Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Filosof Voltaire metá v záhrobí kozelce z cenzury v ČT, řízené s netečností její Radou... Doporučený

  • pondělí, bře 09 2015
  • Napsal(a)  Břetislav Olšer
Prezident Miloš Zeman Prezident Miloš Zeman snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Na Hradčanském náměstí v Praze se měli 7.3.2015 sejít příznivci prezidenta Miloše Zemana, aby ho podpořili v kritice ČT. Média to věděla, tak se hned objevila skrytá výzva americké ambasádě v Praze, aby zase natiskla červené karty pro "havloidní" partičku, zvláště, když senátor Jan Veleba chce zrušit televizní poplatky pro ty, kdož se cítí podvedení neobjektivním zpravodajstvím ČT. Neznám nikoho, kdo by byl spokojený se zkreslenými a mnohdy prokazatelně lživými zprávami ČT...

 Neznám nikoho, komu vyhovují televizní poplatky, proto je spousta diváků na straně Veleby a fandí jeho variantám; třeba náhradní plnění musí být poskytnuto na kulturní účely nebo televizní a rozhlasové vysílání (např. Radio Proglas, Televize Noe). Příjemcem mohou být jen příspěvkové organizace státu (Moravské galérie), kraje nebo obce (Městské divadlo Brno, Národní divadlo Brno, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Filharmonie Brno) nebo právnické osoby s veřejnou prospěšností. To náhradní plnění divadlu či filharmonii v Brně je jenom příklad, stejně tak to může být v Ostravě, Plzni a jinde. Nechce se mi do nekonečna opakovat a házet nepovšimnuté perly na zeď Ovčákova. Důkazy povahy zneužití pravomoci veřejného činitele a další trestné činy české televize následují....Podvody České televize…

Prý jde o pokus dát veřejnoprávní televizi "roubík" a patřičně ji "umravnit". Navíc je údajně nesmysl, aby ti, kdož nebudou platit poplatky, dávali o více než jedno procento k dosavadním 135 Kč a tato suma šla speciálně na divadla, aby nemusely bankrotovat jako scény v Ústí nad Labem či pražské divadlo „Na Fidlovačce“ a další. Nonsens dle médií, logická věc ve vidění senátorů. Ale právě to je zlá věc; prý by se měl na to zblízka podívat předseda ČSSD Sobotka, aby viděl, co si to dovoluje deset jeho senátorů klubu socialistů, kteří se pod Velebovu výzvu podepsali. Velvyslanec Schapiro nechce Rusy trestat, ale změnit jejich chování?

Ano, je to děs a hrůza, co třepe mediálním kurníkem

Politici si dovolí mít svůj názor, svůj vlastní a ne cizí a vnucený „demokraty“. V hrobě asi zděšeně metá kozelce pan Voltaire, co tvrdil, že když i s nějakým názorem nesouhlasí, dal by přesto život za to, aby ho dotyčný mohl svobodně prezentovat. Někde jsem četl, že nám přece musí stačit pro záruku objektivnosti, že máme tři Rady – Radu ČT, Radu Českého rozhlasu a Radu rozhlasového a televizního vysílání. Správně; též jsem si po tomto poznání oddechl, zvláště po přečtení jejich motta: “Tato skutečnost sice není v souladu s novinářskou etikou, ovšem sama o sobě nezakládá podezření na porušení zákona…”

Proto česká VEŘEJNOPRÁVNÍ televize na programu ČT1 v hlavních zprávách 20. května 2014 bezostyšně lhala dál. “Lidé zaplnili stadion Shakhtaru Donetsk” uváděla moderátorka Aneta Savarová. Pak se ukáže televizní reportáž a divák žasne, jak se najednou stadion vyprázdnil. Ovšem Rada pro rozhlasové a televizní vysílání mlčí. Média zkrátka lžou, s tím asi nelze hnout, taková je doba. Neototalita, co nám opět přikazuje “jediné správné a povolené názory”. Co s tím? Je třeba začít od píky, proto senátor Jan Veleba navrhl pro začátek novelu zákona o televizních a rozhlasových poplatcích. Česká televize je placena z televizních poplatků, které musí platit i ten, jenž ji nesleduje. Jde o nucenou televizní daň. Je ji nucen platit i ten, proti kterému se lže. To je jednání v rozporu s dobrými mravy. Proč by lidé měli financovat protiprávní činnost vůči sobě? Proč by měl platit poplatky někdo, o kom lže Česká televize?

Kam se hrabou cenzoři Úřadu pro tisk a informace na dnešní "svobodnou a demokratickou" společnost

Kolikrát jsem si už v těchto "cenzurních" situacích vzpomněl na Radka Johna, jehož jsem peskoval za to, že si postupně plnil své chlapecké sny. Kdysi dávno chtěl být úspěšným novinářem, což se mu hravě podařilo, když se stal prominentním reportérem měsíčníku ÚV SSM „Mladý svět“, kde měl, nač si pomyslel. Šéfredaktorka “Mladého světa” Olina Čermáková byla totiž manželkou nejvyššího cenzora - předsedy Úřadu pro tisk a informace.

Ten se chlubil, že komunisté nevydírají špičkové osobnosti, že musí vstoupit do KSČ, pokud chtějí být úspěšní. Radek John byl jeho výstavní skříň; mohl, co chtěl, aniž by byl komunista. Chtěl placenou tvůrčí dovolenou, měl ji. Psal přece román o drogově závislých, o celospolečenském problému; výsledkem byly knihy Džínový svět (1980), Memento (1986), Bony a klid (1987)… Pak chtěl za oceán, měl to. Odletěl do Spojených států v době, kdy se o takovém výletu mohlo celému národu jen zdát. Následně šéfoval v TV Nova pořad "Na vlastní oči", pak dělal přímo ministra vnitra ČR....

Ale, kam se hrabou tehdejší cenzoři Úřadu pro tisk a informace na dnešní "svobodnou a demokratickou" společnost, zaštítěnou ČT a dalšími naprosto "objektivními" médii? Radek John byl jen směšný ňouma ve srovnání s těmi současnými žurnalistickými prominenty... Proto jsem napsal výzvu:  Přijďte podpořit prezidenta Miloše Zemana v sobotu 7.3. na Hradčanské náměstí v Praze!

© Kulturní komise ČR

 

 

 

Číst 9544 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v MEDIOKRACIE

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %