Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Zbabělé chování ODS je vlastně velkým štěstím pro naši zem Doporučený

Pokud v demokratické straně začnou normalizační praktiky, je to začátek jejího konce. Škoda! Pokud v demokratické straně začnou normalizační praktiky, je to začátek jejího konce. Škoda!

V prostorách pražského kulturního centra La Fabrika proběhla dnes 16. března 2019 Programová konference ODS. Na pozvánce redakcím stálo, že ODS na ní představí své priority pro reformu státu a kandidáty pro květnové volby do Evropského parlamentu. Lídr Jan Zahradil také odhalí slogan kampaně. Obětovala jsem proto sobotu a zašla se stejně jako mnoho dalších kolegů z médií na tuto akci podívat, abych si učinila obrázek o tom, co strana chystá. Ráda si tvořím úsudek nikoliv zprostředkovaný přes média, ale přímo z kuloárů a z celkové atmosféry. A nelituji toho ani dnes, i když to bylo obrovské zklamání. Ne snad sám avizovaný průběh.

Předseda ODS Petr Fiala přednesl podle očekávání projev, v němž se přihlásil k pravicovým postojům, ale jako vždy končil tím, že nikdy jeho ODS nebude pro vystoupení ČR z neomarxistické socialistické EU. Tu chce i nadále napravovat.

Lídr do eurovoleb Jan Zahradil prozradil volební slogan strany: „Jsme srdcem Evropy. Chceme být slyšet“. Nezbývá než mu k tomu popřát, aby se to konečně vyplnilo. V kolosu, jakým je EP o 700 členech, je to opravdu velké předsevzetí.

O plánech s Českou republikou informovali podrobně členové strany. Vzhledem k množství informací se k tomu vrátím v dalších článcích. Celkem se zdálo být vše v poklidu a kdyby se nestala následující věc, nesl by se můj článek o konferenci v duchu, že pravicoví voliči, kterým záleží pouze na vnitřní politice, mají koho volit. Pokud ale nechtějí dál setrvávat v područí levicové EU, tak tu skutečně pravicovou stranu zatím nemají, protože jak pan Fiala, tak pan Zahradil potvrdili, že chtějí v EU zůstat.

Stala se ale neskutečná věc:

Když došlo na prezentaci ODS v oblasti školství a vzdělání, tak místo šéfa školského výboru Sněmovny Václava Klause mladšího ji prezentoval poslanec Martin Baxa s Jiřím Nantlem. Jak jsem se informovala proč, bylo mi sděleno, že pan předseda školského výboru Klaus nebyl na konferenci pozván, protože prý bude po konferenci řešeno jeho vyloučení ze strany. Ta zbabělost mi vyrazila dech. Nehledě k tomu, že je nechutné spojit začátek volební kampaně do EP a presentaci ODS do budoucna s naprosto interní otázkou o vyloučení jakéhokoliv člena ze strany, natož pak osobnosti, jakou je Václav Klaus mladší. Konferenci jsem poté opustila.

Poslance Václava Klause vyzval v jeho nepřítomnosti, aby se nemohl bránit k odchodu šéf strany Petr Fiala s tím, že „Václav Klaus se stále více vzdaluje hodnotám a kultuře ODS a myslím, že některé jeho výroky jsou i za hranicí zdravého rozumu.“

Jeho větu jde také otočit, že Václav Klaus mladší zůstal věren ideám, které zastávala ODS za jeho otce, zatímco současná ODS pana Fialy se stále více vzdaluje původním ideám, na nichž ji prezident Klaus založil.

Je navíc jasné, že zákrok proti poslanci Klausovi si vedení strany naplánovalo záměrně na tuto dobu, aby už nestihl sestavit vlastní kandidátku pro eurovolby, jejichž uzávěrka podávání kandidátek je v úterý 19.3.2019. A to je již vrcholný podraz připomínající známý Sarajevský atentát na jeho otce. 

I když uznávám, že pan Fiala zachránil 40 miliony zadluženou stranu po řádění Topolánka a Nečase a dostal ji dokonce do Parlamentu, je to opravdu již jiná strana. Jeden příklad za všechny: Zatímco prezident Klaus vyzývá v poslední době k co nejrychlejšímu vystoupení z EU, pan Fiala řekl na konferenci: „Nebudeme vyhlašovat odchod z boje ani odchod z Evropské unie. Chceme pružnou, vícerychlostní Evropskou unii. Evropskou unii mohou zachránit jen reformy.“

Na štěstí jsem se dozvěděla, že na stranu poslance Klause se postavil poslanec Jan Skopeček, Jakub Janda a Vojtěch Munzar i Zuzana Majerová Zahradníková.

„Po včerejším jednání poslaneckého klubu ODS jsem byl dnes zavalen dotazy novinářů o průběhu klubu a mém postoji a hlasování o VKml. To je asi dáno tím, že se s VKml. roky přátelím, jezdím s ním na kole a rovněž si ho za mnohé vážím. A to platí samozřejmě nadále. Moje reakce médiím byla následující: Jednání klubu bylo uzavřené, já to respektuji a nebudu dílčími informacemi zavdávat v těchto dnech záminku k mediálním dohadům, desinterpretacím a nějakým hrám. Všichni nicméně tuší, že jsem byl součástí té menšiny klubu, která hlasovala proti usnesení vyzývající Václava Klause mladšího k odchodu z klubu. Tím se netajím, měl jsem pro to důvody a argumenty jak věcného, politického charakteru, tak i čistě lidského, osobního rozměru, dané tím, že se s Václavem Klausem mladším znám a přátelím i mimo svět politiky. Argumenty, proč jsem návrh vyzývající k odchodu z klubu nepodpořil, jsem detailně svým kolegům vysvětlil před hlasováním,“ píše Ing. et Ing. Jan Skopeček na svém Facebooku.

A co víc: Zakladatel ODS Václav Klaus starší, tento týden konečně vyslyšel přání všech skutečně pravicových voličů a vyzval k založení nové pravicové strany„Rozhodnutí vedení ODS, respektive jejího poslaneckého klubu, mne nepřekvapilo. Tito lidé nemají s původní ODS nic společného. S jejími ideály se rozešli už dávno, nebo je nikdy nesdíleli. Charakterizuje je nadbíhání politické korektnosti a pravdě a lásce. Jejich cesta k politické bezvýznamnosti je zcela přímočará. Dříve či později musí vzniknout nová, skutečně pravicová strana.“

Saturninova teta Kateřina měla pravdu, že přísloví nelžou. Jedno z nich praví: Něco zlého pro něco dobrého. A pokud se pustí oba páni Klausové do vybudování nové ODS a budou mít podporu dlouhodobě  čestných lidí, jak jmenují výše a dalších, pak zbabělé chování ODS bylo vlastně velkým štěstím pro naši zem.

Číst 9988 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %