Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

ODS povede do voleb ve Středních Čechách pravicový ekonom Jan Skopeček Doporučený

Jan Skopeček na semináři IVK spolu se svým profesorem ekonomie prezidentem Václavem Klausem Jan Skopeček na semináři IVK spolu se svým profesorem ekonomie prezidentem Václavem Klausem snímek Ivana Haslingerová Fragmenty

Delegáti středočeské ODS na svém sobotním sněmu v Nymburce rozhodli, že lídrem Občanské demokratické strany do sněmovních voleb bude Jan Skopeček, ekonomický expert ODS a radní Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu. Je to po dlouhých nemasných neslaných zprávách z ODS skvělá zpráva, protože ODS byla až do nástupu ekonomicky  nevzdělaného  a i jinak neumělého a namyšleného Mirka Topolánka vnímána jako strana skvělých ekonomů pod taktovkou tvůrce ekonomické reformy našeho státu vytvořenou po vzoru amerického Nobelovského ekonoma Miltona Friedmana, prezidenta Václava Klause.

Připomínám, že Milton Friedman zdvojnásobil jako ministr financí za guvernéra Kalifornie Ronalda Reagana její rozpočet na dvojnásobek a profesor Klaus za své vlády v roce 1995 přivedl naši komunistickým marasmem zdevastovanou ekonomiku na 6,4 % růst. A pan Skopeček byl jeho oblíbeným žákem na Vysoké škole ekonomické, vedl jeho Centrum pro ekonomiku a politiku a i nadále spolupracuje s Institutem Václava Klause.

Dá se proto předpokládat, že pokud by taková osobnost dostala možnost obnovit naší ekonomiku zdevastovanou řáděním ministrů financí Kalousků a Sobotků, o Tošovském nemluvě, znovu by navrátila svými výsledky tvář ODS jako opravdu pravicové straně stojící výrazně vpravo od středu, kde na každou stranu čeká smrt, jak to trefně popsal ve svém bezceleru "Smrt ve středu" Petr Hájek. 

Je mi jasné, že vyskočí oponenti z ANO, že pan Babiš také naši ekonomiku po řádění Topolánků a Nečasů zlepšuje a budou mít pravdu. Je to ale jen chvilkové zlepšení. Již se začínají objevovat problémy a nervozita, protože pan Babiš nezná makroekonomii a je proto mylně přesvědčen, že může zemi řídit pouze mikroekonomicky jako podnik.

Pan Skopeček, na rozdíl od pana Babiše, zákonitosti řízení makroekonomiky státu zná na výbornou. Takže nebude řídit zemi pomocí elektronických kalkulaček EET a stále větší byrokracie a hrozeb z příkazů a zákazů toho či onoho, ale použije k řízení ekonomiky státu potřebný makroekonomický nadhled, který měl vždy na mysli jeho profesor Klaus a který vtloukal a vlastně stále vtlouká do hlav svých studentů na VŠE v Praze, kde opět přednáší na Národohospodářské fakultě. Ostatně poslechněte si, co nám sdělil Jan Skopeček a udělejte si o něm obrázek sami:

  

Česká republika a její občané potřebují po čtyřech letech agrosocialistické vlády jasnou a věcnou pravicovou politiku bránící normální, obyčejné lidi před šmírováním, byrokracií a nejrůznějšími nesmyslnými zákazy. Nikoliv frázemi, ale jasnými návrhy na rušení formulářů a další byrokracie, návrhy na zrušení a snížení daní budeme usilovat o lepší a jednodušší život občanů. Jakmile budu mít příležitost, budu znovu a opakovaně usilovat o snížení sazeb DPH, o zrušení daně z převodu nemovitosti a silniční daně, což jsou návrhy ODS, které vládní koalice zatím blokovala. Budu navrhovat i snížení povinných odvodů ze mzdy, které by přispělo k rychlejšímu růstu mezd.“ 

Zbývá dodat, že druhé místo na kandidátce patří Veronice Vrecionové, bývalé senátorce a starostce Přezletic, třetí místo Vojtěchu Munzarovi, zastupiteli města Kladna a bývalému náměstkovi ministra životního prostředí, čtvrté poslanci Petru Bendlovi a páté Hynku Fajmonovi, zastupiteli Lysé nad Labem a bývalému dlouholetému poslanci Evropského parlamentu. 

Z těchto lidí budou mít konečně po letech pravicoví voliči zase koho volit a věřme, že je nezklamou jako jejich předchůdci v čele s Topolánkem a Nečasem. 

Číst 11109 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %