Revui Fragmenty  naleznete rovněž na   Twitteru  a   Facebooku

 Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

  šíleném světě plném nesmyslných -ismů šířených úředníky EU  

  Institut Václava Klause

Prezident Klaus má prostě nestandardní geniální myšlení
Last Updated on dub 10 2024

Prezident Klaus má prostě nestandardní geniální myšlení

Každý z mých přátel nad vyslovením slova Piráti jen znechuceně mávne...
Jediný Bašta jako prezident nás chtěl ihned zbavit nejhorší vlády od roku 1989
Last Updated on dub 08 2024

Jediný Bašta jako prezident nás chtěl ihned zbavit nejhorší vlády od roku 1989

Dnes nás definitivně opustil jeden z čestných a odvážných politiků,...
Mexické Guadalupe - největší poutní místo světa
Last Updated on bře 31 2024

Mexické Guadalupe - největší poutní místo světa

Největší poutní místo světa, mexické Guadalupe, navštíví ročně 50...
Guadalupe - největší poutní místo světa
Last Updated on bře 05 2017

Guadalupe - největší poutní místo světa

Největší poutní místo světa, mexické Guadalupe, navštíví ročně 50...
Nechcete děti? Běžte do háje.
Last Updated on bře 31 2024

Nechcete děti? Běžte do háje.

 Tak prý stále více mladých neplánuje plodit děti. Prý kvůli nedostatku...
Šťastné Velikonoce plné Božího požehnání
Last Updated on bře 28 2024

Šťastné Velikonoce plné Božího požehnání

Krásné a šťastné prožití velikonočních svátků plných Božího...
Výstava Zdeňka, Míla a Kryštof Marschalovi pražské Galerii 9
Last Updated on bře 14 2024

Výstava Zdeňka, Míla a Kryštof Marschalovi pražské Galerii 9

Pro  absolventy Akademie výtvarných umění Zdeňku a  Miloslava Marschalovi...
Jiří Pancíř tvůrce Topologické metody
Last Updated on úno 15 2024

Jiří Pancíř tvůrce Topologické metody

Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc. (*15.1.1944 v Praze, +19.5.2023 v Praze),...
Vše škodlivé pro naše děti - technologie jsou jako oheň
Last Updated on bře 16 2024

Vše škodlivé pro naše děti - technologie jsou jako oheň

Alkohol, heroin, tabák, kokain, HHC a mnohé další nezdravosti před dětmi...
Pitomé úvahy nejsou trestným činem,  musí se umlátit argumenty a vysmát se jim
Last Updated on bře 14 2024

Pitomé úvahy nejsou trestným činem, musí se umlátit argumenty a vysmát se jim

Lidé mají různé nápady, jimiž se pokoušejí vylepšit svět. Některé se...
PETICE ZA ODMÍTNUTÍ PROTIPANDEMICKÉ DOHODY WHO
Last Updated on bře 09 2024

PETICE ZA ODMÍTNUTÍ PROTIPANDEMICKÉ DOHODY WHO

PETICE ZA ODMÍTNUTÍ PROTIPANDEMICKÉ DOHODY WHO. Odmítnutí nově...
Český právní řád a unijní právo - zvedněme hlavu a bojujme za svoji svébytnost
Last Updated on bře 11 2024

Český právní řád a unijní právo - zvedněme hlavu a bojujme za svoji svébytnost

Následující text je pohledem senátorky, která se setkává s právem...
Bojujme proti Pandemické dohodě, nenechme si globálně zničit zdravotní péči
Last Updated on bře 09 2024

Bojujme proti Pandemické dohodě, nenechme si globálně zničit zdravotní péči

Světová zdravotnická organizace (WHO) má do 20. 2. 2024 předložit...
Lockdowny a restrikce skončily – zapomeňte
Last Updated on bře 09 2024

Lockdowny a restrikce skončily – zapomeňte

Pandemickou smlouvu sice ještě nikdo neviděl, ale už nyní se Rada EU...
Václav Klaus jede urovnat poškození česko-slovenských vztahů pemiérem Fialou
Last Updated on bře 08 2024

Václav Klaus jede urovnat poškození česko-slovenských vztahů pemiérem Fialou

V pondělí 11.3.2024 bude bývalý prezident ČR Václav Klaus, na dlouhodobě...
Kdo vládne? Volič, nebo peníze z Bruselu? Místo boje s oteplováním může nastat skutečné horko
Last Updated on bře 02 2024

Kdo vládne? Volič, nebo peníze z Bruselu? Místo boje s oteplováním může nastat skutečné horko

Demokracie má své limity. Vždyť demokraticky byl zvolen i Hitler. To přece...
ÚNOR ze sbírky básní Kalendář srdce
Last Updated on úno 18 2024

ÚNOR ze sbírky básní Kalendář srdce

ÚNOR Ne, nekvetou v něm fialky, jen tmavá mračna do dálky plují jak...
Český právní řád a unijní právo: EU ho chce nahradit jediným evropským
Last Updated on bře 02 2024

Český právní řád a unijní právo: EU ho chce nahradit jediným evropským

Následující text je pohledem senátorky, která se setkává s právem...
Orbán je charismatický, bodrý a bezprostřední člověk se smyslem pro humor
Last Updated on bře 02 2024

Orbán je charismatický, bodrý a bezprostřední člověk se smyslem pro humor

Dne 27.2.2024 byl u nás, v Institutu Václava Klause (IVK), na návštěvě...
Volby zblízka i z dálky
Last Updated on úno 29 2024

Volby zblízka i z dálky

Dne 27. února 2024 proběhl na půdě Senátu pod záštitou Ústavě-právního...
IVK drží slovo - od svého vzniku se stále hlásí k odkazu Margarety Thatcherové
Last Updated on úno 27 2024

IVK drží slovo - od svého vzniku se stále hlásí k odkazu Margarety Thatcherové

To, že náš prezident v letech 2003-2013, profesor Václav Klaus, uvítal...
Václav Klaus uvítal ve svém Institutu předsedu Celosvětové organizace konzervativců Viktora Orbána
Last Updated on úno 27 2024

Václav Klaus uvítal ve svém Institutu předsedu Celosvětové organizace konzervativců Viktora Orbána

Dnes, 27. února 2024, vítal prezident Václav Klaus  ve svém Institutu...
Protektorát nebyla autonomie paní učitelky
Last Updated on úno 22 2024

Protektorát nebyla autonomie paní učitelky

Jak už jsme na tomto místě dříve zmínili, jedna česká ústavní...
Dominik kardinál Duka zve občany do Svatováclavské kaple k modlitbě za národ
Last Updated on led 28 2024

Dominik kardinál Duka zve občany do Svatováclavské kaple k modlitbě za národ

Jeho Eminence Dominik  kardinál Duka OP, arcibiskup pražský a primas...
Ke zrušení nadřazenosti práva EU nad naším, stačí vyškrtnout článek 10a z naší ústavy
Last Updated on úno 19 2024

Ke zrušení nadřazenosti práva EU nad naším, stačí vyškrtnout článek 10a z naší ústavy

Ve své tříhodinové přednášce na Novotného lávce v Praze  Mrazivá...
Záznam o poradě Daladiera, Chamberlaina, Mussoliniho a Hitlera v Mnichově
Last Updated on úno 18 2024

Záznam o poradě Daladiera, Chamberlaina, Mussoliniho a Hitlera v Mnichově

Dne 29. září 1938 se v Mnichově setkaly hlavy čtyř velmocí – Německa,...
Fialova vláda v roce 2022 ohlásila konec povinných biopaliv, stal se opak
Last Updated on úno 08 2024

Fialova vláda v roce 2022 ohlásila konec povinných biopaliv, stal se opak

Lihu je od nového roku v benzinu dvakrát tolik. Přimíchávání biopaliv do...
Libor Vondráček: Mrazivá fakta o právu EU a ČR
Last Updated on úno 11 2024

Libor Vondráček: Mrazivá fakta o právu EU a ČR

Proč si ke své 49. tříhodinové přednášce na Novotného lávce v Praze...
Není advokát jako advokát
Last Updated on úno 07 2024

Není advokát jako advokát

Sotva se člověk trochu vzdálí praktické advokacii, nestačí se divit. Ve...
Destrukce vzdělávání - Současné školství je přímá cesta k sebezničení!
Last Updated on úno 05 2024

Destrukce vzdělávání - Současné školství je přímá cesta k sebezničení!

Považuji problém vzdělávání za zásadní, poněvadž jde o proces, který...

Kalousek se zlobí, což slouží ke cti Ing. Haně Lipovské Doporučený

Vystoupení Ing. Hany Lipovské na seminářích Institutu Václava Klause jsou vždy zajímavé a přínosné jejím opravdu podrobným zpracováním Vystoupení Ing. Hany Lipovské na seminářích Institutu Václava Klause jsou vždy zajímavé a přínosné jejím opravdu podrobným zpracováním snímek Ivana Haslingerová revue Fragmenty

Dlouholetý matador naší politiky ještě z dob komunismu Miroslav Kalousek se zlobí, ba přímo zuří. Což o to. On se zlobí a kritizuje pořád někoho či něco. Tentokrát mne ale jeho rozhořčení opravdu upřímně rozesmálo. Vyčerpal již asi všechny slušné politiky a pustil se do primase českého, Jeho Eminence Dominika kardinála Duky a to z důvodu, že si Česká biskupská konference, které donedávna otec kardinál předsedal, dovolila navrhnout do Rady České televize excelentní friedmanovskou ekonomku Hanu Lipovskou. Vadí prý mu, že je napojena na oba Václavy Klause, které on pro jejich pravicové názory prostě nesnáší doslova jako mor. Kdyby si přišel poslechnout přednášky paní Lipovské, zjistil by, že jejich témata má propracovaná podle svých vlastních studií a jak sama říká, podle svého morálního kompasu. A pokud je stejně jako profesor Klaus a jeho syn přívržencem nobelovských ekonomů Rakušana Hayeka či Američana Friedmana, neboli zastáncem volného trhu a kapitalismu, a nechce, aby naše zem směřovala ke komunismu s lidskou tváří jak si přeje pan Kalousek, pak je jí to jen ke cti. 

A ke cti otce kardinála Duky slouží, že po vzoru svého otce, odvážného pilota RAF Františka Duky vězněného za komunistického marazmu na Mírově, kde ho šéf rozvědky Bedřich Reicin přivítal slovy, že z Mírova živý nevyleze, a kam za ním jako malý klouček s maminkou dvakrát za rok směl zajít, nezahořkl, nenadával, ale dával po celý život za pomoci Boha své síly církvi a boji za to, aby se podobná zvěrská doba již nevrátila. A není se čemu divit, že si váží myšlenek a názorů lidí, kteří se snaží i přes odpor Kalouskovských kariéristů prosazovat v naší zemi svobodu a prosperitu. Jiná cesta než ta, kterou prosazuje paní Lipovská stejně jako páni Klausové by nás podle nobelovského rakouského ekonoma uvrhla všechny do otroctví. 

A pokud vadí panu Kalouskovi, že po zvolení paní Lipovské do RČT otec kardinál Dominik Duka řekl: „Gratuluji nominantce ČBK Haně Lipovské k úspěšné kandidatuře. Oceňuji její statečnost a pokoru, s jakou po několik měsíců dokázala čelit vyloženě nenávistné a naprosto nepochopitelné kampani některých zájmových skupin. Podobný dík patří i poslancům, že těmto křiklounům nepodlehli,“ pak je jasné, kam se tato mladičká ekonomka řadí.

Slova  superkariéristy Kalouska, který se povaluje v Parlamentu od dob komunistických: „Otče kardinále, Vámi nominovaná osoba se vyjádřila, že nerozumí smyslu veřejnoprávních médií. Ideální kvalifikace pro radní ČT. Díky Vám jsem byl desítky let hrdý na to, že jsem katolík. Kvůli Vám dnes přemýšlím o tom, že z katolické církve vystoupím,“  charakterizují jeho nedůvěryhodnost naprosto jasně. Je možné, že politici změní své strany, když  tyto po nástupu nového šéfa mění názorovou orientaci, ale vystoupení z církve kvůli politice je věc jiná. To znamená zřeknutí se Boha. Takovému člověku věřit již nikdy nelze. 

Nehledě k tomu, že pan kardinál se nikdy ani slovem nezpronevěřil katolické církvi a to jsem za těch deset let navštívila mnoho jeho mší a akcí. Pro katolíky znamená vzor a pro církev samotnou, tolik zdevastovanou komunisty, udělal doslova neuvěřitelné. Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha dostala skvělé osvětlení, vytápěné lavice, nádherné varhany snů, mnoho dalších chrámů kostelů a kapliček bylo vysvěceno, dostaly nové zvony. A pozor - na všechny tyto věci sehnal pan kardinál peníze od věřících, ne z toho milodaru za ukradené majetky církve. Ano milodarů, protože jen na platy knězů ještě za komunismu šlo 1,6 miliardy Kč a nyní dostává církev 2 miliardy ročně, byť je to presentováno v tisku jako 59 miliard a nikde se to nevydělí 50 lety. Věřící ale cítí ve svém srdci upřímnost a snahu pana kardinála pomoci katolické církvi a pomáhají z lásky k němu a Bohu. Což nikdy pohané nepochopí. 

Pamatuji, jak na svěcení nových zvonů do katedrály vedle mne seděl starší spolužák z Matematicko-fyzikální fakulty, který dal na jeden z nich milion korun a kterému tekly z očí slzy štěstí, když mi říkal, že na zvonu jednou jeho vnuci  uvidí jeho jméno. To matador Kalousek a další pohani nemohou nikdy pochopit. Rovněž na jedné tiskové konferenci v arcibiskupském paláci se přihlásili tři významní architekti  z pražské  fakulty architektury, že otci kardinálovi vypracují zdarma ve volném čase statiku pro zabudování varhan do katedrály, když si povzdechl, že ho straší statici, že tak nádherné obrovské varhany nad vchodem katedrála neunese. A mohla bych pokračovat v mnoha podobných věcech, které pan kardinál pro církev udělal a dělá stále. Všechny svědčí o tom, s jakým nadšení a nadějí ho katolíci přivítali, jak taková osobnost jako on byla po liknavosti předchůdce Vlka s nadšením přijata.

A pokud jde o infarktogenní chování politických nul jako Kaousek, na jeho slova není spoleh´. To ostatně bylo jasné již v roce 2006, kdy dal přes noc přednost  před spoluprací s ODS spolupráci s komunisty, za což ho KDU tehdy vyloučila ze svých řad, a on si pak založil podivnou straničku TOP 09, kterou k podivení všech nazýval tou jedinou pravicí. Už tehdy,  když zahájil jednání o vytvoření menšinové vlády s Paroubkem a podporou KSČM měl pan Kalousek vystoupit z katolické církve. ( Pro připomínku uvádím: Volby tehdy  vyhrála Topolánkova ODS s 35 % , Paroubkova ČSSD získala 32 % voličů a spolu s Filipovou KSČM získaly tyto levicové strany 100 mandátů, ODS, lidovci a zelení rovněž 100 mandátů.  Kalousek s Paroubkem se dohodli na vytvoření menšinové vlády tolerované KSČM. Lidovci Kalouska vyloučili. Pak se Topolánkovi podařilo sehnat dva přeběhlíky z ČSSD a sestavit vládu ODS, lidovců a zelených. Topolánkova vláda však padla díky jeho furiantství během předsednictví Česka EU v roce 2010. Handrkování Topolánka, Kalouska a Paroubka  využili během vládnutí s Topolánkem zelení  k napáchání nevratných škod v našich lesích a v přírodě vůbec, ale to je na jiný článek.) 

Pokud by pan Kalousek vystoupil z katolické církve, bude to sloužit k její cti a jistě nikdo opravdu věřící neuroní ani slzičku.

Co je pro mne ale opravdu neuvěřitelné, že se nyní po jeho bok po všem, jak se tehdy choval a nadále chová, přidala v boji proti největším postavám polistopadové doby - kardinálu Dukovi a prezidentu Klausovi a jejich mladých následovníků poslankyně Miroslava Němcová, které kdysi kolegové přezdívali Klaus v sukni. Chápu, že se jí třeba osobně mohlo něco o čem nikdo neví dotknout v jejich chování vůči ní, ale změnit své postoje pravicové političky a  přidat se na stranu levicového bezcharakterního kariéristy kvůli osobním sympatiím, to je pro mne nepochopitelné a neodpustitelné vůči národu. 

A ke gratulaci paní Haně Lipovské, že ustála tu sprostou a nedůstojnou štvanici Kalousků a jim nakloněných médií se připojuji s radostí. Náš vydavatel prezident Kulturní komise ČR Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc. jí rovněž ze srdce blahopřeje a obdivuje její statečnost a sílu charakteru. Zřejmě jí v tom pomáhá Bůh, kterého má  jako každý věřící katolík ve svém srdci. 

Číst 5193 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v MEDIOKRACIE

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

   

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %