Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Dejme ODS ještě třetí šanci, opravdu na sobě skvěle zapracovala Doporučený

ODS představila opravdu podrobný pravicový program ODS představila opravdu podrobný pravicový program snímky Ivana Haslingerová, Fragmenty

Na ideové konferenci v Národním domě v Praze na Vinohradech představila 22.4.2017 svůj komplexní program pro říjnové volby. Celkem obsahuje 190 bodů přehledně rozdělených do tématických  kapitol pro jednotlivá ministerstva, v nichž uvádí, co zavede, co prosadí a co zruší, pokud dostane k tomu od voličů dostatečný mandát. Od žádné jiné strany zatím tak propracovaný program voličům předložen nebyl. Co je ale zejména důležité, že se vrací zpět ke své značce, kterou měla, než ji tak nehorázně zdevastoval Mirek Topolánek, ke značce ekonomického lídra mezi stranami. Pokud by ji občané zvolili, garantuje zrušení Kalouskova pokryteckého nesmyslu - superhrubé mzdy - daň pro zaměstnance chce počítat z hrubé mzdy a navíc ji snížit na 15 procent, čímž tito ušetří 7 %. Je jasné, že se každému vybaví podobný slib - zavedení rovné daně, s nímž šla do voleb jako s vlajkovou lodí pod vedením Mirka Topolánka, který ale bohužel po volbách k překvapení všech voličů konstatoval, že tomu nevěří, a místo toho, aby tvůrce modelu rovné daně Vlastimila Tlustého udělal ministrem financí, aby ji mohl uvést v život, dosadil na jeho místo ekonomicky nevzdělaného chemika Miroslava Kalouska, který páchal jednu ekonomickou pohromu za druhou. ODS na to doplatila neuvěřitelným propadem důvěry, kterou již nedokázal jeho nástupce Petr Nečas vylepšit. Volební sliby, zejména ty, které vyhrají stranám volby, musejí strany dodržet, jinak ztrácí důvěru. Současné vedení ODS je si toho vědomo a předseda Petr Fiala spolu s první místopředsedkyní Alexandrou Udženijou zdůrazňují, že se jim již nikdy nesmí stát, že sliby, které dají voličům, nedodrží. "Ze svých chyb jsme se poučili, chceme získat zpět důvěru svých voličů,“  slibují.

Protože je ODS jedinou stranou, která se svým programem hlásí k pravicové politice - prosazuje svobodu, tržní ekonomiku a euroatlantickou vazbu - přála bych jí, aby ji vzali ještě jednou voliči na milost podle přísloví "do třetice všeho dobrého", neboť jak říkala teta Kateřina z Jirotkova románu, přísloví nelžou.

Po katastrofě ODS způsobené furiantskou a navýsost nezodpovědnou politikou Mirka Topolánka se zdálo na jejím Kongresu v Olomouci před 4 lety, že ji nemůže již nikdo zachránit. Profesor Fiala se ale tohoto úkolu podjal s takovou systematičností a úsilím, že na současné ideové konferenci se člověku maně vybavovaly vzpomínky na již dávno zapomenuté skvělé ideové konference pod vedením profesora Klause. Jsou v ní sice vesměs noví lidé, ale zapálení pro prosazování takřka stejných myšlenek, jaké byly uvedeny v tehdejším jejím dodnes vzpomínaném programu "Modrá šance"

 

Profesor Fiala odvedl obrovský kus práce a i když není tak výbušně charismatický jako Václav Klaus, ostatně kdo je?!, s akademickou rozvážností a důslednou precizností postupně v průběhu 4 let  postavil ODS bez okázalosti a halasu na nohy a snaží se jí vrátit její bývalou roli ekonomického lídra a pravicové strany, která má propracovaný program pro všechny oblasti politiky. Především chce ale voliče oslovit plány na snížení daní a růst mezd. Přesně podle rad nobelovského ekonoma Miltona Friedmana - když chcete oživit ekonomiku, snižte daně a nechte lidem v kapsách víc peněz. Oni ji pak rozpohybují za Vás.

I když tomu nová ODS tak neříká, je všem pamětníkům jasné, že jde o podobný model, jakým byla rovná daň. Voliči si mohou stejně jako tehdy spočítat na kalkulačce, o kolik jim vzroste plat jejím zavedením. Občan s  průměrným platem si např. polepší o 1220 korun měsíčně. Kdyby jen toto opravdu prosadila, stálo by to za to dát jí hlas.

Občané ale právem budou chtít slyšet, co je zárukou toho, že ODS chce do naší země opravdu vrátit místo keynesiánské neomarxistické ekonomiky socialistů moderní friedmanovskou tržní kapitalistickou ekonomiku, s níž v USA dokázal prezident Reagan zdvojnásobit rozpočet Kalifornie, ve funkci prezidenta ji úspěšně aplikoval na celé Spojené státy a kterou nyní zavádí prezident Trump, aby napravil spoušť po řádění levicového Obamy.


Co či lépe řečeno kdo je zárukou, že ODS zavede friedmanovskou tržní ekonomiku?

Zárukou toho, že to ODS myslí vážně s pokračováním budování tržního hospodářství je u nás dvojnásobný inženýr ekonomie Jan Skopeček, poradce prezidenta Václava Klause a v současnosti ekonomický expert Institutu Václava Klause a Klausův kolega na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Tedy člověk, který nejen ekonomikou žije, když po vystudování jedné vysoké školy ekonomické v Budějovicích ještě vystudoval pro zdokonalení se tutéž školu v Praze, ale především člověk, který je pokračovatelem v ekonomickém pohledu svého profesora Václav Klause ing. et ing. Jan Skopeček.

Jan Skopeček uvádí ekonomický seminář v Institutu Václava Klause

I když se mnohým mladým lidem u nás bude zdát, že je život s volně směnitelnou měnou samozřejmostí, pak připomínám, že nebýt Klausovy ekonomické reformy v roce 1991, budovali bychom nyní třetí cestu k socialismu s lidskou tváří podobně, jako si to přál Václav Havel a jeho lidé a která podle významného ekonoma Karla von Hayeka vede do otroctví. A prosazení ekonomické reformy neměl tehdy Klaus vůbec lehké a to nejen proti vůli socialistů v čele s Milošem Zemanem, ale především proti vůli havlistických disidentů v čele s Petrem Pithartem. (viz např. článek http://www.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/item/1087-pravicovi-disidenti-bojovali-proti-nastoleni-kapitalismu-u-nas-proti-zavedeni-klausovy-ekonomicke-reformy).

A pokud nalezl pokračovatele tento odvážný ekonom, který dokázal hned v prvních letech své vlády komunismem zdevastovanou ekonomiku přivést do 6,4% růstu, měla by ODS dostat šanci, aby mohl Jan Skopeček pokračovat v budování prosperující moderní ekonomiky ČR pro nás pro všechny. 

 

Poslanec PSP ČR Jan Skopeček povede do voleb kandidáty ve Středočeském kraji, jehož krajského sdružení je předsedou  a kde je radním pro kulturu

Stávající průzkumy popularity strany pohybující se  nad osmi procenty dávají ODS sice naději na udržení se ve Sněmovně, ale potřebuje získat víc, aby překonala ANO, jehož šéf si myslí, že k získání blahobytu stačí zavést pokladničky EET a neustále sílící nesmyslná byrokratická hlášení, která odvádějí lidi od práce mnohým ničí léta zavedené živnosti a zahání je do šedé ekonomiky tak dobře známých melouchářů místo toho, aby podpořil jejich úsilí pracovat ve svých malých leč pro malé obce tak důležitých živnostech. Ale to je na jiný článek.

Atmosféra konference byla naprosto otevřená, příjemná. Novináři mohli chodit, kam chtěli, a mluvit, s kým chtěli. Jaký to byl kontrast od ODS od vedením Topolánka či Nečase, kde často novináři nesměli používat s delegáty ani společné výtahy a byl jim vymezen jen prostor, ve kterém se směli pohybovat. 


Tady mohli novináři hovořit, s kým chtěli, a velmi potěšitelné bylo, že přišli na konferenci i někteří politici, kteří stranu zakládali a zůstali věrni jejím ideám. A podle výrazu v jejich očích měli z jednání dobrý pocit, podobně jako bývalý ministr vnitra a tvůrce Ústavu pro zkoumání totalitních režimů Ivan Langer. Troufám si říci, že žádný ministr vnitra neudělal s jeho vyčištěním od STBáků víc než on. Zdigitalizování těchto udavačů byl opravdu obrovský úkol. To nehovořím o vybudování CZECHPOINTŮ. Nikdo z nás tehdy nevěřil, že se to povede...

Netvrdím, že se všemi body programu se všichni voliči musejí ztotožnit. Zejména představa, že Evropská unie je bez vážné systémové změny opravitelná, je naivní. Leč zde jde o volby do našeho parlamentu, o naše vnitřní záležitosti a pro problémy ČR jsou body programu ODS dobré. Budeme o nich postupně čtenáře informovat. Ten ekonomický je ale nejdůležitější a už kvůli němu stojí za to zapomenout na Topolánky a dát této straně ještě třetí šanci. 

Číst 10532 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %