Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Zrušení silniční daně není žádný populismus pane Kalousku Doporučený

Jan Skopeček přednáší na semináři Institutu Václava Klause Jan Skopeček přednáší na semináři Institutu Václava Klause snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Podle pana Kalouska je návrh ODS na zrušení jedné konkrétní daně populismem. Není divu, když pan Kalousek coby ministr financí daně zvedl, ovšem politický účet za to tehdy zaplatila ODS. Proto se teď vrací ODS, na rozdíl od pana Kalouska, ke skutečné pravicové politice, praví se v komentáři 1. místopředsedy ODS Jana Zahradila a ekonomického experta Jana Skopečka k výrokům Miroslava Kalouska pro  Právo 27. července 2015 v souvislosti s návrhem ODS na zrušení silniční daně.

Zrušení silniční daně, která má relativně nízké inkaso ve srovnání s náklady na výběr na straně státu i na straně poplatníků, není žádným populismem, jak se shodli zastánci vysokých daní Miroslav Kalousek TOP 09 a socialistický premiér Bohuslav Sobotka. Návrh na zrušení relativně málo výnosné silniční daně je snahou snížit neefektivitu a složitost našeho daňového systému, na kterou upozorňují i mezinárodní srovnání.

Zrušení silniční daně pomůže i dnes regulacemi tolik zatěžovaným podnikatelům. Spotřební daň, dálniční známku a mýto zaplatí za provoz vozidla všichni. Podnikatelé navíc platí silniční daň, ačkoli žádné ‚nadstandardní‘ služby oproti nepodnikatelům nedostanou. Daňové přiznání k silniční dani je nutné podávat každoročně na speciálním formuláři bez ohledu na to, jestli jste svůj vozový park měnil, nebo ne. Na výběru této daně se dle informací ministerstva financí podílí 638 osob a stojí 400 mil Kč. Zavedení mýta pro nákladní vozy navíc smysl této daně odstranil. 

Číst 18405 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 51 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %