Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 721

Ekonomika ČR roste nejvíce ze všech evropských zemí Doporučený

  • pátek, srp 28 2015
  • Napsal(a) 
Preniér Sobotka při projevu Preniér Sobotka při projevu snímek archiv vlády ČR

Jsem rád, že Český statistický úřad potvrdil svůj nedávný předběžný odhad ohledně růstu české ekonomiky. Zdá se, že Česko nyní roste nejvíce ze všech evropských zemí, meziroční růst o 4,4 % je skutečně vynikající výkon. Tento vývoj potvrzuje, že rozhodnutí současné vlády o uvolnění restriktivní rozpočtové politiky bylo správné. Čísla dokazují, že české obyvatelstvo postupně ztrácí obavy z budoucnosti a roste jeho poptávka po zboží i službách. Meziroční růst výdajů na konečnou spotřebu domácností o 3,1% to potvrzuje. Je to dokonce více než růst vládních výdajů, který je meziročně vyšší o 2,5 procenta. To má souvislost zejména s nárůstem investic a také s navýšením platů státních zaměstnanců.

Český statistický úřad ve své zprávě výslovně upozorňuje, že značný podíl na současném vývoji mají investice do staveb a infrastruktury. V této souvislosti je třeba připomenout, že tyto investice by nebyly možné, kdyby se nám nezačalo dařit lépe čerpat prostředky z operačních programů. 

Z celkového nárůstu je však evidentní, že investice nerealizuje pouze vládní sektor, ale také soukromé společnosti. To je další dobrý signál, protože podnikatelé evidentně věří, že přicházejí lepší časy a nebojí se investovat. Důkazem budiž, že investice podle zjištění ČSÚ nesměřovaly jen do infrastruktury, ale rovněž do strojů a zařízení. 

Dobrou zprávou pro Česko je podle mého mínění i to, že růst je tažen skutečně všemi segmenty ekonomiky, což zajišťuje dlouhodobou stabilitu. Značné oživení zaznamenal zpracovatelský průmysl, stavebnictví, všechna odvětví služeb a například vědecké, technické a administrativní činnosti vzrostly meziročně dokonce o 5,9 %. A tradičně silný je i český export, zejména díky vývozu dopravních prostředků. Ovšem výrazný podíl mají i další produkty, jako například stroje a elektrická zařízení.

 

 

 

 

Číst 17600 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 71 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %