Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Trump vrátil médiím jejich lživé chování a vsadil pouze na sociální sítě Doporučený

Cítím se mezi vámi jako v místnosti plné lhářů, podvodníků a nečestných lidí, řekl Donald Trump zástupcům 40 hlavních amerických médií Cítím se mezi vámi jako v místnosti plné lhářů, podvodníků a nečestných lidí, řekl Donald Trump zástupcům 40 hlavních amerických médií

Namísto očekávané první povolební tiskové konference si pozval Donald Trump zástupce zhruba 40 hlavních amerických zpravodajských stanic a deníků na schůzku za zavřenými dveřmi. A podle zpráv přítomných novinářů nikoho nešetřil...

Nejvíce se pustil podle listu New York Post do šéfa CNN Jeffa Zuckera, kterému řekl, že jeho stanici přímo nenávidí a každý, kdo pro ni pracuje, je podle něho lhář a měl by se stydět za to, co dělá. Podobně to těžce schytaly i neomarxistické deníky New York Times a Washington Post, které o Trumpovi psaly téměř bez výhrady negativně. Rovněž další televizní stanice jako NBC, ABC, CBS káral za jejich zkreslená zpravodajství a schůzku s novináři uzavřel s tím, že se mezi přítomnými cítí jako v místnosti plné lhářů, podvodníků a nečestných lidí. Na schůzce s Trumpem a jeho lidmi prý se cítil redaktor listu New York Post jako před popravčí četou. A to je zástupce pravicového média. Trumpova tisková mluvčí Kellanne Conwayová naopak schůzku označila za velmi užitečnou.

I přes velký výprask prý média napjatě čekají, kdy jim Trump něco řekne na oficiální tiskové konferenci, jako to činili jeho předchůdci. George Bush svolal v roce 1988 tiskovou konferenci hned druhý den po zvolení, Bill Clinton ji v roce 1996 uspořádal po třech dnech, George Bush mladší v roce 2000 rovněž  tak a v roce 2008 Barack Obama po čtyřech dnech. Na Donalda Trumpa ale média zatím čekají marně již téměř tři týdny po zvolení. A zřejmě si počkají i déle. 

Donald Trump si zatím spokojeně vystačí se sociálními sítěmi, které informace nezkreslují podle toho, jak si to ten který šéfredaktor přeje. Očekávané prohlášení, co hodlá dělat sto dnů po zvolení, uveřejnil formou videa na serveru pro sdílení videí YouTube a několik dalších svých kroků oznámil prostřednictvím Twitteru.

Někdejší tiskový Clintonův mluvčí Bílého domu Mike McCurry se k tomu vyjádřil, že "je to pro média jednoznačně nepříjemná záležitost". 

Má pravdu. Donald Trump tím jednoznačně, jako první politik na světě, jasně vzkázal všem zmanipulovaným neomarxistickým médiím, že je může ignorovat a dokonce porážet pomocí moderních zbraní, sociálních sítí. 

I když šéfka americké Společnosti profesionálních žurnalistů Lynn Walshová bouří, že takovém případě prochází informace jediným filtrem, kterým je názor Trumpa a jeho týmu, bez toho, aby bylo komukoli jinému, ať už novinářům, či veřejnosti, umožněno dostatečně nahlas položit otázky, nová komunikační strategie informovat o svých krocích a názorech přímo občany bez zkreslování médii se stala Trumpovou velmi silnou zbraní nejen ve volební kampani. Lidé si naleznou jeho nezkreslené názory na internetu a média ztratí svůj vliv jako sedmé velmoci. Tak proč by tuto strategii nepoužíval i nadále. 

Proč by měl jen jako poslušný vyděšený panák odpovídat na to, nač se ho kdejaký pisálek zeptá, jako při výslechu? Sdělí národu, co si myslí, i bez zaváděcích otázek a odpoví lidem přímo na sítích. A není pravda, jak straší CBS, že pokud Trump skutečně zruší v Bílém domě tiskové oddělení, existuje reálné riziko, že Amerika bude mít do půl roku státem hlídaná média, jako jsou například v Rusku Russia Today. Trump je nebude hlídat, pouze je bude ignorovat a lidé budou místo nich číst nezkreslené informace na sociálních sítích.

Jediná média měla dosud bezvýhradný monopol utvářet veřejné mínění podle svých představ a pokud Trump vytrvá, tento jejich diktát rozbije. Nezbývá než doufat, že i naši vrcholní politici budou tento jeho příklad následovat a přestanou se nechat zkoušet pány Moravci jako ustrašení žáci třetí B.

 

Číst 12196 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v MEDIOKRACIE

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %