Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Vláda způsobuje rozvrat veřejné správy Doporučený

  • středa, čec 29 2015
  • Napsal(a)  Senátor Miloš Vystrčil
Senátor Miloš Vystrčil Senátor Miloš Vystrčil snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Chce rušit pobočky úřadů a ztížit tak lidem život, nadále hází klacky pod nohy starostům zejména malých obcí. V roce 2016 má být zrušeno několik desítek poboček finančních úřadů a již zrušila pobočky katastrálních úřadů v naprosté většině malých měst. Na 10. schůzi horní komory Parlamentu jsem proto varoval, že ačkoliv vláda hovoří o nutnosti kvalitní a profesionální státní správy, opak je pravdou.  Služební zákon vláda zneužila, aby rozdala trafiky svým kamarádům a na těchto pozicích je zabetonovala.

V případě kraje Vysočina to znamená zrušení finančního úřadu v Pacově, v Náměšti a v Telči. Zajímavé je, že nebude zrušen žádný finanční úřad na Jižní Moravě, kde kandidoval do Poslanecké sněmovny předseda vlády. Nastáva narůstání administrativy, nárůst byrokracie, prodlužování lhůt. Všechno je pořád složitější a složitější. Chci efektivní veřejnou správu. To znamená zjednodušení struktury a zvýšení skladebnosti. Úřady se musí přiblížit občanům, vládu ale vůbec nezajímá, zda je úřad pro občany dostupný. 

Ve stále složitější situaci se ocitají starostové zejména menších měst a obcí, například když je stát nutí vést různé registry, například registr přestupků. To znamená další náklady na obce, bude tam nějaký další úředník, kromě standardního výkazu, který posílá každý rok na ČSÚ o tom, kolik bylo přestupků na obcích s rozšířenou působností, bude se vypisovat ještě další výkaz o každém přestupku. Stát si vyčíslil náklady, které to bude stát v hardware, software a jeho úředníky. Kolik to bude stát obce a kolik za to dostanou, v zákoně není.

Podívejme se na tu historii, co jsme teď v poslední době zažili. Neuvěřitelně složitý a neustále zesložiťovaný systém kontrol. Duplicitní kontroly, triplicitní kontroly. Pořád někdo výkon veřejné správy a veřejné moci na úrovni obcí kontroluje. Úplně se v tom vyžívá, vymýšlí se pořád další a další kontroly. Vzkaz vlády je jasný, největší podvodník je zastupitel a úplně největší potom starosta. Vyzývám proto předsedu vlády, aby se postavil za ty obyčejné starosty, obyčejné zastupitele, kteří kolikrát nasazují svůj krk a volný čas.

Číst 8799 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %