Revui Fragmenty  naleznete rovněž na   Twitteru  a   Facebooku

 Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

  šíleném světě plném nesmyslných -ismů šířených úředníky EU  

  Institut Václava Klause

Prezident Klaus má prostě nestandardní geniální myšlení
Last Updated on dub 10 2024

Prezident Klaus má prostě nestandardní geniální myšlení

Každý z mých přátel nad vyslovením slova Piráti jen znechuceně mávne...
Jediný Bašta jako prezident nás chtěl ihned zbavit nejhorší vlády od roku 1989
Last Updated on dub 08 2024

Jediný Bašta jako prezident nás chtěl ihned zbavit nejhorší vlády od roku 1989

Dnes nás definitivně opustil jeden z čestných a odvážných politiků,...
Mexické Guadalupe - největší poutní místo světa
Last Updated on bře 31 2024

Mexické Guadalupe - největší poutní místo světa

Největší poutní místo světa, mexické Guadalupe, navštíví ročně 50...
Guadalupe - největší poutní místo světa
Last Updated on bře 05 2017

Guadalupe - největší poutní místo světa

Největší poutní místo světa, mexické Guadalupe, navštíví ročně 50...
Nechcete děti? Běžte do háje.
Last Updated on bře 31 2024

Nechcete děti? Běžte do háje.

 Tak prý stále více mladých neplánuje plodit děti. Prý kvůli nedostatku...
Šťastné Velikonoce plné Božího požehnání
Last Updated on bře 28 2024

Šťastné Velikonoce plné Božího požehnání

Krásné a šťastné prožití velikonočních svátků plných Božího...
Výstava Zdeňka, Míla a Kryštof Marschalovi pražské Galerii 9
Last Updated on bře 14 2024

Výstava Zdeňka, Míla a Kryštof Marschalovi pražské Galerii 9

Pro  absolventy Akademie výtvarných umění Zdeňku a  Miloslava Marschalovi...
Jiří Pancíř tvůrce Topologické metody
Last Updated on úno 15 2024

Jiří Pancíř tvůrce Topologické metody

Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc. (*15.1.1944 v Praze, +19.5.2023 v Praze),...
Vše škodlivé pro naše děti - technologie jsou jako oheň
Last Updated on bře 16 2024

Vše škodlivé pro naše děti - technologie jsou jako oheň

Alkohol, heroin, tabák, kokain, HHC a mnohé další nezdravosti před dětmi...
Pitomé úvahy nejsou trestným činem,  musí se umlátit argumenty a vysmát se jim
Last Updated on bře 14 2024

Pitomé úvahy nejsou trestným činem, musí se umlátit argumenty a vysmát se jim

Lidé mají různé nápady, jimiž se pokoušejí vylepšit svět. Některé se...
PETICE ZA ODMÍTNUTÍ PROTIPANDEMICKÉ DOHODY WHO
Last Updated on bře 09 2024

PETICE ZA ODMÍTNUTÍ PROTIPANDEMICKÉ DOHODY WHO

PETICE ZA ODMÍTNUTÍ PROTIPANDEMICKÉ DOHODY WHO. Odmítnutí nově...
Český právní řád a unijní právo - zvedněme hlavu a bojujme za svoji svébytnost
Last Updated on bře 11 2024

Český právní řád a unijní právo - zvedněme hlavu a bojujme za svoji svébytnost

Následující text je pohledem senátorky, která se setkává s právem...
Bojujme proti Pandemické dohodě, nenechme si globálně zničit zdravotní péči
Last Updated on bře 09 2024

Bojujme proti Pandemické dohodě, nenechme si globálně zničit zdravotní péči

Světová zdravotnická organizace (WHO) má do 20. 2. 2024 předložit...
Lockdowny a restrikce skončily – zapomeňte
Last Updated on bře 09 2024

Lockdowny a restrikce skončily – zapomeňte

Pandemickou smlouvu sice ještě nikdo neviděl, ale už nyní se Rada EU...
Václav Klaus jede urovnat poškození česko-slovenských vztahů pemiérem Fialou
Last Updated on bře 08 2024

Václav Klaus jede urovnat poškození česko-slovenských vztahů pemiérem Fialou

V pondělí 11.3.2024 bude bývalý prezident ČR Václav Klaus, na dlouhodobě...
Kdo vládne? Volič, nebo peníze z Bruselu? Místo boje s oteplováním může nastat skutečné horko
Last Updated on bře 02 2024

Kdo vládne? Volič, nebo peníze z Bruselu? Místo boje s oteplováním může nastat skutečné horko

Demokracie má své limity. Vždyť demokraticky byl zvolen i Hitler. To přece...
ÚNOR ze sbírky básní Kalendář srdce
Last Updated on úno 18 2024

ÚNOR ze sbírky básní Kalendář srdce

ÚNOR Ne, nekvetou v něm fialky, jen tmavá mračna do dálky plují jak...
Český právní řád a unijní právo: EU ho chce nahradit jediným evropským
Last Updated on bře 02 2024

Český právní řád a unijní právo: EU ho chce nahradit jediným evropským

Následující text je pohledem senátorky, která se setkává s právem...
Orbán je charismatický, bodrý a bezprostřední člověk se smyslem pro humor
Last Updated on bře 02 2024

Orbán je charismatický, bodrý a bezprostřední člověk se smyslem pro humor

Dne 27.2.2024 byl u nás, v Institutu Václava Klause (IVK), na návštěvě...
Volby zblízka i z dálky
Last Updated on úno 29 2024

Volby zblízka i z dálky

Dne 27. února 2024 proběhl na půdě Senátu pod záštitou Ústavě-právního...
IVK drží slovo - od svého vzniku se stále hlásí k odkazu Margarety Thatcherové
Last Updated on úno 27 2024

IVK drží slovo - od svého vzniku se stále hlásí k odkazu Margarety Thatcherové

To, že náš prezident v letech 2003-2013, profesor Václav Klaus, uvítal...
Václav Klaus uvítal ve svém Institutu předsedu Celosvětové organizace konzervativců Viktora Orbána
Last Updated on úno 27 2024

Václav Klaus uvítal ve svém Institutu předsedu Celosvětové organizace konzervativců Viktora Orbána

Dnes, 27. února 2024, vítal prezident Václav Klaus  ve svém Institutu...
Protektorát nebyla autonomie paní učitelky
Last Updated on úno 22 2024

Protektorát nebyla autonomie paní učitelky

Jak už jsme na tomto místě dříve zmínili, jedna česká ústavní...
Dominik kardinál Duka zve občany do Svatováclavské kaple k modlitbě za národ
Last Updated on led 28 2024

Dominik kardinál Duka zve občany do Svatováclavské kaple k modlitbě za národ

Jeho Eminence Dominik  kardinál Duka OP, arcibiskup pražský a primas...
Ke zrušení nadřazenosti práva EU nad naším, stačí vyškrtnout článek 10a z naší ústavy
Last Updated on úno 19 2024

Ke zrušení nadřazenosti práva EU nad naším, stačí vyškrtnout článek 10a z naší ústavy

Ve své tříhodinové přednášce na Novotného lávce v Praze  Mrazivá...
Záznam o poradě Daladiera, Chamberlaina, Mussoliniho a Hitlera v Mnichově
Last Updated on úno 18 2024

Záznam o poradě Daladiera, Chamberlaina, Mussoliniho a Hitlera v Mnichově

Dne 29. září 1938 se v Mnichově setkaly hlavy čtyř velmocí – Německa,...
Fialova vláda v roce 2022 ohlásila konec povinných biopaliv, stal se opak
Last Updated on úno 08 2024

Fialova vláda v roce 2022 ohlásila konec povinných biopaliv, stal se opak

Lihu je od nového roku v benzinu dvakrát tolik. Přimíchávání biopaliv do...
Libor Vondráček: Mrazivá fakta o právu EU a ČR
Last Updated on úno 11 2024

Libor Vondráček: Mrazivá fakta o právu EU a ČR

Proč si ke své 49. tříhodinové přednášce na Novotného lávce v Praze...
Není advokát jako advokát
Last Updated on úno 07 2024

Není advokát jako advokát

Sotva se člověk trochu vzdálí praktické advokacii, nestačí se divit. Ve...
Destrukce vzdělávání - Současné školství je přímá cesta k sebezničení!
Last Updated on úno 05 2024

Destrukce vzdělávání - Současné školství je přímá cesta k sebezničení!

Považuji problém vzdělávání za zásadní, poněvadž jde o proces, který...

Proč se rozčilovat nad domácí politikou, když za půl roku vznikne superstát EU Doporučený

  • pátek, srp 07 2020
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ a JIŘÍ PANCÍŘ
Moderní EUáni v představách prof. Milana Knížáka. Staneme se jimi za německého předsednictví? Moderní EUáni v představách prof. Milana Knížáka. Staneme se jimi za německého předsednictví? snímek Ivana Haslingerová revue Fragmenty

Přišel k nám do redakce podnětný dopis od pana europoslance za ČSSD Karla Kellera, na který odpovídáme, protože zřejmě předpokládá, že když jsme pravicová revue, zastáváme názor pana Fialy a jeho ODS a dokonce snad i Pirátů a jsme nepřáteli současné vlády. Omyl jako hrom. Přejeme si samozřejmě návrat strany jakou byla ODS za předsednictví jejího zakladatele Václava Klause, ale tou je nyní Trikolóra Václava Klause ml. Pan Fiala se naopak zařadil vyloučením Václava Klause ml. z ODS po bok protiklausovců, havlistických Topolánků a Nečasů... Zveřejňujeme dopis pana poslance a po něm naši odpověď:

Dopis pana europoslance Kellnera:

Vážená redakce, měli byste věnovat trochu pozornosti blábolům Jar. Soukupa na TV Barrandov. Pravidelně se v jeho pořadech objevují nesmysly a lži, kterými dehonestuje naši politiku. Jsou zaměřené na starší občany, v jejichž hlavách panuje zmatek, zejména když nemohou číst... Jsem stoupencem vládní politiky, která se nás snaží (ač s jistými omyly) vyvést z koronavirové krize. Nejde přitom jen o premiéra, ale např. Havlíček, Schillerová, Dostálová, Vojtěch i jiní jsou vysoce kvalifikovaní a pouze těžko by je mohla opozice nahradit. Vámi zmiňovaný kardinál Duka spravedlivě oceňuje vše pozitivní, čeho v minulé době dosáhli. Buďme objektivní, stačí pohlédnout na řadu vyspělých zemí, jak se vypořádali s touto pandemickou hrozbou.... Chtěl bych vidět P.Fialu, event. Bartoše, jak by si v dané situaci poradili. Odsouzeníhodným shledávám fakt, že Wagenknecht, Zdechovský aj. si stěžovali u EK na našeho premiéra. To v žádné jiné zemi není, aby si opozice (za podpory Transparency International) vyřizovala účty na evropské úrovni. Dovolili by si to např. v Maďarsku či Polsku? Hodnotím to jako sprostou zradu! Asi se mnou nebudete souhlasit, ale musel jsem se, i když velestručně, ozvat. PhDr.Karel Keller

Odpověď panu europoslanci Kellerovi:

Vážený pane Kellere, budete asi překvapen, ale i když jsme stoupenci KlLAUSISMU, v mnoha věcech máme podobný názor s Vámi.

Pan Soukup se zdál zpočátku jako člověk politiku sledující a ten kdo poskytne prostor též politikům, kteří jsou neprávem uráženi pány Kalousky a Fialy… Ale Barrandov se stal pouhým bulvárem a ten je na právě ty občany, o nichž píšete, zaměřen. Ti by nás stejně ale nečetli, chtějí jen strávit čas zábavou a útoky na kohokoliv a stejně nakonec volí levici. Proto Barrandov nesledujeme podle moudré rady pana Wericha: nebav se s idioty, nejsi-li psychiatr.

Jsme, jak máme uvedeno v názvu, pravicová revue, a velice nás mrzí, že pan Topolánek tak zničil důvěru lidí v pravici. Přesto doufáme, že se panu Klausovi ml. podaří i našemu komunismem tak zpitomělému národu vysvětlit, že jediná cesta k prosperitě a šťastnému životu je volné tržní hospodářství bez zásahů státu a svoboda člověka jak ve vyjadřování tak v jeho tvůrčí práci.  Neboli moderní kapitalistický směr ve světě známý jako Thatcherismus či Klausismus.

Vy sám píšete, že jste stoupencem vlády pana Babiše, který je přece zářným příkladem člověka, který si právě za vlády profesora Klause v počátku devadesátých let dokázal vybudovat prosperující firmu. Kdyby se podobný člověk chtěl dostat při všech těch předpisech, nesmyslných podmínkách a normách EU k budování podniku nyní, tak by ho ta byrokracie  zničila. A když by ho nezničilo obíhání povolení, pak tedy určitě závistivá mediální protikampaň a pomluvy všeho druhu. Také když se podíváte, kdy vznikalo nejvíc podniků a OSVČ, tak to bylo kolem roku 1994, kdy vládla Klausova vláda. 

Pana Babiše vynesla k moci neschopnost pánů Topolánka a Nečase. Nejen on, ale i pravicoví voliči zklamaní jejich chováním se nemohli už na to dívat a chtěli ekonomickou spoušť po nich napravit rozhodným vůdcem. Stalo se, do čela naší země byl postaven úspěšný podnikatel a velmi rozhodný a energický člověk. Jenže  vést vládu je jiné než vést podnik. Nejde jen shora nařizovat a čekat, že všichni vykonají bez hlesu příkazy, i kdyby měl vůdce stokrát pravdu. Ve svém podniku může totiž reptající neloajální náměstky prostě vyhodit a dát tam své lidi. Ve vládě má ale koaliční ministry s jinými názory a to ho, jako každého premiéra koaliční vlády, obrovsky omezuje v práci. Proto si musí každý premiér všímat nálad běžných občanů a nepodceňovat vliv médií na ně. To bohužel pan Babiš, stejně jako mnozí jeho předchůdci, opomněl. V podnicích je EET zřejmě dobrý nástroj, ale jeho autoritativním zavedením v zemi, kde stále spousta malých podnikatelů a OSVČ  neumí s počítači pracovat a dokonce nemá zaveden ani internet, bylo pro tyto lidi šok a vedlo to k tomu, že zrušili své malé hospůdky, krámky, malé stavební a opravárenské živnosti a byli ponecháni napospas opozici jako výbušný granát. A ta panečnku toho využila a státe využívá mírou vrchovatou. Pan Fiala je zářným příkladem. Díky malým a středním podnikatelům vytáhl ODS ze čtyřicetimilionového zadlužení a jeho bojem za ně se drží stále u moci. Za toto ale naše revue nemůže, to byla Babišova nešťastná chyba. 

Pokud jde ale o nás, tak si pana Babiše vážíme za jeho nelehký boj s EU. Nepřijetím nebezpečných hostů paní Merkelové zamezil zbytečným a děsivým vraždám našich obyvatel a v Bruselu se nadále snaží vymoci alespoň to, co jde z toho mála, co dovolí Merkelová. Bohužel ale nejdůležitější věc, osvobození se z nadvlády německé EU, zamítá. Jasně oznámil, že z područí EU vystoupit nechce. A jakmile vznikne nyní za německého předsednictví jednotný stát EU, pak v něm rozprostře kancléřka Merkelová své životu nebezpečné lidi do všech zemí, tedy i k nám, neboť ČR přestane existovat. V září 2020 na summitu EU udělá Německo vše pro to, aby vytvořilo jednotnou fiskální politiku a tím vznikne jednotné ministerstvo financí. Cedulové banky v zemích EU přestanou existovat a bude následovat vyhlášení  jednotného státu EU. Pak už nepomůže ani pan Babiš a dokonce ani pan Klaus ani nikdo jiný. Bude jediná vláda v Bruselu pod diktátem Německa a my se rozpustíme mezi ostatní EUány.

A to je tento půl rok největší nebezpečí, které nám hrozí. Zánik naší samostatné republiky. Nikoli nějaká nová chřipka.

Zastáváme proto názor shodný s profesorem Klausem, že EU je neopravitelná a proto existuje jediná možnost,  vystoupit z ní, pokud je ještě čas!  

Ještě štěstí, že naše církev se stala, díky neuvěřitelně obtížnému boji kardinála Duky s naší politickou elitou, nezávislou na státě a zůstane pro nás v těchto těžkých dobách morální oporou. To určitě doceníme nejen my, ale historie naší země.

Pokud jde o chování našich europoslanců v EP, pak na to již poukazovalo mnoho lidí na seminářích. Jako příklad uváděli Polsko, kde se mezi sebou sice hádají, ale pokud jde o polské zájmy vždy vystupují  jednotně. Pomlouvat vlastního prezidenta či premiéra v EP, to skutečně nedělá nikdo. To obrovsky škodí zemi, víc než vlastizrada jednotlivce. Škoda… Ale co, stejně za půl roku už naší zem nebudeme mít. Tak proč se vlastně rozčilujeme.

Přejeme Vám krásný víkend a jdeme si spravit nervy chvíli do přírody a na houby, pokud ještě někde kolem Želivky zbyl alespoň kousek lesa po řádění Bursíkových kůrovců.

RNDr. Ivana Haslingerová, CSc., šéfredaktorka revue Fragmenty a Doc. Ing. Jiří Pancíř,CSc., president Kulturní komise ČR a vydavatel její revue

Číst 4315 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v MEDIOKRACIE

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

   

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %