Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Kardinál Duka zve 28. října občany k Modlitbě za národ Doporučený

J. Em. Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský a primas český v chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha  J. Em. Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský a primas český v chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Jeho Eminence Dominik kardinál Duka OP žehná a povzbuzuje všechny občany, kterým není osud našeho národa lhostejný, aby vytrvali, a 28. října v 16.15  hodin přišli k modlibě za náš národ do Svatováclavské kaple katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, odkud přejdou do baziliky sv. Jiří k hrobu babičky patrona naší země svatého Václava, svaté Ludmily, aby se tam pomodlili níže uvedenou modlitbu za náš národ. Vydavatel naší revue Kulturní komise ČR se za tento počin pana kardinála Duky plně staví, a prosí všechny občany, i nevěřící, kterým není osud naší země lhostejný, aby ho přišli podpořit v této mimořádné bohulibé službě naší zemi. Prosím, přijďte všichni, kterým není osud naší vlasti lhostejný do památné Svatovítské kaple pronést modlitbu k patronu naší země Svatému Václavovi za svou zem.

Je krásné, že v době, kdy hrozí, že se na naši zem přižene muslimské tsunami, které nemá nic jiného na práci než dštít síru nejen na církev svatou, ale na všechny "nevěřící psy", tedy na všechny zbylé nevěřící občany naší země takovým způsobem, že člověk by upadl pomalu do beznaděje, že je vše, oč jsme usilovali v roce 1989, ztraceno, se nalezla osobnost, které není osud našeho národa cizí. Je to o to krásnější, že je to právě nejvyšší představitel nejsilnější církve u nás, Jeho Eminence Dominik  kardinál Duka, OP, arcibiskup pražský a primas český, který i přes všechny nedůstojné útoky a osočování od pánů Sobotků, Babišů a Zaorálků myslí na náš národ a jeho občany a neustává bojovat za jeho osud. 

 

Poslední odpočinek patrona naší země knížete sv. Václava

Iniciátorkou modlitby byla setra Dominika J. Bohušová z Arcibiskupství pražského, která našemu listu sdělila: "Chtěla bych, aby si lidé uvědomili, že není samozřejmostí mít samostatný národ, že naši předkové se museli v čele s prezidentem Masarykem o jeho samostatnost tvrdě poprat, a aby si připomněli osobnost světce Václava nejen jednou do roka poutí ve Staré Boleslavi, kde byl pro své postoje zavražděn. Pevně věřím, že upřímná modlitba ve Svatováclavské kapli pomáhá. Mně osobně již několikrát při modlitbách v této kapli Bůh vyslyšel.  Nehledě na to, že člověk po modlitbě v ní nabude velkou sílu. Proto jsem se rozhodla uspořádat na tomto posvátném místě modlitbu za národ, abych tuto sílu mohla načerpat  nejen pro sebe, ale i pro ostatní, aby i oni mohli prožít tento povznášející pocit. Zašla jsem za otcem kardinálem s prosbou, zda se můžeme v této památné kapli patrona naší země společně modlit za náš národ. Souhlasil a požádal mne, abych se pokusila vše organizačně zajistit. Že mám jeho plnou podporu, že nám žehná a povzbuzuje nás, abychom vytrvali a za národ se společně modlili."

 

 

Modlitby sestavila sestra Dominika z Arcibiskupství pražského. Nejdříve proběhne modlitba k Duchu svatému, kterou jí dal biskup Matoušek, zpovědník kardinála Berana. Poté zazní modlitba ke Svaté Ludmile. Tuto světici vybrala sestra Dominika proto, že ji chce vysvobodit ze mříží, za nimiž je tak necitelně uzavřena v chrámu sv. Jiří, že se jí nemohou věřící pořádně ani poklonit. Pak následuje hlavní Modlitba za národ, kterou se modlí každoročně ve Staré Boleslavi pan arcibiskup Dominik kardinál Duka. Modlitby v kapli zakončí Svatováclavský chorál a poté, za zpěvu chorálu V zemi věrných Čechů se jmény všech našich světců se všichni přítomní odeberou ke hrobu svaté Ludmily, kde se k ní modlí litánie. Ilustrační obrázky nahoře zachycují modlitbu v kapli až po odchod z ní. Na závěr článku uvidíte procesí, které kráčí  ztemnělým nádvořím Pražského hradu za zpěvu chorálu V zemi věrných Čechů ze Svatovítské katedrály do Chrámu sv. Jiří ke hrobu svaté Ludmily.

 

 

 

 

 

 

MODLITBA ZA NÁROD

 

 

 

Po dozpívání Svatováclavského chorálu se věřící vydávají ze svatováclavské kaple kaple do baziliky sv. Jiří poklonit se ještě babičce našeho patrona a poprosit i jí o to, aby opatrovala náš národ: 

 

 

  
 
  

  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 


 KARDINÁL DUKA ZVE OBČANY K MODLITBĚ ZA NÁROD
Prezident Kulturní komise ČR Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc. se plně staví za tuto akci a děkuje  panu arcibiskupovi i sestře Dominice za její zorganizování. Bůh jim žehnej.

 

© Kulturní komise ČR

Číst 10189 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %