Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Ignorance premiéra vůči občanům - důvod demonstrace 29.8.2022 Doporučený

  • pondělí, srp 29 2022
  • Napsal(a)  I
Staroměstské náměstí v Praze se zaplňuje občany, kteří přišli podpořit pana Jaečka. Transparent vyjadřuje snad nejjasněji jejich názory. Bůh jim pomáhej a žehnej! Staroměstské náměstí v Praze se zaplňuje občany, kteří přišli podpořit pana Jaečka. Transparent vyjadřuje snad nejjasněji jejich názory. Bůh jim pomáhej a žehnej!

Dnes probíhá v Praze na Staroměstském náměstí demonstrace zoufalých podnikatelů proti ignoranci vlády vůči vlastním občanům. Níže uvádíme dopis pana Jiřího Janečka, v němž je vysvětlen důvod, který ho ke svolání demonstrace vedl tak jasně, že není k tomu co dodat. Jen snad to, aby si naši občané uvědomili, že jedná i za ně a že by se měli opravdu nad současnou ekonomickou situací začít zamýšlet, protože současná europeistická vláda ji za ně nevyřeší. Přejeme panu podnikateli Janečkovi úspěch a děkujeme za jeho odvahu a rozhodnost. Bůh mu žehnej.

Dopis pana Jiřího Janečka premiérovi Petru Fialovi

Dobrý den, ve středu 10.8.2022 jsem poslal ve velké obavě o naší budoucnost veřejnou výzvu panu premiérovi.

,, Vážený pane premiére Fialo! Dnes Vám píši ne jako politik, ale jako podnikatel, který pracuje v českém pivovaru v Jincích.

Po včerejším rozhovoru s dodavatelem energií, který nám sdělil, že koncem roku nám končí fixace a že současná tržní cena elektřiny je 12 000 Kč za 1 MW/h a plynu 5 000 Kč za 1 MW/h jsem se rozhodl napsat Vám tento otevřený dopis.

Uvedené ceny nám zvedají provozní náklady o 250 tis. Kč měsíčně, tedy daleko více než platíme dnes. Když se k tomu připočtou od června ČNB zvednuté úroky o 7 %, činí nárůst celkových vícenákladů 350 tis. Kč měsíčně.

Tyto sumy však nejsou způsobeny špatným řízením podniku, ale špatným řízením státu. 

Vyzývám Vás, abyste do 14 dnů jasně řekl, jak tuto situaci budete řešit, zda jako v Německu, kde vláda plně kompenzuje vzniklé vícenáklady, nebo zatropováním cen.

Po zkušenosti s předchozí Babišovou vládou, která nám lhala, že máme vydržet a nepropouštět své zaměstnance, chceme  dnes již jasná pravidla!

Nemůžeme si opět dovolit uvěřit pouhým slibům, které mnoho z nás přivedly do dluhů a nakonec ke krachu. 

Buď do 14 dnů zveřejníte jasná pravidla nebo odstupte z funkce premiéra.

I informace, že nikomu v České republice nebudete pomáhat, nám pomůže zavčas ukončit podnikání, rozdat výpovědi a podnikání ukončit. Což v konečné fázi znamená vše prodat.

Na úplný závěr jen dodávám, že malí a střední podnikatelé jsou páteří každé funkční ekonomiky.

Jiří Janeček

Psal jsem to jako podnikatel ne jako politik… Čekal jsem aspoň strohou odpověď, čekal jsem až do dnešního dne, i když vím, že 14 dní dávno uplynulo a během této doby energie opět zdražily o desítky procent.

Elektřina už dnes stojí 2x víc než před  třemi týdny. Znovu jsem si dnes prošel email a musím konstatovat, že náš premiér je ignorant, kterému je evidentně jedno co se bude dít s lidmi v naší zemi.

Před třemi týdny jsem varoval před blížící se katastrofou v podnikatelském prostředí a žádal jsem o informaci, jak máme postupovat. Už několik měsíců díky úrokům ČNB a zdražování vstupů  se nám navýšily provozní náklady o 40 %, a protože nám končí fixace na energie,  tak od ledna 2023 by nás stál provoz o 600 tis. Kč měsíčně víc než v minulém roce.

Situace je kritická a pan ministr Válek už teď může podat rovnou demisi, protože bez zastavení prodeje energií na lipské burze tyto energie pro nemocnice nikde levněji nenakoupí.  Pomalu se ozývají velké firmy jako Madeta a hlavně i občané ČR, kteří se začínají po letním opojení ze svobody zajímat o své smlouvy.  Pane Fialo, zastavte to, odejděte z burzy, zastropujte ceny a teprve přebytky nabídněte na tuto burzu.

Teď budu mluvit jako politik, donutil jste mě k tomu.  Jedinou možností, jak Vás donutit k činnosti, jsou demonstrace. Proto svoláváme na 28.9. 2022 od 13:00 demonstraci na Staroměstské náměstí v Praze  a pak 28.10. do  Brna 13:00 hod , Ostravy 14:00 hod, Plzně 14:00 hod, Ústí nad Labem 14:00 hod, do Českých Budějovic od 14:00 hod. 

S pozdravem Jiří Janeček

 © Kulturní komise České republiky, z.s. 2022

Číst 1858 krát
Ohodnotit tuto položku
(9 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %