Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Stane se ČR čínsko-korejsko-českou kolonií? Doporučený

  • sobota, zář 13 2014
  • Napsal(a)  Renáta Lucková
Renáta Lucková představuje knihu Pavla Veselého "Dominik Duka"  Renáta Lucková představuje knihu Pavla Veselého "Dominik Duka" snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Česká republika se obrací opět na východ. Po 25 letech svobody a demokracie to vypadá, že se hranice směrem na západ spíš uzavírají či se staneme přestupnou stanicí expanze Číňanů do Evropy. V červnu letošního roku ČSA ukončily pravidelné lety do Berlína a do Švýcarska (prý šlo o nevytížené lety???). Zato do Šanghaje a Soulu se pravidelné linky otevřou. Náš vzdušný prostor už de facto kontroluje Jižní Korea (vlastnící 40%ní podíl ČSA), a dnes na Čínsko – Českém fóru na Pražské hradě současná levicová vláda velkoryse nabídla Českou republiku Číně včetně strategických zdrojů, strategických firem a strategických záležitostí (Číňané mají zájem o dostavbu Temelína, na Moravě jim levně prodají pozemky s vinicemi, další stovky hektarů úrodné půdy celé ČR pro jejich fabriky, kde se Češi stanou nádeníky a otroky a zisk půjde do Číny. Nakonec rodilý Čech bude řazen k nepřizpůsobivým skupinám obyvatel, protože nebude schopen či chtít se podřídit čínským a asijským způsobům a manýrům. Protože to přeci budou naši chlebodárci.

Navíc je velmi zvláštní rádoby nenápadná propagace Číny v České televizi, kdy poslední dobou často dávají dokumentární pořady o Číně, to asi abychom si rychle zvykli a přijali nové zvyky a tradice. Zrovna dnes v den zahájení Čínsko-Českého fora 28.srpna běžel na ČT2 od 20h pořad Divoká Čína: Krajina velkých proměn - Pátrání po souznění prastarých tradic s moderním pojetím života. A to raději nebudu více rozebírat, jak Arabové skupují levně pozemky u Teplic.

Proč současná česká vláda, tedy především levice, nepodporuje české podnikatele a živnostníky, ale raději sem přivede asijské podnikatele?

Česká republika není až v takové krizi a rozhodně NENÍ spálenou zemí, jak je interpretováno současnou vládou. Stačí se jen podívat okolo sebe, vždyť jen například na Zakarpatské Ukrajině lidé v mnoha vesnicích žijí v chatrčích s doškovými střechami a hliněnou podlahou, nemají leckde ani vodovod, ale jednu pumpu uprostřed návsi na celou vesnici. A to jsme téměř 100 let od rozpadu Rakouska-Uherska a pár stovek kilometrů na východ od našich hranic. Či v Rumunsku kromě hlavních komunikací mají leckde jen hliněné či štěrkové cesty. A to jsme v 21. století v Evropě, to se nemusíme ani srovnávat s Afrikou apod.

Je zcela zákonité, že v době krize každý rozumný hospodář šetří a začne více investovat až v době nastartování oživení a rozvoje. Takto rozumně se chovala i tehdejší pravicová vláda. Ekonomické oživení nepřichází ze dne na den, ale je to dlouhodobá záležitost, ekonomický efekt se dostavuje vždy s určitým zpožděním. Současný růst byl nastartován již v době politiky pravicových vlád. Bohužel někdo jiný, komu úspěch nepatří, se chlubí cizím peřím.

Zahraniční investice jsou samozřejmě důležité. Ale jak nám ukázala již minulost, mnohdy se jednalo o krátkodobý efekt. Zahraniční firmy přijely, využily našich zdrojů a firem a po určité době odešly do jiných výhodnějších států. V České republice je mnoho dcer zahraničních firem či bank a finančních institucí, jejichž zisky jsou odváděny mateřským firmám a tak neodvádí daně do našeho státního rozpočtu.

Rozvoj stavebnictví je sice potřeba, ale NE na úkor úrodné půdy. Je třeba využít především stávající zdroje a volný bytový fond.

Toto je žití na úkor příštích generací!

 

 

 

Číst 17033 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 40 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %