Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Likvidační tažení vlády a zdivočelých odborů proti živnostníkům pokračuje Doporučený

  • úterý, bře 24 2015
  • Napsal(a)  Jan Skopeček, ekonomický expert ODS
Jan Skopeček Jan Skopeček snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Premiér Sobotka navrhuje zvýšit povinné odvody na zdravotní pojištění našim živnostníkům, čímž jim chce zasadit další ránu v řade. Zvýšení odvodů na účet živnostníků může chtít pouze ten, který si přeje rozšíření front na úřadech práce. Tam totiž řada živnostníků po realizaci těchto podnikání nepřátelských opatření skončí.

Premiér Sobotka by měl méně naslouchat zdivočelým odborům, které neakceptovatelně zesilují nepřátelskou rétoriku vůči podnikání, a více se bavit s podnikateli samotnými. Jistě by mu vysvětlili, že srovnávání odvodů zaměstnanců a živnostníků je absurdní. Aby živnostník vydělal stejných 25 tisíc Kč jako zaměstnanec, musí na sebe převzít podnikatelské riziko, musí si za své peníze pořídit výrobní a pracovní prostředky, není pod ochranou zákoníku práce.

Dovolit si být nemocný živnostník často ani nemůže. Ostatně zástupci podnikatelů na datech největších zdravotních pojišťoven ukázali, že do zdravotního systému více přispívají, než z něj čerpají. Naše společnost a ekonomika potřebují jak živnostníky, tak zaměstnance. Vytvářet mezi nimi příkopy a pocity závisti je krátkozraké.

Současná vládní koalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL už stačila omezit živnostníkům výdajové paušály, uvalit další byrokracii v podobě kontrolního hlášení k DPH, chystá se zavést registrační pokladny. Všechny tyto kroky znamenají pro živnostníky vyšší náklady a zhoršení podnikatelského prostředí. ODS bude bránit přijetí i posledního nápadu jak živnostníkům uškodit.

© Kulturní komise ČR

Číst 13773 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 50 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %