Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Natažená ruka, co jsi udělal pro vlast? Doporučený

  • pátek, bře 27 2020
  • Napsal(a)  Přemysl Votava
Lékaři i přes stížené podmínky dnes a denně zachraňují životy tisícům pacientů nejen před koronavirem.  Například v antiarytmické jednotce prof. Neužila zachrání ročně 1800 pacientů před tichým zabijákem - srdeční arytmií. A ani nyní pacientů neubývá. Nezapomínejme na to v hysterii s koronavirem. Těmto pacientům jde opravdu akutně o život. A nejen tam! Lékaři i přes stížené podmínky dnes a denně zachraňují životy tisícům pacientů nejen před koronavirem. Například v antiarytmické jednotce prof. Neužila zachrání ročně 1800 pacientů před tichým zabijákem - srdeční arytmií. A ani nyní pacientů neubývá. Nezapomínejme na to v hysterii s koronavirem. Těmto pacientům jde opravdu akutně o život. A nejen tam! foto archiv nemocnice Na Homolce

Slyšíme to kolem sebe.. Mnozí jen naříkají, denně ruce natahují, zatím co ti druzí pro občany dělají. Těm druhým děkujeme, nenaříkají, nestěžují si, nenatahují ruce.  Pracují ve dne i v noci, v neděli i ve svátek. Většinou jsou bezejmenní, nejsou vidět v televizi, nejezdí lyžovat do Alp, nevidíme je u jižního moře,  jejich výdělky často stačí jen na ty základní životní potřeby. Na rozdíl od těch pomíjivých hvězdiček, které zítra zmizí z oblohy obrazovek, podií,  či z médií. Vlast je dnes v ohrožení, v době ohrožení se rodí kvalita národa. Bylo tomu  již mnohokráte v minulosti. Před 75 lety končila světová válka, naši dědové, otcové umírali na prahu svého života. Mnozí nemuseli, mohli se schovat, přikrčit, přesto šli bojovali za svou vlast, rodilo se hrdinství, ale i kolaborace. Těch příběhů o statečnosti našich předků je v historii celá řada…. I dnešní doba, je zkouškou.

Půjdeme ve stopách statečných předků ? Místo vyčkávání, či velkých slov, můžeme vykročit vlasti na pomoc. Každý svým dílem. Každý dle svých možností. Příběhů a vzorů statečnosti je kolem nás mnoho. Lékaři, zdravotní sestry, hasiči, řidiči, policisté, prodavačky, pracovníci komunálních služeb a tisíce dalších,  ti všichni jsou v první bojové linii.  Bojují i za naše zdraví, za naše životy….

Politici stojí před velkou životní zkouškou, my občané, hledáme v nich oporu, naději, respektujeme proto jejich pokyny, nařízení. Odpouštíme jim proto i drobná pochybení. Nedávné vystoupení premiéra nás povzbudilo, dalo nám naději. Dokonce již můžeme srovnávat s Evropou. I přes naše první oběti, vidíme za hranicemi  tisíce obětí v Itálii, Španělsku, stovky obětí v dalších státech EU. Nemocnice kolabují, lékaři i sestry jsou tam na pokraji svých sil… Nedostává se jim zdravotních potřeb. Je nutno připomenout, že Česká republika jako jedna z prvních zemí zajistila potřebnou pomoc dodávkami z Číny, stovky tun dnes přistávají na letištích v České republice. 

V souvislosti s tím je  EU podrobována kritice. Ještě před několika týdny přešlapovala, nebyla připravena na COVID -19. To varování z Číny nebrala vážně, EU musí proto přehodnotit mnohé své postoje, priority. Kdo třeba slyšel, že v Evropské komisi (EK) má své místo i komisařka pro zdraví, jakási paní Stella Kyriakidis ? Já o ní neslyšel … Státy si mají podávat ruce v době nebezpečí ! Hledat porozumění. Nehledat jen chybičky, okopávat, ale umět i poděkovat, ocenit !!  

Dnes stojíme před otázkou, co jsi Ty občane udělal pro vlast ?  Co jsi udělal pro vlast Ty senátore, Ty poslanče, Ty ministře. Co jste odkrojili vy zástupci lidu pro pomoc potřebným. Každý svým dílem, každý dle svých možností…

Číst 6139 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %