Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Vystoupení premiéra Babiše v Glasgow zaslouží pochvalu a podporu

Ivo Strejček s Václavem Klausem na konferenci o budoucnosti ČR po volbách v Obecním domě v Parze Ivo Strejček s Václavem Klausem na konferenci o budoucnosti ČR po volbách v Obecním domě v Parze snímek Ivana Haslingerová, revue Fragmenty

Na pozadí prudce stoupajících cen elektřiny, plynu a pohonných hmot, jejichž příčiny je nutné hledat výhradně v iracionální politice „ochrany klimatu“, Zeleného údělu a v důsledku toho rychlého zvyšování cen emisních povolenek, se v Glasgow konala další z konferencí o „apokalypse“, které tyto problémy „obyčejných“ lidí nevnímají. Účastní se jí – neuvěřitelných -  25 000 politiků, členů jejich doprovodů, ekologických aktivistů, nevládních ekoorganizací, militantních bojovníků „za planetu“, všemožných pokrokářů, snobů i delegací „zeleného“ průmyslu a nadnárodních průmyslových gigantů. Ti všichni pochopili, že politická i byznysová investice do „klimatu“ má „zelenou“ a že těžit z vyvolávání „strachu o planetu“ se jim vyplatí. (Kdo by potom platil podobné obří konference a aktivisty? - pozn. redakce) Na straně jedné se tak v Glasgow sešli oportunističtí politikové ustrašeni z hlasitých křiklounů v čele s Grétou a jejími Fridays for Future i pohádkově bohatý „zelený“ byznys. Na straně druhé, mimo Glasgow, zůstávají zcela opuštěni běžní spotřebitelé, kteří nevěří svým očím, co se s jejich účty za energie děje, neboť oni „grétovské“ blouznění platí. O přirozenou péči o životní prostředí nejde, v Glasgow se prostřednictvím „strachu o planetu“ tvoří nový společenský řád.

 

V něm o budoucí osud normálního člověka nejde. Německá kancléřka Merkelová i nadále slibuje, že „zvýšíme ceny uhlíkových emisí, abychom do roku 2050 dosáhli klimatické neutrality“, francouzský prezident Macron volá po vyšším zdanění průmyslových firem, britský premiér Johnson hlásá neuvěřitelné, že „jsme minutu před katastrofou“ a Indie se omlouvá, že „klimatické neutrality dosáhne až do roku 2070“. Ani tato politická podbízivost však Grétě a podobným fanatikům nestačí a ve skotské metropoli volají, že „toho již mají dost a jsou syti předstírání politiků, že něco dělají … neboť budoucnost, to jsme my“.

Ve vypjaté atmosféře klimaticko-náboženského chiliasmu, kde je o racionální názory nouze, vystoupil český premiér Babiš. Delegáty zřejmě vyděsil názory, že „Evropská komise předkládá nebezpečné návrhy“, že „cena emisních povolenek se vymkla kontrole“, že „Zelená dohoda může přinést obrovské sociální, hospodářské, politické a geopolitické náklady. Náklady, které by mohly vyvolat ohromné napětí ve společnosti a mezi spojenci, otevřít dveře radikálům a ohrozit naši demokracii“.

Odvážné a rozhodné vystoupení českého premiéra tak dramaticky vybočilo z fádního a devótního rámce celé konference. Babišova obhajoba české jaderné energetiky jako jediného racionálního zdroje energie pro Českou republiku ostře kontrastovala například s podbízivými politickými ekovýroky – v Čechách tolik mediálně obletované – slovenské prezidentky Čaputové.

Je téměř jisté, že v glasgowské kakofonii zeleného náboženství bude Babišův hlas ignorován. My v Čechách bychom však měli tentokrát premiérovi za odvážná slova nejen poděkovat, měli bychom jej podpořit. Zaslouží si to! Na fóru, které je k podobným názorům mimořádně nepřátelské, se premiér pokusil zastat českého zájmu - a to bychom měli ocenit. A vůbec nevadí, že Andrej Babiš je už na odchodu do opozice. Naopak.

Budoucímu premiérovi Fialovi a ministrům jeho vlády nastavil Andrej Babiš laťku obhajoby českých zájmů v EU tentokrát opravdu velmi vysoko.

Ivo Strejček, 3. 11. 2021

Číst 1769 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %