Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Rozhoduje Spořitelna o tom, kdo a jak učí na VŠE? Doporučený

Ponechá již rektor Dvořák učit špičkového a vzdělaného makroekonoma Ševčíka nebo podlehne diktátu peněz a České spořitelny. Ponechá již rektor Dvořák učit špičkového a vzdělaného makroekonoma Ševčíka nebo podlehne diktátu peněz a České spořitelny. snímek z demonstrace "Nechte učit Ševčíka": Ivana Haslingerová, šéfredaktorka revue Fragmenty

Při zprávě o návratu bývalého děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) doc. Ing. Miroslava Ševčíka, CSc. na jeho fakultu, která jako jediná u nás pod jeho vedením vychovávala makroekonomy schopné řídit nikoliv pouze firmy, ale hospodářství celého státu, jsem si řekla, že přece jen ty Boží mlýny melou i když někdy pěkně pomalu. Má to ale opět háček. Docent Ševčík se vrací jako proděkan pro ekonomiku Národohospodářské fakulty kam ho jmenovata nová děkanka Adéla Zubíková, která byla proděkankou pro studium když on byl děkanem. Ševčík by měl tudíž spravovat i rozpočet fakulty. To je opravdu krásná zpráva a platí úcta k paní děkance. Zdálo by se, že převratné personální změny tak na škole zřejmě nenastanou. Ševčík si se Zubíkovou vymění pouze role.  Na pohled tedy milá a úsměvná situace.

Ale pozor!

Situaci může opět zvrátit rektor Dvořák, který ho vyhodil a nyní prohlásil, že pokud se Zubíkové nepodaří vybrat tým, který by přispěl k uklidnění situace, mohlo by jmenování Ševčíka prorektorem znamenat konec dokonce celé fakulty: „Pokud by situace měla být taková, že se jí (míněno Zubkové) to nepodaří a bude to pro školu znamenat další problémy nebo zátěž, tak v té chvíli tomu nemohu přihlížet a nic nedělat. Není to problém jedné fakulty, ale už celé školy. Pokud to fakulta nezvládne, tak musím já a senát konat. Když se podíváte, jaké tam jsou možnosti, tak jich tam moc není.“

Pan rektor ani slovo nedodává o tom, že  Ševčíkovo jméno ve vedení fakulty začalo po jeho loňské přítomnosti na demonstraci Česko proti  bídě  vadit sponzorům školy. Generální partner ekonomické fakulty Česká spořitelna v dubnu 2024 prohlásila, že pokud Ševčík zůstane ve vedení fakulty, ukončí se školou spolupráci. Takže i když vše halí pan rektor do záhadných slov o jakýchsi nejmenovaných problémech, není to jak, si mnozí myslí, že vadí škole tím že špatně učí učí, ale tím, že někteří eurohujerští sponzoři prostě nechtějí platit a pan rektor je přece od toho shánět peníze na provoz a je jedno jak přitom klesá či stoupá výuka a sní prestiž školy. 

Francouzi mají jedno úsměvné přísloví "Za vším hledej ženu." Zde platí " Za vším hledej sponzory."

Je smutné, kam jsme se to po listopadu 1989 dostali.

Kde bychom byli bez absolventů Národohospodářské fakulty VŠE po revoluci v devadesátých letech? Tehdy dokázali její absolventi v čele s profesorem Václavem Klausem z komunisty zadluženené země 160 mld. Kč změnou makroekonomického systému vybudovat během roku prosperující stát se 6.4 % růstem HDP. Ale nemusíme vzpomínat na minulost. Každý cítíme na vlastní kůži, kde se ocitla současná vláda bez jediného ekonoma, natož pak makroekonoma. Během jednoho funkčního období, zadlužila zemi tak, že už musí brát peníze i těm nejchudším a nejubožejším.  

Nebylo divu, že vzdělaný makroekonom, jako je Ševčík, musel z vládního diletanství už šílet.

Zašel 11.3.2023 podpořit bezmocné ožebračované obyvatele prosící o pomoc vévodu naší země sv. Václava nademonstraci Česko proti bídě  na Václavské náměstí v Praze. Místo aby se vláda zastyděla za to, kam zavlekla svojí pýchou a nekompetentností naší nedávno ještě bohatou zem, nechává v čele tak důležité a donedávna prestižní vysoké školy politického fanatika Petra Dvořáka.

Pamatuji na dvě tehdejších demonstrací studentů a jejich učitelů na podporu Ševčíka proti jeho odvolání z funkce děkana. Kdyby si přišel rektor Dvořák poslechnout co si říkali, hanbou by se musel propadnout. (Podrobně jsme o demonstracích psali např. v článcích NECHTE UČIT ŠEVČÍKA A DO ČELA VŠE POSTAVTE VZDĚLANÉHO MAKROEKONOMA! a DEMONSTRACE NA PODPORU DĚKANA NF VŠE ŠEVČÍKAPokud totiž žijeme ještě alespoň trochu v právním státě, pak měl vědět, že právo na účast na povolené demonstraci má každý občan a nemůže být za to trestán jen proto, že se to jinému občanovi nelíbí. Neboli celá fraška, kterou rozpoutal Petr Dvořák byla protiprávní. A díky tomu, že se vláda proti tomu nepostavila, potvrdila jen to, co se o ní říká mezi lidmi, že začíná používat stejné diktátorské zastrašující praktiky jako komunisté. Jde jen o to, aby se udržela do voleb ve svých postech a pak po nás potopa. A spíše dokonce tsunami.  

Docent Miroslav Ševčík dlouhodobě opakovaně upozorňoval na nejpalčivější problémy české ekonomiky a je proto dlouhodobě „v nemilosti“ české vlády a ustrašeným mainstreamových médií.  Nátlak na rezignaci docenta Ševčíka byl a jistě dál bude vyvíjen proto, že plně neschvaluje vládní  diletantskou politiku. Pouze brát z rozpočtu a nestarat se o příliv peněz rozvojem podnikání do něj je i pro laika, natož ekonoma, antihospodařením.

Bylo jasné, že odvolání Ševčíka za účast na demonstraci byla pouze záminkou, jak se tohoto vysoce vzdělaného makroekonoma zbavit. Takováto nedůstojná plnění politických zadání v akademickém prostředí nemají mít v žádném případě v demokratické společnosti místo. Podobnou větu řekl překvapený policejní vyšetřovatel při politickém udání Jiřího Pancíře Rudolfem Zahradníkem z ČAV, viz článek DOCENT PANCÍŘ – PRVNÍ POLISTOPADOVÝ DISIDENT SOUZENÝ NA §103 .

©Kulturní komise České republiky, z.s. 26.6.2024

Číst 69 krát
Ohodnotit tuto položku
(11 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 115 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %