Revui Fragmenty naleznete rovněž  na    Twitteru  a    Facebooku

  Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU  

  Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Agresivita a nenávist odborů k podnikání roste Doporučený

  • úterý, úno 03 2015
  • Napsal(a)  Jan Skopeček, ekonomický expert ODS
Jan Skopeček, profesor na Vysoké škole ekonomické v Praze Jan Skopeček, profesor na Vysoké škole ekonomické v Praze snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Výpady předsedy odborových svazů Josefa Středuly vůči živnostníkům ohledně jejich plateb na zdravotní pojištění jsou neakceptovatelné, nešťastné a vytvářejí v naší společnosti zbytečný konflikt mezi zaměstnanci a OSVČ. Požadovat dnes po OSVČ zvýšení plateb na zdravotní pojištění může jen ten, kdo chce přispět k jejich likvidaci a kdo má radost z delších front na úřadech práce. Pan Středula přeci musí vědět, že nemocnost živnostníků je dramaticky nižší než nemocnost zaměstnanců a jednoduché srovnání odvodů těchto dvou skupin je více než zavádějící.

Trápí-li dnes pana Středulu nedostatek financí ve zdravotním systému, měl by se „chytit za nos“ za roli, jakou on a jeho odbory sehráli při rušení zdravotnických poplatků. Hlasitá podpora tomuto neodpovědnému návrhu ze strany odborů přispěla k výpadku financí, které se dnes musí nahrazovat z daňových příjmů. Česká republika přitom patří dlouhodobě mezi státy, kde podíl soukromých výdajů na zdravotnictví je ve srovnání s vyspělými zeměmi jeden z vůbec nejnižších.

Živnostníci jsou pro naši ekonomiku, pro zaměstnance a pro nás všechny nezastupitelnou a důležitou skupinou, která to nemá pod touto levicovou vládou jednoduché. O pozitivní roli odborů toho v poslední době říci příliš nejde. Jejich vzrůstající agresivita vůči podnikání a stále bližší spojenectví s ČSSD je cestou, která nakonec uškodí odborům samotným. Už dávno není možné považovat je za nezávislé sdružení hájící práva svých členů. I v tomto kontextu se dívejme na jejich dnešní aktivity a návrhy.

© Kulturní komise ČR, 3. února 2015

 

 

 

Číst 14850 krát
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 60 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

   

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %