Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

IVK rezolutně odmítá chybné vládní recepty na řešení energetické krize Doporučený

  • čtvrtek, zář 08 2022
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue Fragmenty
Vyrábějme konečně elektřinu technikou hodnou 21 století! Fotovoltaiky patří pouze na domy. Průmysl zničí. Vyrábějme konečně elektřinu technikou hodnou 21 století! Fotovoltaiky patří pouze na domy. Průmysl zničí.

Po měsících naprosté nečinnosti a podceňování naléhavosti problému s obrovským růstem cen energií vláda pod velikým tlakem veřejnosti, která začala v ulicích prosazovat její odvolání, přišla se slibem zastropování cen energií. Institut Václava Klause (IVK) tento její recept rezolutně odmítá nejen jako neúčinný, protože neřeší explozi cen energií neboť nepojmenovává skutečné příčiny současné katastrofické energetické krize, ale dokonce jako nebezpečný, protože  rozvrátí systém dodávek energií jak pro domácnosti, tak pro podniky a pro instituce jako jsou školy, nemocnice, úřady a tisíce dalších. Vláda se má podle IVK přestat vyhýbat pojmenování skutečných příčin energetické krize, kterými není žádná válka na Ukrajině, ale nesmyslný a dlouhodobý boj s klimatem pod taktovkou EU neboli systémová chyba. Aby se zamezilo stupňování cen energií, musí vláda zastavit nesmyslné řádění fanatických zelených Grétek, Angelek a Ursulek a okamžitě začít řešit  tento problém s rozumnými a vzdělanými ekonomy. 

Vláda se musí prostě přestat vyhýbat  pojmenování a řešení skutečných příčin dnešní krize a ty okamžitě řešit!

 "Je neuvěřitelné a neodpustitelné, že i v dnešní katastrofické situaci považuje ještě vláda za nedotknutelný nebezpečný projekt emisních povolenek, utlumování rozumných energetických kapacit, podporu ekonomicky nesmyslných a obrovsky nebezpečných opatření tzv. Green Dealu, což jsou všechno pravé příčiny raketového růstu cen energií, jehož jsme svědky," vysvětluje prezident IVK profesor Václav Klaus. 

Již mnoho let varují nejen ekonomové, ale i skutečně vzdělaní ekologové jako například profesor Lomborg, před zelenými a ekonomicky vysoce drahými nesmysly německé kancléřky Merkelové (vzpomeňme jen na Kjótský protokol, za nějž státy západního světa  vydávají 110 miliard dolarů ročně). Profesor Lomborg na to dokonce založil institut, v němž dostali jeho členové zadání, co by se za peníze dávané na Kjótský protokol dalo udělat rozumného pro lidstvo. Tamní vědci zjistili, že jen za peníze věnované na jeden rok, tedy 110 miliard dolarů, by mohli mít všichni obyvatelé Afriky přístup ke zdrojům vody nebo by byl vyléčen HIV u těchto lidí a mnoho dalších důležitých věcí. 

Shrnuto a podtrženo:

Všem, kteří se nad tímto projektem zamýšleli bylo jasné, že jednou na toto Merkelovské hraní si na Boha musí svět ekonomicky doplatit. Že skutečné řešení situace spočívá jedině v odstranění nesmyslných green dealovských iracionalit, jinak že hrozí vše obrovskou krizí a to nejen nejen ekonomickou, ale i politickou a sociální. Nic lepšího se vymyslet nedá, nic jiného fungovat nebude pokud bude EU pokračovat v této samodestruktivní ekonomické politice. 

Hledat ze současné zoufalé situace cestu přes Brusel, který problém způsobil a nadále působí, jak navrhuje naše vláda, krizi jen prohloubí. Pan Fiala by se měl pochlapit, přestat sám sobě lhát a přiznat si, že náš dnešní problém způsobila chybná evropská zelená a dotační řešení.

Jak říká světově uznávaný odborník nejen na ekonomii, ale i na ekologii Václav Klaus: "Vláda musí nalézt odvahu a musí si přestat lhát. Musí hledat řešení naše a pro nás!"

© Kulturní komise ČR, z.s. 2022

Číst 482 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %