Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Proč se rozčilovat nad domácí politikou, když za půl roku vznikne superstát EU Doporučený

  • pátek, srp 07 2020
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ a JIŘÍ PANCÍŘ
Moderní EUáni v představách prof. Milana Knížáka. Staneme se jimi za německého předsednictví? Moderní EUáni v představách prof. Milana Knížáka. Staneme se jimi za německého předsednictví? snímek Ivana Haslingerová revue Fragmenty

Přišel k nám do redakce podnětný dopis od pana europoslance za ČSSD Karla Kellera, na který odpovídáme, protože zřejmě předpokládá, že když jsme pravicová revue, zastáváme názor pana Fialy a jeho ODS a dokonce snad i Pirátů a jsme nepřáteli současné vlády. Omyl jako hrom. Přejeme si samozřejmě návrat strany jakou byla ODS za předsednictví jejího zakladatele Václava Klause, ale tou je nyní Trikolóra Václava Klause ml. Pan Fiala se naopak zařadil vyloučením Václava Klause ml. z ODS po bok protiklausovců, havlistických Topolánků a Nečasů... Zveřejňujeme dopis pana poslance a po něm naši odpověď:

Dopis pana europoslance Kellnera:

Vážená redakce, měli byste věnovat trochu pozornosti blábolům Jar. Soukupa na TV Barrandov. Pravidelně se v jeho pořadech objevují nesmysly a lži, kterými dehonestuje naši politiku. Jsou zaměřené na starší občany, v jejichž hlavách panuje zmatek, zejména když nemohou číst... Jsem stoupencem vládní politiky, která se nás snaží (ač s jistými omyly) vyvést z koronavirové krize. Nejde přitom jen o premiéra, ale např. Havlíček, Schillerová, Dostálová, Vojtěch i jiní jsou vysoce kvalifikovaní a pouze těžko by je mohla opozice nahradit. Vámi zmiňovaný kardinál Duka spravedlivě oceňuje vše pozitivní, čeho v minulé době dosáhli. Buďme objektivní, stačí pohlédnout na řadu vyspělých zemí, jak se vypořádali s touto pandemickou hrozbou.... Chtěl bych vidět P.Fialu, event. Bartoše, jak by si v dané situaci poradili. Odsouzeníhodným shledávám fakt, že Wagenknecht, Zdechovský aj. si stěžovali u EK na našeho premiéra. To v žádné jiné zemi není, aby si opozice (za podpory Transparency International) vyřizovala účty na evropské úrovni. Dovolili by si to např. v Maďarsku či Polsku? Hodnotím to jako sprostou zradu! Asi se mnou nebudete souhlasit, ale musel jsem se, i když velestručně, ozvat. PhDr.Karel Keller

Odpověď panu europoslanci Kellerovi:

Vážený pane Kellere, budete asi překvapen, ale i když jsme stoupenci KlLAUSISMU, v mnoha věcech máme podobný názor s Vámi.

Pan Soukup se zdál zpočátku jako člověk politiku sledující a ten kdo poskytne prostor též politikům, kteří jsou neprávem uráženi pány Kalousky a Fialy… Ale Barrandov se stal pouhým bulvárem a ten je na právě ty občany, o nichž píšete, zaměřen. Ti by nás stejně ale nečetli, chtějí jen strávit čas zábavou a útoky na kohokoliv a stejně nakonec volí levici. Proto Barrandov nesledujeme podle moudré rady pana Wericha: nebav se s idioty, nejsi-li psychiatr.

Jsme, jak máme uvedeno v názvu, pravicová revue, a velice nás mrzí, že pan Topolánek tak zničil důvěru lidí v pravici. Přesto doufáme, že se panu Klausovi ml. podaří i našemu komunismem tak zpitomělému národu vysvětlit, že jediná cesta k prosperitě a šťastnému životu je volné tržní hospodářství bez zásahů státu a svoboda člověka jak ve vyjadřování tak v jeho tvůrčí práci.  Neboli moderní kapitalistický směr ve světě známý jako Thatcherismus či Klausismus.

Vy sám píšete, že jste stoupencem vlády pana Babiše, který je přece zářným příkladem člověka, který si právě za vlády profesora Klause v počátku devadesátých let dokázal vybudovat prosperující firmu. Kdyby se podobný člověk chtěl dostat při všech těch předpisech, nesmyslných podmínkách a normách EU k budování podniku nyní, tak by ho ta byrokracie  zničila. A když by ho nezničilo obíhání povolení, pak tedy určitě závistivá mediální protikampaň a pomluvy všeho druhu. Také když se podíváte, kdy vznikalo nejvíc podniků a OSVČ, tak to bylo kolem roku 1994, kdy vládla Klausova vláda. 

Pana Babiše vynesla k moci neschopnost pánů Topolánka a Nečase. Nejen on, ale i pravicoví voliči zklamaní jejich chováním se nemohli už na to dívat a chtěli ekonomickou spoušť po nich napravit rozhodným vůdcem. Stalo se, do čela naší země byl postaven úspěšný podnikatel a velmi rozhodný a energický člověk. Jenže  vést vládu je jiné než vést podnik. Nejde jen shora nařizovat a čekat, že všichni vykonají bez hlesu příkazy, i kdyby měl vůdce stokrát pravdu. Ve svém podniku může totiž reptající neloajální náměstky prostě vyhodit a dát tam své lidi. Ve vládě má ale koaliční ministry s jinými názory a to ho, jako každého premiéra koaliční vlády, obrovsky omezuje v práci. Proto si musí každý premiér všímat nálad běžných občanů a nepodceňovat vliv médií na ně. To bohužel pan Babiš, stejně jako mnozí jeho předchůdci, opomněl. V podnicích je EET zřejmě dobrý nástroj, ale jeho autoritativním zavedením v zemi, kde stále spousta malých podnikatelů a OSVČ  neumí s počítači pracovat a dokonce nemá zaveden ani internet, bylo pro tyto lidi šok a vedlo to k tomu, že zrušili své malé hospůdky, krámky, malé stavební a opravárenské živnosti a byli ponecháni napospas opozici jako výbušný granát. A ta panečnku toho využila a státe využívá mírou vrchovatou. Pan Fiala je zářným příkladem. Díky malým a středním podnikatelům vytáhl ODS ze čtyřicetimilionového zadlužení a jeho bojem za ně se drží stále u moci. Za toto ale naše revue nemůže, to byla Babišova nešťastná chyba. 

Pokud jde ale o nás, tak si pana Babiše vážíme za jeho nelehký boj s EU. Nepřijetím nebezpečných hostů paní Merkelové zamezil zbytečným a děsivým vraždám našich obyvatel a v Bruselu se nadále snaží vymoci alespoň to, co jde z toho mála, co dovolí Merkelová. Bohužel ale nejdůležitější věc, osvobození se z nadvlády německé EU, zamítá. Jasně oznámil, že z područí EU vystoupit nechce. A jakmile vznikne nyní za německého předsednictví jednotný stát EU, pak v něm rozprostře kancléřka Merkelová své životu nebezpečné lidi do všech zemí, tedy i k nám, neboť ČR přestane existovat. V září 2020 na summitu EU udělá Německo vše pro to, aby vytvořilo jednotnou fiskální politiku a tím vznikne jednotné ministerstvo financí. Cedulové banky v zemích EU přestanou existovat a bude následovat vyhlášení  jednotného státu EU. Pak už nepomůže ani pan Babiš a dokonce ani pan Klaus ani nikdo jiný. Bude jediná vláda v Bruselu pod diktátem Německa a my se rozpustíme mezi ostatní EUány.

A to je tento půl rok největší nebezpečí, které nám hrozí. Zánik naší samostatné republiky. Nikoli nějaká nová chřipka.

Zastáváme proto názor shodný s profesorem Klausem, že EU je neopravitelná a proto existuje jediná možnost,  vystoupit z ní, pokud je ještě čas!  

Ještě štěstí, že naše církev se stala, díky neuvěřitelně obtížnému boji kardinála Duky s naší politickou elitou, nezávislou na státě a zůstane pro nás v těchto těžkých dobách morální oporou. To určitě doceníme nejen my, ale historie naší země.

Pokud jde o chování našich europoslanců v EP, pak na to již poukazovalo mnoho lidí na seminářích. Jako příklad uváděli Polsko, kde se mezi sebou sice hádají, ale pokud jde o polské zájmy vždy vystupují  jednotně. Pomlouvat vlastního prezidenta či premiéra v EP, to skutečně nedělá nikdo. To obrovsky škodí zemi, víc než vlastizrada jednotlivce. Škoda… Ale co, stejně za půl roku už naší zem nebudeme mít. Tak proč se vlastně rozčilujeme.

Přejeme Vám krásný víkend a jdeme si spravit nervy chvíli do přírody a na houby, pokud ještě někde kolem Želivky zbyl alespoň kousek lesa po řádění Bursíkových kůrovců.

RNDr. Ivana Haslingerová, CSc., šéfredaktorka revue Fragmenty a Doc. Ing. Jiří Pancíř,CSc., president Kulturní komise ČR a vydavatel její revue

Číst 4347 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v MEDIOKRACIE

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %