Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Akcie technologického giganta a výrobce elektromobilů Tesly dále padají Doporučený

Napájení nového vozu Tesla Roadster bude řešeno 200 kilowatthodinovým akumulátorem Napájení nového vozu Tesla Roadster bude řešeno 200 kilowatthodinovým akumulátorem snímek z archivu Tesly

Investorům se nelíbí, že spoluzakladatel a generální ředitel technologického giganta a výrobce elektromobilů Tesly Elon Musk představil pouze vize, které zatím nemají hmatatelnou podobu. Předpokládali, že Tesla přijde s přelomovou baterií o vysoké životnosti, která by mohla snížit náklady na provoz elektromobilů. Nic takového se však nestalo. Po pádu akcií společnosti Nikola Corporation zažil sešup na burze i další výrobce elektromobilů. Společnost Tesla přišla o 50 miliard dolarů ze své tržní kapitalizace. Stačilo, když Elon Musk oznámil, jaká bude nová výrobní strategie společnosti. Na základě toho akcie Tesly klesly o 5,6 procenta a v předburzovním obchodování dále klesají o dalších 6,9 procenta.

Investoři byli zklamaní, protože Elon Musk představil mnoho vizí, ale žádnou neměl dotaženou do konce. Pouze slíbil, že v příštích několika letech dojde ke snížení nákladů na baterie o 50 procent a Tesla vyvine cenově dostupný elektromobil. Přitom však bylo zmíněno, že Tesla v tuto chvíli nemá dokončené nové konstrukce baterií.

Společnost Tesla hodlá vyrábět nové bateriové články na montážní lince poblíž svého závodu na výrobu elektromobilů ve Fremontu v Kalifornii. Plánovaná produkce by měla do konce roku 2021 dosáhnout 10 gigawatthodin ročně. V reakci na tyto informace klesly akcie společností LG Chem a Panasonic Corporation, které dodávají baterie pro Teslu.

*********************

Poznámka redakce Fragmenty pro ty, kteří nevědí, kdo je Elon Musk a jeho Tesla:
Jako spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Tesla řídí čtvrtý nejbohatší muž světa Elon Musk veškeré návrhy a vývoj produktů a globální výrobu elektrických vozidel, bateriových produktů a produktů solární energie. První produkt Tesla, sportovní vůz Roadster, byl představen v roce 2008 a jeho nejnovější verze z roku 2020 je na obrázku. Nejnovější sporťák Tesla Roadster bude mít místo zadních sedadel trysky SpaceX s raketovým pohonem a bude  plavat ve vzduchu nad zemí. Systém trysek SpaceX pro studený plyn s vysoce natlakovaným vzduchem v kompozitní tlakové nádobě nahradí dvě zadní sedačky v autě. Vzduch lze přitom v systému doplňovat pomocí elektrických kompresorů napájených z baterie v autě. Čtyřsedačkový sportovní vůz se stane nejrychlejším autem všech dob. Roadster bude mít zrychlení z 0 na 100 km v hodině za pouhé 1,9 sekundy. Maximální rychlost bude 400 km za hodinu. 

Společnost Tesla rovněž vyrábí tři produkty určené k ukládání energie: baterii Powerwall pro domácnosti a bateriová úložiště energie Powerpack a Megapack pro komerční využití. V USA je předním poskytovatelem systémů solární energie, a stala se první vertikálně integrovanou společností na světě dodávající udržitelnou energii. V roce 2017 představila solární střechu, která je úchvatným a cenově dostupným řešením pro výrobu energie. Elon Musk pracuje dokonce i na vývoj raket a kosmických lodí určených pro cesty na oběžnou dráhu Země a následně také k dalším planetám.  

Snem Muska je prostě urychlit přechod celého světa k udržitelné energii. Podle současného propadu na burze se zdá, že to bude sen v praxi nesplnitelný. Dodali bychom- na štěstí.

Číst 5217 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %