Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Kolaborantské ceny opět v kurzu - Sorosovy "Novinářské ceny 2017"

  • středa, kvě 02 2018
  • Napsal(a) 
Kam jsme to s tím merkelovským proevropským neomarxismem dopracovali!!! Kam jsme to s tím merkelovským proevropským neomarxismem dopracovali!!!

Čeleď novinářských presstitutů natěšeně očekává další velký počin: Nominace v soutěži Novinářská cena 2017 zveřejnila nadace Open Society Fund Praha. Sorosova neziskovka soutěž každoročně pořádá ve spolupráci s ambasádou USA a dalšími neziskovkami. V každé kategorii jsou nezávislou porotou nominováni tři autorky či autoři s nejlepšími přihlášenými pracemi. Kdo si cenu odnese, bude jasné 3. května. Mezi nominovanými nalezneme novináře z Respektu, Hospodářských novin, České televize, Českého rozhlasu, Demagog.cz, Aktuálně.cz, Reportér Magazínu a dalších servilních havloidních plátků. V zásadě nejde o žádnou novou tradici. Měli jsme u nás za Protektorátu Čechy a Morava podobné ocenění - tzv. Svatováclavskou orlici, plným názvem „Čestný štít protektorátu Čechy a Morava s orlicí sv. Václava“.  V roce 2009 přišlo občanské sdružení Národní myšlenka s nápadem na pravidelné udělování ceny Emanuela Moravce coby ryzího synonyma pro kolaboraci s okupanty. Dnešní kandidát Sorosovy ceny Martin Fendrych byl Cenou Emanuela Moravce poctěn v roce 2014  za nápad uměle zdražit pivo. Ve stejném roce byl oceněn tehdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a ministr kultury Daniel Herman. Prostě dějiny se zase opakují...

„Čestný štít protektorátu Čechy a Morava s orlicí sv. Václava“ (Ehrenschild des Protektorats Böhmen und Mähren) bylo protektorátní vyznamenání založené výnosem německého státního ministra pro Čechy a Moravu SS-Obergruppenführera K. H. Franka 4. června 1944 (tedy v den druhého výročí smrti Reinharda Heydricha). O založení protektorátního vyznamenání se uvažovalo již v roce 1942, tehdy to ale Heydrich odmítl, protože by mohlo být pokládáno za symbol jisté vlastní státnosti protektorátu. Zvláštní protektorátní vyznamenání tak vzniklo až necelý rok před koncem války, zřejmě pro povzbuzení klesající nálady protektorátních činitelů a „pro vyznamenávání příslušníků protektorátu, kteří se osvědčili vzorným postojem nebo plněním povinností a stálou pohotovostí k nasazení“. V názvu bylo využito jméno sv. Václava, svatováclavskou tradici nacisté za protektorátu široce zneužívali, sv. Václav byl prezentován jako „prozíravý“ kníže, který správně „pochopil“ nutnost spolupráce s Němci. Vyznamenání se udělovalo ve třech stupních (se zlatým věncem, se stříbrným věncem a bez věnce) spolu s diplomem (pro nejprominentnější nositele podepsaným přímo Frankem). Autorem grafického návrhu byl zřejmě Max Švabinský.

Cena Emanuela Moravce občanského sdružení Národní myšlenka  to v roce 2009 odůvodnila následujícím způsobem: "Jeho pohnutý příběh, kdy se z přesvědčeného socialisty, demokrata a muže Hradu stává po roce 1938 nesmlouvavý a militantní stoupenec evropské myšlenky, by se přitom mohl stát příkladem dodnes probíhajícího boje se zbytky národoveckého cítění v českých zemích.Tento nešvar nezmizel z českých zemích ani v novém tisíciletí a pro pokrokové síly budující nový světový řád zhoubná národní identita se tu a tam projevuje a připomíná ještě v roce 2009. Nedopatřením strážců správných pořádků například v současnosti vládne pražskému Hradu člověk, který brání evropské myšlence mj. odporem k podpisu Lisabonské smlouvy. Potírání kladných pocitů k samotné existenci národů je přitom pochopitelně velmi vysoko na preferenčním žebříčku agendy veřejně činných europokrokových spolků, jednotlivců a kulturní fronty. Považujeme proto za vhodné připomenout osobnost Emanuela Moravce (dále jen EM) tím, že jeho jménem zaštítíme ceny, kterými budeme hodnotit ty nejlepší, nejzajímavější a nejoriginálnější příspěvky v aktuálním tažení za novou, jednotnou a ještě lepší Evropu bez starých předsudků, tradic, diskriminace a obdobného reakčního haraburdí. Tyto ceny bude sdružení Národní myšlenka průběžně vyhlašovat pravidelně na konci každého kalendářního měsíce a předpokládá se i slavnostnější předání ceny EM za jednotlivé roky, které by v případě zájmu sponzorů mohly doprovodit i věcné dary oceněným!"

Dnešní aktivita Sorosovy neziskovky tedy jen oprášila úsilí  Národní myšlenky z roku 2009.

Ovšem jen s opačnými znaménky, což k ideovému zaměření dané nadace pochopitelné. Dokonce i shoda na jednotlivých jménech kandidátů by tu byla. Dnešní kandidát Sorosovy ceny Martin Fendrych byl Cenou Emanuela Moravce poctěn již v roce 2014. Tehdy za nápad uměle zdražit pivo. Ve stejném roce byl též oceněn také tehdejší ministra zahraničí Lubomír Zaorálek a ministr kultury Daniel Herman. Prostě dějiny se zase opakují...

Číst 14326 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v MEDIOKRACIE

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %