Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Zpátky ve cvokhauzu - Bože ochraň naši zem před světem naruby! Doporučený

  • pondělí, dub 10 2023
  • Napsal(a)  PETR ŽANTOVSKÝ, mediální analytik
Co se to pro Boha stalo s naší civilizací!!! Co se to pro Boha stalo s naší civilizací!!!

Server TN.cz přinesl věru zajímavý nápad s. Olgy Richterové, pirátky již na první pohled. Vyšel pod titulkem Ne znamená ne! Koledníci musí mít od žen svolení, tvrdí Richterová. České velikonoční tradice způsobují problémy ženám i mužům, domnívá se místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová. Řešení je podle ní jednoduché. Prý stačí, aby lidé respektovali nesouhlas. Podle pirátské poslankyně Olgy Richterové je nezbytné, aby si muži před koledováním vajíček nejprve vykoledovali souhlas, že mohou koledovat. Dodejme: přitom, jak bývají Piráti důslední ve vymýšlení nesmyslů, lze se domnívat, že onen souhlas musí být dán písemně a s notářským štítkem.

„Ne znamená ne i při pomlázce! Tradice jsou krásná věc a k naší kultuře patří. Je ale důležité, aby jejich oslava byla dobrovolná a nikomu nezpůsobovala trápení. Při pomlázce se bohužel často stává, že ženy dostanou výprask proti své vůli. Nebo jsou šlehány tak hrubě, že jim zůstávají bolavé modřiny nebo šrámy. Koledníci se občas chovají nevhodně také kvůli posilnění alkoholem, kdy pak neznají míru,“ prohlásila dále Richterová.

Velikonoce mohou způsobovat problémy i mužům, domnívá se. „Spousta z nich nemá koledování v oblibě, protože se při něm necítí dobře. Dělají to jen kvůli společenskému tlaku,“ pokračovala. „Řešení je jednoduché. Nedělat nic, s čím druhý nesouhlasí. A užít si Velikonoce tak, aby si je s námi mohli užít i všichni ostatní,“ uzavřela Richterová.

Tahle s. Richterová je ale hlavička otevřená. Jinými slovy tak dala podnět k ustavení dalšího úřadu (něco jako je již existující miliardová DIA – Digitální agentura jejího partajního šéfíka Bartoše). Jeho úkol by byl prostý: shromažďoval by doklady o tom, že některá žena dala či nedala souhlas k pomlázce, neboli drobnému symbolickému vylískání. A v případě, kdy souhlas nedala, a přesto pár na holou dostala, může takový úřad podat podnět k trestnímu stíhání provinilce s pomlázkou. Tu – v rámci spravedlnosti – bude muset odevzdat orgánům činným v trestním řízení. Orgáni podle odebraných stop ze zadku žalující strany zjistí, zda byla osoba vyšlehána právě tou a ne jinou pomlázkou, a zda tedy nejde o křivé svědectví. Pakliže nikoli, může být provinilec (podle počtu šlehnutí) být potrestán na stejný počet roků podmíněně. To v případě, když je přistižen prvně. Při dalším přistižení se trest mění na nepodmíněný. To by bylo, abychom nezavedli pořádek, míní zřejmě s. Richterová.

Nevím ale, kde přišla k tomu, že lískačka působí problémy mužům, neboť se prý po ní „necítí dobře“. Co tak ví s. Richterová o mužích. V televizi již jistě nějaké viděla, ale zda právě při lískačce? Ona prostě s. Richterová předpokládá, že když si ona něco myslí, tak je to pravda, o níž se nepochybuje. Skoro jí tak jednoduchý svět závidím.

*********************************

A teď zase jednou z našeho oblíbeného žejdlíku: problémy transgenderu ve vrcholovém sportu. Na portálu  Sport.cz se dočteme toto: Snaží se zachránit ženský sport. Šampionka za to dostala pěstí od trans aktivistky. Verbálním i fyzickým napadením skončilo vystoupení plavkyně Riley Gainesové k iniciativě Save Women’s Sports (Zachraňte ženský sport) na Státní univerzitě San Francisco. Dvaadvacetiletá sportovkyně prosazuje zákaz startu trans sportovkyň v ženských kategoriích a volá po samostatné kategorii pro trans sportovce. Po čtvrtečním projevu americkou univerzitní šampionku napadli trans aktivisté, přičemž jeden z mužů v ženských šatech ji několikrát udeřil pěstí.

Z roztržky existuje záznam na mobilní telefon. Početná skupina trans aktivistů se na něm snaží dostat do posluchárny, kde Gainesová přednášela projev. Vyhrocenou situaci se snaží neúspěšně zklidnit místní policie i vedení univerzity. Plavkyně musela nakonec půdu univerzity opustit v policejním doprovodu. Ještě před tím měla Gainesová čelit verbálním i fyzickým útokům. „Měl jsem se svou ženou krátké telefonáty během doby, kdy byla asi tři hodiny uvězněná v místnosti,“ řekl americkým médiím manžel plavkyně Louis Barker. „Řekla mi, že ji několikrát udeřil chlap v šatech. Strašně mě to naštvalo, dělá se mi špatně z té bezmoci,“ dodal Barker.

Aktivisté se mezitím tísnili v chodbě před posluchárnou. Hlasitým křikem a dupáním v podstatě nedovolili plavkyni přednést svůj projev a provolávali hesla jako „Táhni do hajzlu domů“ a „transgender ženy jsou ženy“.

Gainesová se jednou z tváří iniciativy Save Women’s Sports stala poté, co čelila na celonárodním univerzitním šampionátu NCAA americké trans sportovkyni Lie Thomasové. Ta prodělala pubertu jako muž, několik let patřila k průměru v mužských kategoriích a po hormonální terapii a přechodu mezi ženy začala vyhrávat soutěže a přepisovat tabulky historických časů. Gainesová v rozhovorech často také vystupuje proti administrativě amerického prezidenta Joea Bidena. Bílý dům, který se v otázkách trans problematiky staví na podporu radikálně levicové části americké společnosti, Gainesová obviňuje ze „zrady na ženách“.

Zpátky ve cvokhauzu  34.

Tahle zpráva má několik rovin. Začal bych tím aktivistickým heslem „transgender ženy jsou ženy“. A jak se to pozná, řekl by věčný šťoura ve mně? No jednoduše, obnažením negližé a nahlédnutím, které že to druhotné pohlavní znaky jsou, či nejsou přítomny.  Na to by se ani nemusela ustavovat žádná speciální komise. Sportovci/kyně by prostě prošly lékařskou prohlídkou, asi jako se dělají testy na doping, a hned bychom byli doma.

Druhý pohled na věc ovšem vyvolává mrazení. Na univerzitní půdě (!) nesmí studentka říci veřejně svůj názor, aniž by byla inzultována sadistickou muženou a musela se uchýlit pod policejní ochranu. Co je to za demokracii? ptáte se? Žádná, odpovídám.

A třetí, neméně důležitý poznatek: Je dobře, že konečně někdo řekl, že „král je nahý“. O (ne)schopnosti prezidenta Bidena vykonávat úřad jednoho ze tří hlavních mužů zeměkoule se vyprávějí zkazky, podložené autentickými záběry či záznamy. Muž, který se neorientuje v místnosti, dává si na manžetu tahák, podle něhož vyzývá státnickou návštěvu „posaďte se, prosím“, plete si Ukrajinu s Irákem, nerozezná vlastní dceru od vnučky a při jednání vyvolává zesnulou zákonodárkyni, to už je několik diagnóz naráz. Taková loutka jako Biden je snadnou obětí všech těch trans- či jakých neziskovkářů a lobbistů, kteří nebohému starci zřejmě namlouvají, že koná dobro, koná-li podle jejich příkazu. Co mu asi budou radit, až prvně spatří kufřík s červeným tlačítkem? Že je to domácí telefon? Hrůza pomyslet!

*********************************

A zase jednou další dávka literární cenzury. Novinky.cz přišly s informací uvozenou titulkem Pavouci a hmyz. Univerzita varuje studenty před četbou Draculy. Zdálo by se, že u hororů varování před děsivým obsahem není potřeba, vyplývá to už koneckonců ze samotné definice tohoto uměleckého žánru. Nicméně na univerzitě Greenwich jsou jiného názoru. A pod drobnohled se dostal hned jeden z nejslavnějších, Dracula od Abrahama („Brama“) Stokera. Dílo, které vyšlo roku 1897 a je považováno za ikonu moderního hororu, se dočkalo během 20. století mnoha filmových zpracování. Na upírskou tématiku navázala celá řada autorů a autorek hororové a fantastické literatury. Dílo se nyní dočkalo revize. Studenti anglistiky na britské univerzitě Greenwich jsou před čtením románu varováni, že se v něm objevují prvky nadpřirozena. Ti, kteří se bojí pavouků a hmyzu, jsou upozorněni, že i to se v románu objevuje. A v neposlední řadě jsou studenti upozorněni, že je dílo misogynní. Za obzvlášť choulostivou je označena scéna, kdy Draculův služebník Renfield pojídá hmyz v sanatoriu, kde je zavřený. Scéna je označena jako týrání zvířat.

Takzvané trigger warning, tedy upozorňování na potenciálně citlivý obsah, bylo na žádost studentů zavedeno na univerzitě Greenwich v roce 2021. Mnozí studenti si pochvalují, že jim varování umožní připravit se na čtenářskou zkušenost, která by jim bez upozornění mohla způsobit úzkost.

To už je vrchol všeho podobného. Studentstvo se domáhá četby hororu bez strašení, aby jim to „nezpůsobilo úzkost“. Příště se bude domáhat četby knih Jane Austenové bez platonických vyznání (trestuhodně heterosexuální) lásky, aby to neurazilo všech 97 pohlaví, včetně židlí, brambor a bramboříků, protože v naší krásné huxleyovské době se každý může svobodně cítit tím, kým nebo čím chce. Škoda, že tyhle vymoženosti nebyly k mání za našich gymnaziálních let. To bych se před písemkou z deskriptivní geometrie prohlásil trojúhelníkem, a tudíž by bylo diskriminační mě používat v jiné, než právě této roli. Natož zkoušet a známkovat! Z čeho chcete zkoušet učební pomůcku? A konec konců, kdybych byl důsledný, získal bych skupinu souvěrců, a jistě by se jich našlo nemálo, a zorganizovali bychom před školou demošku pod hesly „Pryč s deskriptivní geometrií, tou buržoazní pavědou“. To v tom byl čert, aby pravda a láska nezvítězila nad lží a nenávistí už tenkrát…

© Kulturní komise ČR, 10.4.2023
Číst 534 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v MEDIOKRACIE

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %