Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

pravice

 

Pan Kalousek i pan Fiala sice tvrdí, že vedou pravicové strany, pan Kalousek dokonce tu jedině pravou, ale ve skutečnosti od nich kromě občasných drobných připomínek k celkem nepodstatným detailům práce vlády za celé volební období nepřišla žádná ideová vize pro změnu nepolitické politiky vládní koalice. Pokud vůbec někdy slabě zakritizují chování vlády k diktátorské EU, vždy to končí dovětkem, že ale nic lepšího než v protektorátu šílené kancléřky Merkelové nevidí.

Jediné co se změnilo v ODS po odchodu furiantského Mirka Topolánka a paranoického Petra Nečase je to, že profesor Petr Fiala má proti Topolánkovi slušné  noblesní vystupování a nevidí za každým rohem fašistu, extrémistu a korupčníka jako Nečas. Ale to je málo. Lidé chtějí politika osobně vidět, jen televizní rozhovory v naší europeistické televizi nestačí. Občané navíc poznali již dávno, že otázky, které redaktoři pokládají nepřipustí politikům hovořit politicky nekorektně, neboli upřímně a pravdivě, o vážných politických problémech,  které je zajímají, takže i ti, kteří mají o politiku zájem se na politické monology redaktorů ČT přestali koukat.

Profesor Klaus byl také slušný a noblesní, ale dokázal jasně formulovat, co v které oblasti politiky mohou občané od jeho ODS očekávat, dělal mnoho ideových konferencí pro vzdělání svých straníků i veřejnosti, chodil mezi lidi na náměstí a svými projevy otevíral národu zdevastovanému padesátiletým komunistickým marazmem oči a vysvětloval mu, co pro něj může udělat lepšího. A také po získání nadpoloviční většiny ze země ekonomicky zdevastované komunistickým plánováným hospodářstvím po zavedení jeho ekonomické reformy  získal za vlády ODS nikdy předtím ani potom nevídaný 6,4% růst HDP a nebýt podpásového sarajevského atentátu řízeného tehdejším prezidentem Václavem Havlem, byli jsme nyní ekonomicky mnohem výš. A toto chování a práci očekávali voliči od ODS po jeho odchodu na Hrad. 

Petr Nečas dostal po obrovském zklamání pravicových voličů Mirkem Topolánkem šanci pokusit se vrátit ODS tvář. Lidé čekali, že se za předchůdcovo chování omluví a začne konečně prosazovat vlajkovou loď ODS  - Topolánkem slibovanou rovnou daň. Čekali, že udělá pořádek s paušálně rozhazovanými enormními sociálními dávkami povalečům, že bude jako věřící katolík mít ohled na důchodce a předloží koiečně rozumnou důchodovou reformu pro ty budoucí a těm stávajícím vyrovná penze na důstojnou míru, že nebude servilní na kolenou k EU, ale bude tam slyšet jeho hlas... Zkrátka bude že se chovat jako někdejší korunní princ Václava Klause. Nestalo se nic z toho, naopak zvýšil jako údajný pravičák daně a vůči nejchudší části obyvatel důchodcům se choval dokonce protizákonně tím, že jim neani nepooskytl ze zákona nařízenou valorizaci žebráckých penzí. A největší jeho chybou, že stejně jako MIrek Topolánek nevyužil toho, že ODS měla na Hradě prezidenta ochotného mu pomoci. Naopak neměl ani elementární slušnost, aby jako premiér přijal mnohá pozvání na Hrad. Dokonce ani se nepřišel se s ním rozloučit na poslední Jazz na Hradě. Byla jsem opravdu nešťastná, když v kuloárech Španělského sálu znělo oz úst hostů, že je Bran, protože i já, stejně jako jeho někdejší voliči, jsem od něj čekala úctu a slušné chování k člověku, bez něhož by v politice nebyl ničím.

 K mému překvapení ale pravičáci dali ODS ještě třetí šanci okouzleni příjemným a skromným vystupováním politologa Fialy. Ale ani profesor Fiala se za chování svých předchůdců neomluvil a co je ještě horší, ukázalo se, že se v reálné politice  nevyzná. Jedná jako by neměl žádné ambice a netušil co je opravdová prvicová politika. Slušnost a skromnost je sice lidmi kvitována jako správná vlastnost , ale nesmí přejít v neambicióznost a neprůbojnost. 

Není divu, že profesor Klaus je z chování Fialovy ODS smutný  a vrtí hlavou, stejně jako mnohzí z nás, na djejími billboardy a hesly. Kdyby jen trochu jako politoilog sledoval profesor Fiala dění v sousedním Německu, Maďarsku, Polsku, holandsku, pochopil by, co občané od pravice požadují a proč skurtečně pravicovým stranám jakou kdysi byla i ODS rostou tak preference. V ODS to zřejmě nepochopili ani její místopředsedové a chovají se jako nemyslící lidé bez vlastních názorů.

Pouze Václav Klaus mladší je tam čitelný, nebojí se ostře a srozumitelně hlásat  jasné pravicové politické postoje a vysvětlovat je občanům, když na ně jeho kolegové ve straně zřejmě neslyší. Každodenně vyjíždí mezi občany celé země, vede s nimi besedy a rozhovory, protože je to , bohužel 25 let po pádu komunistické diktatury, opět jediná cesta jak se dostat k lidem. V současných médiích totiž opět vypínají redaktoři z obavy že příjdou o svá přeplacená místa mikrofony lidem s pravicovými postoji. Je to zkrátka stejný homo politikus jako jeho otec a troufám si říci, že je snad ještě důraznější než byl on. Jen se obávám, že v současné době je to donkichotský boj s větrnými mlýny protože nedůvěra bývalých voličů  je k ODS již obrovská nehledě k tomu, že mnohaletí její aparátčíci takovou osobnost do vedení nepustí z obavy, že je zastíní a také proto, že by pod jejím vedením museli začít něco dělat. Kdyby se ale postavil takový lídr do čela nové pravicové strany jako se tomu stalo v Německu s AfD, pak by měla pravice zase koho volit a možná by se po letech vlády levice zase vše vrátilo do let před tragické Sarajevo.

 

 

Můj syn je homo politicus, chválí Václav Klaus | (1:26) | video: iDNES.cz

Německo je bitevním polem Evropy

Klaus se vyjádřil rovněž k situaci u západních sousedů České republiky, které v poslední době často navštěvuje. „Německo je dnešním bitevním polem Evropy. O tom, co se stane, nebo nestane v Evropě, se rozhoduje v Německu,“ prohlásil.

ODS: Jsme dost pravicoví

Na slova Václava Klause, že ODS není dost pravicová, reagoval na Facebooku současný šéf strany Petr Fiala. „Vzhledem k tomu, koho Václav Klaus podporoval v minulých volbách a koho podporuje v Evropě, lze jeho kritická slova o ODS považovat za důkaz, že jdeme správným směrem. Na současné ODS opravdu nic krajně pravicového nalézt nelze, dobrý pravicový program samozřejmě nabízíme,“ uvedl Fiala.

„Jestli se Evropa vymaní z toho svého naprosto tragického poklesu po všech stránkách, to se může změnit jen v Německu. Proto tam svůj čas investuji,“ řekl bývalý politik s tím, že jen na říjen již plánuje další tři návštěvy Německa.

Na začátku září odjel Václav Klaus na krátkou návštěvu Berlína, kde měl projev na téma Masová migrace a budoucnost Evropy. Exprezident už dlouho kritizuje postoj Evropské unie k uprchlické krizi. Stejně tak viní za současnou situaci i některé politiky, často zmiňuje například německou kancléřku Angelu Merkelovou.

„Dnešní masivní migrační vlnu nezpůsobili migranti. Ti se chovají logicky. Vyslyšeli volání Evropy a následovali ho. To je vše. Můžeme za ni my. My všichni,“ citovala Václava Klause agentura DPA na začátku září.

Bývalý český prezident je zároveň aktivním podporovatelem Alternativy pro Německo. Už několikrát vystoupil na akcích strany, která je označována za populistickou a protiuprchlickou. Klaus v ní naopak vidí budoucnost Německa (více o akcích AfD zde). V posledních zemských volbách v Berlíně, které se konaly o víkendu, ale strana skončila až pátá (více zde). Naopak před dvěma týdny výrazně uspěla v Meklenbursku-Předním Pomořansku, porazila i Křesťanskodemokratickou unii (CDU) kancléřky Angely Merkelové (detaily zde).

Brexit je výrazem moudrosti Británie

Před konáním referenda o vystoupení Velké Británie Klaus předpovídal, že Britové zvolí setrvání. „Jsem rád, že jsem se mýlil. Je to projev moudrosti a vyzrálosti občanů Velké Británie. Odmítám interpretace, že Britové volili tak, jak volili, kvůli migraci, to je nesmysl. Volili tak kvůli demokracii. Přejí a přáli si vždy, aby rozhodování o Velké Británii probíhalo ve Velké Británii a ne v Bruselu,“ řekl. Doufá prý, že rozhodnutí Britů povede k „probuzení Evropanů“.

Český exprezident se rovněž vyjádřil k nadcházejícím americkým prezidentským volbám. Sám odhaduje, že v nich „bohužel“ zvítězí Hillary Clintonová.

„Považoval bych za podstatné, aby došlo k průlomu, aby došlo ke změně. Amerika nemůže pokračovat tak, jak dneska funguje. A Hillary Clintonová je záruka pokračování bez jakékoli invence. Dojde jen k dalšímu úpadku Ameriky. To bych Americe nepřál. V tomto smyslu je Trump nabídka jisté změny, a změnu dnešní Amerika stejně jako dnešní Evropa potřebuje,“ prohlásil Klaus.

Václav Klaus bude v amerických volbách fandit Trumpovi:

Trump je symbol změny, kterou svět potřebuje, říká Klaus | (1:05) | video: iDNES.cz

Po Klausovi Zeman

Klaus odstartoval svým rozhovorem nový pořad portálu iDNES.cz a videoportálu iDNES.tv. Druhým hostem bude současný prezident Miloš Zeman. Moderátory Rozstřelu jsou šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl a videoeditor iDNES.cz Vladimír Vokál. Do svého pořadu si budou zvát zajímavé hosty z oblasti politiky, ekonomiky, kultury i sportu.

„Jsem rád, že Rozstřel odstartuje právě se dvěma největšími žijícími osobnostmi novodobé české politiky. Na spolupráci s kolegy z iDNES.cz a iDNES.tv se velmi těším, “ říká šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl.

„Intenzivně pracujeme na rozvoji videoredakce a první pravidelný diskusní pořad je dalším logickým krokem směřování iDNES.cz,“ popisuje šéfredaktorka iDNES.cz Naděžda Petrová.

Celý záznam premiérového dílu Rozstřelu:

Celý záznam Rozstřelu s Václavem Klausem a Jaroslavem Pleslem | (33:50) | video: iDNES.cz
Diskusní pořad Rozstřel

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vaclav-klaus-v-novem-poradu-idnes-cz-rozstrel-foz-/domaci.aspx?c=A160919_084630_domaci_jav

Číst 626 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %