Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Pokud by ANO přestalo být proevropské a protiživnostnické, mohlo by vládnout prakticky samo Doporučený

Premiérovi obrovsky pomohlo, že nás zachránil před hosty pana Junckera Premiérovi obrovsky pomohlo, že nás zachránil před hosty pana Junckera

Středisko analýz empirických průzkumů SENAP zveřejnilo volební preference, jaké by byly po volbách 27. ledna 2019. Protože ale je do voleb daleko, může výšeuvedeným průzkumem v budoucnu zahýbat  vstup Jaromíra Soukupa na  politické kolbiště s jeho hnutím LIST, které určitě osloví zejména voliče hnutí ANO a SPD, ale i KSČM a ČSSD. Pro ANO to nebude samozřejmě fatální úbytek hlasů, ale takové 3 % hlasů mohou být fatální pro další tři strany. Proto nemá zatím hypotetický model poslanecké sněmovny v tomto měsíci do budoucna jistotu, leč když už ho SANEP pomocí d'Hondtovy metody pro výpočet mandátů vypracoval, je zajímavý pro informaci o tom, že z něj lze vyčíst informaci o tom, na co kladou voliči důraz, co je pro ně nejdůležitější při rozhodování. Jak uvidíme dále, velkou roli hraje pocit nebezpečí z přílivu islámských uprchlíků promíšených s nebezpečnými teroristy a s tím související odpor k europeistickým stranám. Dále je velmi důležitý postoj ohledně zlepšení pozice živnostníků a menších podniků (který velice pomáhá ODS a ubližuje zatím ANO) a  ohled na staré lidi v důchodu, kterých je pětina národa a na něž předchozí levicové a bohužel i pravicové vlády z nepochopitelných důvodů naprosto kašlaly. Pokud premiér splní to, co právě nyní slibuje živnostníkům, pak tito přestanou brát dávky a znovu otevřou své živnosti a při troše jeho šikovnosti možná získá od ODS i jejich hlasy.

 A pokud ODS si už konečně uvědomí, že jí v očích jejich kdysi skalních voličů  obrovsky ubližuje její postoj chytré horákyně k EU a přizná si, že když nedokázala EU opravit za 25 let, tak je to prostě neopravitelný socialistický neomarxistický  moloch, v němž pravicoví voliči nechtějí už žít, pak jí přibude hodně hlasů od SPD, která jediná se snaží o to dostat se z jeho smrtícího sevření a rovněž od ANO, které alespoň slibuje ochranu před nebezpečnými přistěhovalci. Jenže právě to není u současné ODS naprosto pravděpodobné. S trochou nadsázky lze tedy říci, že kdyby ANO přestalo být proevropské a zlepšilo chování k živnostníkům, pak by tu mohlo vládnout prakticky samo. Uvidíme, jak si pan Babiš a další vůdcové tyto výsledky průzkumu vyloží, zda se začnou podle nich chovat a také to, co se stane s LISTEM.

A  jak tedy dopadl průzkum 

Babišovo ANO je stále s 32.9 % neotřesitelným lídrem, druzí Piráti se 16,2 % na něj tratí 16,6 %.  Podpásové mediální útoky vrcholící dokonce útokem na jeho syna jeho voliče semkly a navíc mu přibývají hlasy od KSČM a ČSSD díky tomu, že vychází vstříc mnohým levicovým požadavkům (v poslední době dokonce i protiústavnímu skandálnímu požadavku zdanění církevních restitucí). Díky jeho neohroženému boji proti přijímání nebezpečných uprchlíků se pro něj rozhoduje i část voličů SPD. A samozřejmě mu pomáhá i dobrá spolupráce s prezidentem a jeho voliči. To, že Piráti neexcelují, se dalo čekat, protože stále nejsou schopni žádných jasných politických postojů ani nepřicházejí s ničím, co by pomohlo obyčejným lidem. Poněkud se zlepšila na 15,5 % pozice ODS, která zůstává pro pravicové voliče, jimž nevadí její proevropské postoje, jako jediná pravicová strana pro domácí politiku, neboť TOP 09 ani STAN  nejen nic nenabízejí, ale dokonce se nezmůžou ani na kritiku - například na zastání se malých podnikatelů či boje proti tolik nenáviděným EET pokladnám, což ODS vytrvale dělá. Proto voliči TOP 09 i STAN  budou zřejmě ve velké míře volit ODS.

Pokud SPD nezačne o sobě dávat víc vědět, je velice ohrožena Andrejem Babišem, který si rychle osvojil její rétoriku ohledně protiuprchlických postojů a kritikou EU. V současnosti by získala pouze 6,8 % hlasů. Na samé hraně vstupu do Sněmovny balancují s 5,9 % komunisté. Zřejmě je přece jen pro superlevicové voliče KSČM spolupráce jejich strany s multimiliardářem Babišem přes čáru stejně jako pro voliče pravice. ČSSD, které by aktuálně dalo svůj hlas 5,7 % voličů, je na tom ještě hůř díky tomu, že Andrej Babiš si osvojil sociální politiku lépe než ona.  Dlouhodobě nevýrazní lidovci mají aktuálně podporu 5,4 % voličů. Voliči si již zřejmě konečně uvědomili, že slovo křesťanská je jen zástěrkou a že křesťané mohou proto volit s klidným svědomím i jiné strany. Navíc od nich není slyšet žádné zajímavé návrhy ani vlevo ani vpravo. Totéž platí o dalších dvou stranách, které jsou pod  pětiprocentní hranicí -  se ziskem 4,2 % hlasů TOP 09 a hnutí STAN, které by aktuálně získalo 4,1 % hlasů. Kromě nesmyslných urážlivých výkřiků pana Kalouska se ničím za celý rok neuvedly.

Když se člověk nad těmito výsledky zamyslí, pocítí déjà vu. Neubrání se vzpomínce na Občanské fórum (OF) s jeho havlovskou nepolitickou politikou po špatném životě v komunismu všem lepší život. Toto OF vzalo tehdy za své tím, že jakmile byl společný nepřítel, komunismus, poražen, začali se jeho členové mezi sebou hádat...  Zde toto nebezpečí nehrozí, neboť Babišovo Občanské fórum (BOF) se skládá pouze z jednoho muže. Jinak ale má všechny vlastnosti tehdejšího OF - zastává babišovskou nepolitickou politiku a slibuje po špatném životě za předchozích vlád všem lepší život. Uvidíme, jakou předpověď o jeho životnosti se dozvíme z dalších událostí.

Číst 9489 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %