoroční projev vrátil do politicky světově uznávaného MAKROekonoma profesora Václava Klause, prezidenta  ČR v letech 2003-2013. Pavlův novoroční projev ho naštěstí tak rozhněval, šokoval a zděsil, že ho proměnil opět v toho bojovníka, na něhož jme byli zvyklí v dobách budování státu v devadesátých a dalších letech. A to v několika bodech. Zejména ale se na Pavla rozhněval jako MAKROekonom kvůli jeho výzvě na urychlení vstupu ČR do eurozóny. Tento náhle zesílený politický tlak některých našich vysokých ústavních činitelů na urychlení vstupu České republiky do evropské měnové unie a to ještě bez proběhnutí diskuse s občany, o jejichž životy jde, ho rozhořčil víc než kohokoliv z nás. On na rozdíl od nás po deseti letech ve funkci prezidenta totiž ví velmi dobře jaký je rozdíl když o něčem hovoří běžný občan a nebo prezident státu. Pavlovo chování považuje proto za svévolný, nezodpovědný a nebezpečný politický krok.
Svolal proto co nejrychleji 4. ledna 2024 do Zlatého salonku hotelu Esplanade mimořádnou tiskovou konferenci, aby informoval spolu se svými kolegy z IVK novináře o tom, jakou obrovskou ránou by bylo pro naší, už tak ekonomicky zruinovanou zemi fialovou, zelnou a bojechtivou vládou, startování nové měny, které vždy zpočátku přinese v každé zemi značnou inflaci. Nehledě k tomu, že podle všech ekonomik světa je vždy, a to zejména pro ekonomicky slabší země nacházející se v uskupení silnějších, výhodnější plovoucí měnový kurz. Neboli zachování své vlastní centrální banky, která se snaží brzdit dopady na svou zem a její občany.
 
Podrobné důvody a vysvětlení proč je zásadně proti přijetí eura zpracoval prezident Klaus se svými kolegy do memoranda "Stanovisko IVK k nezodpovědné kampani k opustění české koruny a k přijetí eura" a předal je novinářům s přáním, aby s ním seznámili čtenáře.
 
Prezident Klaus doufá, že vláda neudělá tak nesmírně hazardérský krok pro nás občany za našimi zády a že vypíše k takto důležité věci referendum.
 
Podobně jako to udělalo například Švédsko. Dánsko nemuselo, protože si chytře hned při vstupu do EU vyjednalo výjimku ohledně své měny.  Zbývají již jen tři státy Polsko, Maďarsko a ČR (Bulharsko, které chce obě měny a Rumunsko, které by euro bralo, ale má hospodářství pod kritérii Maastrichtu), na něž nyní vyvíjí EU tlak. Poláci euro zatím po projednání s občany nechtějí, Maďaři naprosto ne a tak jsme zatím na řadě my. Znění Klausova memoranda přineseme v plném znění v dalším článku. Po prolistování nadpisů je jasné, že každý odstavec si  zaslouží dlouhý článek a ne jeden. Jde totiž o nesmírně závažnou věc. O věc, kterou si laici vůbec neuvědomují. Proto se vlastenec Václav Klaus tak zděsil:

Prezident Klaus si uvědomil, že tím, že chce prezident Pavel společnou měnu s EU vlastně říká, že se chce do budoucna vzdát ekonomické suverenity naší země. 

Nezbývá než věřit, že si Pavel možná jako politický laik neuvědomil, že snem Německa a některých větších  zemí EU je vytvořit jeden společný stát ze všech zemí EU a zánik jednotlivých států v něm. A že k uskutečnění tohoto snu jim už chybí jen jediná věc. Tou věcí je jednotné ministerstvo financí. 

Aby mohlo vzniknout jednotné ministrerstvo financí EU, je k tomu nutné, aby všechny státy přijaly společnou měnu a byly zrušeny jejich centrální banky. Vše by pak řídila jediná centrální banka EU (fakticky německá). Nejde ani o jazyk ani o politiku, ale každý kdo si všímá okolí ví, jaké daně by to přineslo naší zemi a jak by to opět zahýbalo s cenami. Pro opravdu bohaté a vyspělé země, jakými byly země ES před vznikem EU by to šlo možná takto bezmyšlenkovitě udělat, možná bychom se nakonec z toho vybabrali i my nebýt kovidu a hlavně současného zničení ekonomiky naprosto nezodpovědnými a navíc nejen ekonomicky, ale i politicky naprosto nevzdělanými politiky.

V referendu, které by k takto závažnému problému mělo být vypsáno by se proto měla položit otázka, nikoli zda lidé chtějí euro nebo ne. Na ní každý laik vidící jen že nebude muset chodit do směnárny až pojede k moři a exportér převádějící faktury odpoví, že chce euro. Tito lidé ale pouze myslí na své pohodlí a zisk a dál nevidí a možná ani nechtějí vidět. Profesor Klaus ze své desetileté prezidentské zkušenosti vidí dál a proto varuje:

Nejde jen o to čím platit, ale o to, zda zachovat svůj vlastní stát.

V referendu by mělo stát, zda lidé chtějí žít v naprosté provincii evropského superstátu EU řízeného největšími ekonomikami v něm sdružených států, nebo se chtějí vrátit ke klidnému životu ve své vlastní, sice malé, ale jejich zemi. V zemi, kterou pro ně vybojovali jejich pradědové. 

Je velké nebezpečí, že současní politici se začali snažit o to obětovat naší zem za to, že se dostanou do evropských struktur. Proto prezidenta Klause děsí náhle zesílený politický tlak některých našich vysokých ústavních činitelů na urychlení vstupu České republiky do evropské měnové unie. 

V Klausově memorandu se též dozvíte, že argumenty pro přijetí eura jsou výlučně vnitropolicticky motivované a že to chce zřejmě vláda vykonat za zády nás občanů. Proto tuto zprávu oznámil prezident Pavel o vánocích, kdy nikdo na politiku nemyslí. A na jedné z nových televizí dokonce uvedl ministr Dvořák, že naše koruna je pidikorunou a vyzval mazaně ke vstupu do ERM II, protože ví určitě dobře, že neodborníkovi tato zkratka nic neřekne a takovou zprávu přeslechne aniž si uvědomí, že do dvou let po tomto přijetí jsme v Eurozoně. Je otázkou, zda genál Pavel či ministr Dvořák to sami vědí. Je to totiž podobné jako by např. fyzik začal vysvětlovat laikům něco o krystalové mřížce atomů kovů. Každý by si představil klec na zvířata a myslel si, že ten člověk se zbláznil. 
 Nehledě k tomu, že většina běžných občanů má při násobení nájmů a nekřesťansky rostoucích cen všeho kolem sebe starosti, zda vůbec bude mít kde bydlet a co jíst. Možné je také, že chce vláda pouze odpoutat pozornost od této národní ekonomické tragédie, do níž svou hazardérskou politikou naší zem dostala a tak to chce svádět na chudáka českou korunu a doufá, že lidi, kteří o ekonomice nic nevědí, této lži uvěří. 
 
Na tiskové konferenci proto z několika úst zaznělo, že za krizi, v níž se nachází naše zem nemůže koruna a ani přijetí jiné měny jí nevyřeší.  Přijetí nové měny by ekonomickou krizi pouze prohloubilo.
 
Nejdříve se musí napravit systémové chyby naší ekonomiky přinášející vysokou inflaci a ničící životy lidem. A teprve, pokud ten zázrak někdo dokáže udělat a naše ekonomika se vrátí do stavu alespoň předkovidového, má smysl o přijetí cizí měny vůbec zavést celonárodní klidnou diskusi a referendum.

A pozor!

S tím, že bude lidem jasně vysvětleno, že přijetím eura hrozí nejen ekonomický pokles, ale i zánik jejich státu. 

 
© Kulturní komise ČR, 4.1.2024

 

 

 

 

 

Číst 368 krát
Ohodnotit tuto položku
(49 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Právě přítomno: 19 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

   

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %