Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Slova národ, vlast a Bůh nejsou pouze prázdná slova Doporučený

Symbol naší české státnosti katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha za posledních deset let zvedla opět hlavu, zvedněme ji i my všichni a nenechme si vzít svobodu získanou v roce 1989 Symbol naší české státnosti katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha za posledních deset let zvedla opět hlavu, zvedněme ji i my všichni a nenechme si vzít svobodu získanou v roce 1989 snímek Ivana Haslingerová, revue Fragmenty

Média nás neustále zahrnují negativními zprávami o tom, co všechno nás díky krizi vzniklé keynesiánským socialistickým hospodařením EU a USA podpořené ještě koronavirovou hysterií čeká. Aniž bych chtěla chválit tuto chybnou protitržní ekonomickou politiku naší, natož pak bruselské či  současné americké vlády, přesto apeluji na čtenáře, aby si stále nestěžovali, že ten minulý rok za nic nestál a že bude ještě hůř. Aby si uvědomili, že největším zázrakem od roku 1989 je to, že naše země je uvedena po letech komunistického totalitního marasmu do svobody i přes snahu některých mocichtivých politiků o její oklešťování. Aby si uvědomili,  že svoboda je tím největším pokladem pro člověka. Že proto všechny dílčí stesky na ty či ony chybné kroky našich či bruselských politiků jsou úsměvné proti tomu, co jsme osvobozením se z komunistické diktatury získali.

Je sice k vzteku, že se neustále vládní koalice hádá o nesmysly, jako například kdo je větší fašista či populista v zemi, v níž je fašismus zakázaný, nebo který ministr víc krade či je větší korupčník, namísto toho, aby se věnovala důstojnému vládnutí a snažila se o zlepšení života nás obyčejných smrtelníků. Není to ale nic proti apokalyptické tsunami, jaderné havárii v Japonsku, masakrům norských dětí či proti hrůzám v politických procesech za komunismu. Není navíc pravda, že se nic pozitivního v minulém období nestalo. Ukázalo se, že zlo přece jen už nezůstane vždycky bez trestu. Zločinec Bin Ládin byl zabit a i u nás probíhá mnoho procesů s  podvodníky a zloději. Byl ukončen nedůstojný spor o katedrálu sv. Víta a koalice se konečně dohodla na navrácení ukradeného majetku církvi. Užitek z něj jde také obcím, neboť skončila státní blokace církevního majetku a obce se na jeho spravování mohou s církví snadněji dohodnout.

Jde sice každoročně pouze o 2 promile rozpočtu ČR, ale i to umožní duchovním důstojně žít a pracovat. Z výše této částky je jasné, že nejde o to, že by na to naše vláda neměla peníze, ale že šlo o otázky výhradně politického boje a je hanbou polistopadových vlád, že tak dlouho nedokázaly církvím ukradený majetek vrátit. Katolické církev zaznamenala úspěchy v oblasti církevního školství. Při maturitních prověrkách obstály všechny církevní školy bez nejmenších problémů. Dvacetiletá práce katolické charity přináší bohaté plody u nás i v zahraničí. A co je nejdůležitější, nejvyšším církevním hodnostářem se stal pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka, OP, a i když díky morální krizi EU v ní,  nedochází k nárůstu křesťanství, pod jeho vedením se alespoň u nás situace církve každoročně zlepšuje.

Bohužel je neoddiskutovatelná skutečnost, že morální krize EU není jen prázdným pojmem, ale působí obrovské ekonomické škody. tato morální krize jejích obyvatel je  hlavním důvodem její současné ekonomické krize. Obyvatelé EU si zvykli na to, že mají spoustu tzv. lidských práv a žádné povinnosti, že je snadné žít život ve svobodě bez zodpovědnosti. Z mnoha platných a staletími prověřených morálních principů si tropí legraci. Slova národ, vlast a Bůh jsou pro ně prázdná slova. S  trochou nadsázky se dá říci, že obyvatelé EU si odvykli pracovat a namísto toho si navykli slavit každý den svátky, protože se jim to dosud vyplatilo. Stačilo si vyhádat dobře dotace a žít téměř bez práce. Neuvědomují si, že toto nejde provádět do nekonečna. Že na ty dotace musí jednotlivé státy vydělat peníze, poslat je do Bruselu a tam z nich bruselská elita milostivě přebytky v rozpočtu na svůj předražený provoz vrátí formou dotací zpět jednotlivým zemím podle toho jak ji která poslouchá. 

Přesto i přes tuto morální a ekonomickou krizi EU vzdávám Bohu díky za to všechno, co pro nás udělal. Že již nežijeme v diktatuře, ale ve svobodné zemi. Doufám, že si díky krizi eurozóny snad již konečně bruselští politici uvědomí, že do nekonečna nemohou pokračovat v nesmyslném projektu podobném stavbě babylonské věže, v budování nadstátu s nadprezidentem a vrátí se na zem, nechají obyvatele národních států pracovat ve zdravé volné konkurenci bez protekčních zemědělských a jiných dotací, které ničí rozvoj v zemích, které jich dostávají jen nepatrný  zlomek. Že se probudí ze svých šílených megalomanských snů, že nechají lidi volně dýchat a opět normálně pracovat a nečekat jen na to, co jim pošle Brusel za milodar. Že nechají státy mezi sebou volně obchodovat bez cel a hlavně bez protekcionismu. Jedním slovem, že zavedou tržní hospodářství, jak má být. Tržní hospodářství bez přívlastků, které kdysi činilo západní státy tak bohatými proti socialistickým.

Číst 2596 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %