Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Miroslav Macek zemřel, ale jeho odkaz bude stále žít Doporučený

  • čtvrtek, kvě 02 2024
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue Fragmenty
Ať Vás Bůh přijme pane Macku do své nekonečné duše Boží za to co jste pro náš národ vykonal Ať Vás Bůh přijme pane Macku do své nekonečné duše Boží za to co jste pro náš národ vykonal

Při oznámení, že 1. května 2024 zemřel poklidně ve spánku, doma, v přítomnosti své milované ženy Petry, kmenový autor společnosti Albatros Media pan Miroslav Macek, jsem zůstala naprosto němě koukat na obrazovku. Byl to pro mne nejen  nezničitelný symbol zdraví a úspěšného života, ale především zakladatel a místopředseda původní Klausovy ODS. A také její zachranitel v tragické noci tzv. Sarajevského atentátu 28.11.1997. Pamatuji jak zmobilizovat všechny slušné členy ODS k jeho potlačení a čekal na návrat Václava Klause z bombardovaného Sarajeva, aby ho po tomto zklamání od pánů Pilipů, Rumlů, Luxů a dalších zrádců nenapadlo vše vzdát. Prostě spolupodílel se velmi silně na vzniku pravicové politiky u nás.

 

Byl to nesmírně moudrý chlap, který hlásal, že vůdcem se člověk nestává, ale vůdcem se rodí a proto snad jako jediný nežárlil na Klausův úspěch, naopak ho pomáhal budovat. Přál si jeho působení jako rozeného šéfa ODS. To nehovořím o tom kolik knih vydal a o námi milovaném Havranovi a Saturninovi. To jistě bude vše ve Wikipedii vyjmenováno. Nemohu opomenout jeho Viditelného Macka, kterého jsme tak rádi četli a který skvěle glosoval dění naší politické representace. Můj manžel Jiří Pancíř ho měl velice rád. A každé ráno to byla jeho první četba po příchodu k počítači. Naposledy se s námi pan Macek viděl v roce 2013 na rozloučení s prezidentem Klausem při jeho odchodu z Hradu. Proto mne tak překvapilo, že člověk v mých vzpomínkách zafixovaný z tohoto posledního setkání kypící zdravím a elánem vůbec mohl zemřít.

Věřím, že si nyní bude jeho duše s duší mého manžela mít hodně co povídat při pohledu na dění u nás z nebeských výšin. Nikdy bychom neměli zapomínat, že svou skvělou a mimořádnou argumentační schopností pomohl při startu Klausovy ekonomické reformy tržního hospodářství po zbídačelém hospodářském stavu z doby komunismu.  A i přes všechny současné problémy žijeme stále lépe než tehdy. 

Prezident Václav Klaus ho také považoval za jednoho ze svých nejbližších spolupracovníků, já dodávám ke slovu nejbližších slovo spolehlivých. Za celou dobu se nikdy nepostavil proti němu jako někteří ze závistivců. "Mirka jsem si nesmírně vážil pro jeho jasné politické myšlení, pro jeho schopnost srozumitelně formulovat své názory a pro jeho přesvědčivé vystupování, kterým uměl strhnout lidi kolem sebe. Mirek byl aktivní, pracovitý člověk mnoha zájmů," uvedl v kondolenci Václav Klaus.

Zapálím večer svíci a budu se modlit k Bohu, aby přijal jeho duši do své nekonečné duše Boží i přes některé jeho hříšky ohledně dam. A jeho paní přeji, aby dokázala přestát tu hroznou samotu a prázdnotu a vírou v Boha zjistila, že je duše manžela stále s ní. 

© Kulturní komise ČR, z.s. 2.5.2024

Číst 100 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %