Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Spadne klec na premiéra Netanjahua ještě dřív než přijede do Česka? Doporučený

Benjamin Netanjahu Izraelci posměšně označován jako čivava na vodítku Obamy, který o něm ve volební kampani 2012 řekl, že je „jako osina v pr.eli“ Benjamin Netanjahu Izraelci posměšně označován jako čivava na vodítku Obamy, který o něm ve volební kampani 2012 řekl, že je „jako osina v pr.eli“ Reuters

 Vyšetřování jeho trestních kauz, které se táhnou od loňského roku, může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií, což může vést také k odvolání z izraelské vlády... Izraelská policie totiž doporučila prokuratuře, aby obžalovala kvůli korupci premiéra Benjamina Netanjahua. Své stanovisko zveřejnila policie více než po roce vyšetřování. Netanjahu však považuje policejní tvrzení za nepodložené. V čele izraelské vlády chce zůstat, hovoří o kampani proti sobě; hrozí mu však i předčasné volby, které by nemusel vyhrát... Na premiérský post Netanjahua se totiž tlačí Jair Lapid, dnes předseda izraelské liberální strany „Je budoucnost – Ješ Atid“, která má dnes 11 křesel v Knesseru, pokud by ale byly mimořádné volby, získala by 27 mandátů, zatímco Netanjahův Likud, zatím nejsilnější strana se 30 poslanci, by se musel spokojit pouze s dvaceti křesly… Navíc je klíčovým svědkem v soudu s Netajahuem, obviněného s korupce, byť v roce 2013 byl ministrem financí v jeho vládě, než přešel do opozice…

 

Výsledek obrázku pro foto Jair Lapid

Přesto premiér v demisi Andrej Babiš pozval Benjamina Netanjahua na návštěvu Česka. Kvůli jeho telefonátu z Jeruzaléma musel navíc nedávno nechat prezident Miloš Zeman čekat patnáct minut adepty na posty soudkyň a soudců. Měl jich slavnostně na Pražském hradě jmenovat pětadvacet... Na úvod se jim omluvil za akademickou čtvrthodinku, kvůli níž dorazil na ceremoniál pozdě. Prý musel napřed vyřešit telefonát právě od Netanjahua, který mu gratuloval ke znovuzvolení prezidentem Česka; v polovině věty prý se rozhovor s ním nepřerušuje… https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/babis-pozval-do-prahy-netanjahua-navstevu-izraelskeho-premiera-planuje-na-kveten_1712191251_dbr

Jak se dělá anální mezinárodní politika? Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Před několika dny se Babiš objímal s americkým pošukem Ryanem, teď se asi brežněvovský zase přivítá s Bibim, o němž nedávno Bílý dům prohlásil, že je „jak osin v prd.li“, viz popsáno níže…

Výsledek obrázku pro foto olser netanjahu

Benjamina Netanjahua jsem poznal v roce 2003, když jsem ale už věděl, že je to ženáč a libový politický seladon, co si užíval s nezletilou dívkou. Měl proto u mě utrum, ministr nebo premiér. A teď snad konečně spadla klec, po jeho korupčních malérech je tady další aféra. Izrael zrovna ve chvíli, kdy USA povýšily Jeruzalém konečně na hlavní město židovského státu, vyšetřuje nákup tří německých ponorek za dvě miliardy eur.

Mezi desítkou podezřelých z korupce je kromě bývalého velitele námořnictva i bratranec izraelského premiéra a jeho osobní advokát David Shimron. Během jednání radil zástupci německého koncernu Thyssen Krupp, od kterého měly černé miliony plynout do izraelských kapes.

"Dopad korupčních kauz, které se týkají Netanjahua, je pro něj velmi neblahý i uvnitř jeho vlastního středopravého politického bloku,“ uvedl izraelský komentátor Marcus Sheff. Premiérův pravicový Likud, spolčený mj. se stranou ŠAS (strana Šomrej Tora Sefardim – Sefardských strážců Tóry, reprezentující ultraortodoxní Sefardy), ztrácí nervy a v obavách, že se vyšetřování nebezpečně blíží k jejich šéfovi, proto protlačili pravicoví poslanci narychlo zákon, který by policii zakázal zveřejňovat závěry protikorupčních vyšetřování.

Výsledek obrázku pro producenta Arnona Milchana

Netanjahu je zkrátka opět v úzkých, poslední případ se týká filmového producenta Arnona Milchana, tvůrce legendárních snímků jako je například Pretty Women, Klub rváčů, Zachraňte Willyho! nebo Revenant: Zmrtvýchvstání. Tento izraelský filmový producent a miliardář se řadí se mezi hlavní hollywoodské producenty producenty a na svém kontě má více než 120 celovečerních filmů.

V 60. až 80. letech pracoval Milchan pro izraelskou zpravodajskou službu Lakam, kde měl na starost získávání komponent pro údajný izraelský jaderný program.  Podle časopisu Forbes se Milchanův majetek v březnu 2012 odhadoval na 3,8 miliardy dolarů a je tak 6. nejbohatším Izraelcem… Podle listu The Jerusalem Post dáreček zahrnoval luxusní šampaňské a cigarety. Milchan za něj měl výměnou získat americké vízum.

Netanjahu měl také účelově prosazovat zákon, podle kterého by byli navrátivší židé do Izraele zbaveni povinnosti 10 let platit daně. Tento návrh nicméně ministerstvo financí zablokovalo. „Jsme svědky snahy použít pod falešnou záminkou nejsilnějšího vládního nástroje – vydávání zákonů – ve jménu pomoci premiérovi,“ uvedl viceprezident Izraelského demokratického institutu Mordechaj Kremnitzer.

 Výsledek obrázku pro foto netanjahu korupce ponorky

Premiér Netanjahu sice v kauze nefiguruje jako podezřelý, avšak Jaalon proti němu podle izraelských médií svědčil. Poskytl policii detaily o premiérově vyjednávání s Německem o dodávkách nejenom ponorek, ale i dalších lodí. Netanjahu podle něj vyjednával bez vědomí bezpečnostních kruhů. Navíc německá zbrojní firma je ostražitá.

Podle předběžné dohody má Izraeli dodat tři moderní ponorky typu Dolphin; kontrakt na plavidla Thyssenkrupp dosahuje hodnoty 1,5 miliardy dolarů (34 miliard Kč), ale Německo podle izraelských zdrojů do smlouvy prosadilo klauzuli, podle níž může být kvůli nynějšímu policejnímu vyšetřování z německé strany dohoda zrušena.

Německá strana není dnešní; zná už jeho pofiderní pověst; předseda izraelské vlády byl totiž nedávno rovněž vyslechnut v kauze přijímání darů od domácích i zahraničních podnikatelů a také z toho, že se snažil přimět majitele deníku Jediot Achronot, aby o něm psal pozitivně. Výměnou za to Netanjahu podle izraelských médií nabídl, že zajistí snížení nákladu konkurenčního deníku Israel Hajom.

Podle levicového deníku Haaretz, který se ostře vymezuje vůči pravicovému premiérovi, policie prověřuje dary "v hodnotě stovek a tisíců šekelů (jeden šekel je zhruba 6,7 korun)", které měli dát Netanjahuovi zahraniční podnikatelé. Podle listu by mohlo jít o francouzského miliardáře a podnikatele v médiích Ronalda Laudera, který je dlouholetým Netanjahuovým přítelem.

(Miliardář Ronald Lauder, dědic výrobce luxusní kosmetiky Estée, rezignoval v roce 2014 na funkci nevýkonného předsedy správní rady mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME), která v České republice vlastní televizi Nova a pět jejích televizních odnoží. CME ohlásila její prodej. TV Nova by se měla letos prodávat v balíku se slovenskou TV Markíza a stanicemi v Rumunsku a Bulharsku. Cena za všechny televize bude vysoce překračovat částku 1 miliardy dolarů. Kupcem by měly být podle Reuters čínská CEFC a finanční skupina Penta...)Výsledek obrázku pro foto olser izrael

V roce 2003 mě přijal předcházející tiskový mluvčí Netanjahua David Sarenga při mé akreditaci na mimořádné izraelské volby; už toho měl dost a od Netanjahua, jenž byl tenkrát na postu ministra financí, odešel do New Yorku dělat konzula na izraelskou misi při OSN. Osmašedesátiletý Netanjahu stojí v čele izraelské vlády přes jedenáct let. Dodnes je jediným izraelským ministerským předsedou, který se narodil v Tel Avivu až po vzniku Izraele.

Pak se s rodiči odstěhoval do USA, kde žil střídavě až do konce 80. let, když byl též zástupcem velvyslance Izrele ve Spojených státech a stálým zástupcem židovského státu v OSN. Má bezesporu velký mindrák i kvůli svého bratra Yonathana Netanjahu.  Jeho bratr byl izraelský voják, jenž zahynul jako statečný velitel komanda při osvobozování rukojmí na ugandském letišti v Entebbe.

Tato brilantně provedená protiteroristická mise byla původně známa jako operace „Kadur Ra’am“ ( „Hromoklín“, volněji „Úder blesku“), ale krátce po svém ukončení byla přejmenována na operaci „Jonathan“. A to právě na počest velitele přepadového komanda Jonathana Netanyahua. Entebbe – Jonathan Netanjahu…

Podle izraelských zákonů výše uvedené obvinění premiéra Netanjahua neznamená automaticky pád vlády, zesílil by se ale tlak na jeho rezignaci a způsobilo by to podle analytiků na izraelské politické scéně chaos. Netanjahu není prvním izraelským premiérem, kterému hrozil soud.

Také bývalý předseda vlády Ehud Olmert byl v roce 2014 odsouzen za přijímání úplatků, korupci a porušení důvěry k více než šesti rokům vězení. Za peníze na volební kampaň i vlastní výdaje pomáhal developerům a dalším podnikatelům.

Moše Kacav byl jako prezident Izraele zase  v letech 2000–2007 odsouzen v roce 2011 k 7 letům vězení za znásilnění a sexuální obtěžování. Minulý rok v prosinci byl předčasně propuštěn poté, co uznal své zločiny a vyjádřil lítost... https://www.lidovky.cz/izraelsky-soud-potvrdil-mozne-obvineni-netanjahua-fxm-/zpravy-svet.aspx?c=A170804_112351_ln_zahranici_ELE

Foto. Reuters...

Dnes je Benjamin Netanjahu Izraelci posměšně označován jako čivava na vodítku Obamy.

Ten si také dovolil o něm říct, že je „jako osina v pr.eli“; tato slova pronesl během své volební kampaň v roce 2012. Píší o tom v knize „Double Down“ (název může být i paralelou na “možnost ve hře blackjack zdvojnásobit během hry sázku”) novináři Mark Halperin a John Heilemann:

„Všichni víme, že Bibi Netanjahu je osina v prdeli – We all know Bibi Netanyahu is a pain in the ass…” Toto měl prohlásit při diskusi se svými poradci o izraelsko-arabském konfliktu. A vzpomeňte si, když během Obamova prvního funkčního období informovala francouzská média o konverzaci mezi ním a tehdejším prezidentem Francie, kdy Nicolas Sarkozy prohlásil, že nemůže Netanjahua vystát a že je lhář, na což mu Obama odvětil: „Tebe naštval, ale já s ním musím jednat každý den!“

Potom k završení ponížení Netanjahua ho bývalý americký ministr zahraničí John Kerry, pravnuk moravského sládka z pivovaru v Horním Benešově, přinutil propustit přes sto palestinských vrahů Izraelců... Mělo se jednat o „gesto“ k podpoře obnovení „mírových jednání“ Izraele s Palestinskou správou... John Kerry–profesionální “kazisvět”…

“Původně se uvažovalo o propuštění 82 osob, počet byl následně zvýšen na 104, aby bylo možné zahrnout i Araby, mající izraelské občanství. Brutální rozhodnutí je v rozporu se spravedlností,” řekl mi podplukovník izraelské armády v záloze Peter Bachrach z Haify. “Marně se za toto své Kerryho falešné gesto premiér Netanjahu omlouval. Může si být jistý tím, že se mu budou Palestinci smát a my budeme poníženi za svoji slabost a zbabělost…” Listina části Kerrym propuštěných palestinských vrahů

“Pane ministře zahraničí Kerry, když jste donutil Izrael kapitulovat před terorismem, tím že propustí teroristické vrahy s takovým množstvím krve na rukou, o jejichž propuštění by se Spojeným státům ani nesnilo, kdyby byli oběťmi jejich vlastní občané, šlo z vaší strany nejen o krajní pokrytectví…“ napsala Ajelet Šaked, předsedkyně parlamentního klubu strany Židovský domov, tehdejšimu ministru Kerrymu.

Členové mírového hnutí Mír hned si v Jeruzalémě připomínají výročí smrti Jicchaka Rabina... Snímek Břetislav Olšer.

Bibi není a nikdy ani nebyla moje krevní skupina rovněž od chvíle, kdy jsem se byl poklonit památce Jicchaka Rabina, kterého jako premiéra Izraele zavraždili před skoro čtyřiadvaceti lety na Náměstí Králů Izraele v Tel Avivu, dnes již Náměstí Jicchaka Rabina.

Ta ztráta byla o to tragičtější, že ve chvíli, kdy téměř přivedl židovský stát po dlouhá desetiletí izraelsko-palestinských válek napůl cesty k míru, mu vzal život extrémista Jigal Amir, student judaismu na Bar Ilanově univerzitě, jenž pokládal mírový proces za podlou zradu židovských hodnot.

Prezident Šimon Peres, premiér Jicchak Rabin a další politici se předtím shromáždili 4. listopadu 1994 v Tel Avivu na demonstraci na podporu mírového procesu. Chtěli společně se statisíci lidmi na Náměstí Králů působit optimisticky jako vítězové, přestože se týden předtím sešli v Jeruzalémě příznivci pravicového Likudu v čele právě s Benjaminem Netanjahuem, který veřejně kritizoval Rabina jako zrádce, vzdávajícího se Země izraelské.

Výsledek obrázku pro foto olser netanjahu rabin

Rozdávány tam byly letáky, na nichž měl Jicchak Rabin uniformu nacistického důstojníka. Nějaká fanatička zabodla do Rabinovy fotografie nůž. Na demonstracích Rabinovi odpůrci nosili rakev s jeho figurínou a jemu i jeho ženě vyhrožovali smrtí. Zlověstná předzvěst něčeho tragického… Předzvěst se stala krutou realitou; byl v Tel Avivu po svém projevu zastřelen...

Nikdy jsem premiérovi Izraele Benjaminu Netanjahuovi nevěřil. Třikrát ženatý, tři děti, navíc se přiznal k nemanželskému poměru se sedmnáctiletou studentkou a jeho hospodyně si stěžovala na špatné zacházení, což ho stálo nemalé odškodnění. Nepřímo též mohl za smrt Jicchaka Rabina, který byl vzorem nejen pro většinu Izraelců, ale též pro mě.

V roce 1993 se Netanjahu přiznal v rozhovoru pro televizi Kanál 1 ke zmíněné nemanželské aféře, pak přišlo skandální odhalení, že financoval úpravy svého soukromého jeruzalémského bytu z finančních prostředků úřadu premiéra. V březnu 2000 ho navrhla policie obvinit z podvodu, korupce, zpronevěry a maření úředního jednání. Žádné obvinění však nakonec vzneseno nebylo…

Policie sice doporučila obvinit Netanjahua, ale generální prokurátor Eljakim Rubinstein toto doporučení odmítl. Holt, klientelismus a protekcionismus funguje též v Izraeli. Náboženské strany vítaly důrazný nacionalismus Likudu. Rabíni ze strany ŠAS za to před volbami rozdávali věřícím amulety, které tvrdily, že volba Netanjahua je požehnáním. Jedním z jejich předvolebních hesel bylo: „pro Židy je dobrý Netanjahu“.
 
Přes všechny své maléry si Netanjahu dál žije rozmařile pod ochrannou rukou USA; utratil třeba jen za šestidenní pobyt v New Yorku při předloňském jednání Valného shromáždění OSN 600 000 dolarů (14 miliónů korun). Zpráva o výdajích premiéra Netanjahua obsahuje také účet na 1,5 milionu dolarů za letenky. Navíc i doma žije až příliš nad poměry, Vyplývá to ze zprávy o financích daňových poplatníků využívaných úřadem premiéra.

Podle ní zaplatil Netanjahu 1600 dolarů osobnímu holiči, 210 dolarů dal za vyprání prádla, skoro 2000 dolarů za jídlo a 20.000 dolarů za přesun nábytku. Rozruch vzbudila zpráva izraelské televize, že Netanjahu (64) a jeho žena Sára si nechali zřídit v dopravním letadle zvláštní spací kabinu s manželskou postelí, aby se prospali při pětihodinovém letu z Izraele do Londýna. Premiér tam letěl na pohřeb britské expremiérky Margareth Thatcherové.

Luxusní spaní přišlo státní pokladnu na zhruba 2,7 milionu korun. Premiérův úřad vysvětloval věc tím, že si jeho šéf při nabitém programu musel odpočinout a že netušil, kolik to bude stát. Televize doslova s gustem dodala, že již zesnulému prezidentu Šimonu Perésovi, jenž ve věku úctyhodných 90 let letěl 11 hodin do Jižní Koreje, stačila na spaní jen byznys třída.

Podle údajů zveřejněných premiérovým úřadem, vydali navíc Bibi a Sára Netanjahuovi nedávno za oděvy více než půl milionu korun. Pobouření vzbudila i zpráva, že na zmrzliny pro Netanjahuovi dodávané do jeho rezidence zaplatili daňový poplatníci zhruba 50 tisíc korun ročně. Konkrétně šlo o pistáciovou pro premiéra a francouzskou vanilku pro paní premiérovou.

Policie loni doporučila stíhat rovněž Sarah Netanjahuovou kvůli nadsazeným výdajům na domácnost premiéra. Státní peníze byly údajně použity na soukromá pohoštění a také na péči o otce premiérovy manželky. Se Sarah Netanjahuovou se soudili i bývalí zaměstnanci rezidence znovu kvůli špatnému zacházení. V květnu jeden za to vysoudil odškodné v přepočtu 727.000 korun...Výsledek obrázku pro foto olser netanjahu rabin KERRY

Snímek Břetislav Olšer

Jak zkrátka píší izraelská média, od roku 2008 stouply platby na Netanjahuův úřad o 80 procent. Jen výdaje za tři domy, které premiérova rodina užívá, činí zhruba 18 milionů korun. Jde o nemovitosti v Tel Avivu, Jeruzalémě a Caesarei. Náklady zvyšují také dva synové předsedy vlády, kteří v domech žijí...

Nezbývá než vzpomenout na zakladatele židovského státu, kteří žili v komunách zvaných kibucy, z nichž vzešli i budoucí izraelští prezidenti a státníci - Ben Gurion, Moše Dajan, Golda Meirová a další. Kibucníci v několika stovkách svých družstev zúrodnili pouště a bažiny židovské domoviny, dali mu základy průmyslu, přičemž sami své platy dávali do společných fondů a žili jen z kapesného... Kdyby měli dnes kibucníci hodnotit korupční zvrhlost Benjamina "Bibi" Netanjahua, asi by moc pochvalných slov na jeho adresu nenašli...

Inu, na jaře letošního roku by se mohlo uskutečnit společné zasedání české a izraelské vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) nedávno uvedl, že telefonicky hovořil s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a pozval jej i jeho ministry do Prahy. Společné jednání chystal již Babišův předchůdce v čele kabinetu Bohuslav Sobotka (ČSSD)... Ještě že neprodáváme ponorky...

PS: Je ale plánovné zasedání izraelské vlády v Česku ohroženo, když byl Netanjahu právě nazván teroristou? Izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman odmítl výzvy k vyšetření úmrtí patnácti Palestinců zabitých izraelskou armádou během pátečních protestů  v dubnu 2018 na hranicích Pásma Gazy.

Informovala o tom agentura Reuters. Izraelští vojáci podle ministra jednali přiměřeně, když mířili pouze na násilné útočníky. K nezávislému vyšetřování střetů vyzvali generální tajemník OSN António Guterres i šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová. „Izraelští vojáci dělali, co bylo třeba. Myslím, že si naši vojáci zaslouží medaili,“ reagoval šéf izraelské obrany Lieberman pro armádní rozhlas. „A pokud jde o vyšetřovací komisi – žádná nebude,“ dodal.

Vedení radikálního hnutí Hamas, které vládne v Pásmu Gazy, v sobotu uvedlo, že pět ze zabitých Palestinců bylo příslušníky jeho vojenského křídla. Podle Izraele ale k Hamasu náleželo osm mrtvých a další dva byli členy jiných radikálních skupin. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan označil útok Izraele za nelidský a kritizoval Západ, který odsoudil tureckou vojenskou intervenci v syrském Afrínu, za dvojí přístup…

V neděli se pak opřel přímo do izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a nazval ho teroristou. „My máme co dělat s teroristy, vy ale nikoli, protože jste sami teroristický stát,“ vzkázal Erdogan Netanjahuovi na shromáždění se svými stoupenci v Adaně. „Jste okupantem. A jste také teroristou,“ dodal. (ČT24)

Je to ten samý Erdogan, co se Izraeli nedávno omlouval: http://www.rukojmi.cz/clanky/2002-jak-se-recep-tayip-erdogan-najednou-omlouva-na-vsechny-strany-a-jeho-sverace-se-sviraji-jako-sverakovy-filmove-sterace-kdyz-stiraly-aneb-kdo-si-hraje-s-ohnem-urcite-se-spali

Snímky Reuters, archiv autora...

http://www.rukojmi.cz/clanky/3543-kdo-z-cechu-by-jako-zidovsky-kibucnik-s-laskou-drel-pro-svuj-stat-celou-vyplatu-by-odevzdaval-do-spolecneho-fondu-pricemz-by-mel-jen-kapesne-aby-tak-hrde-myslel-na-preziti-sveho-naroda

http://olser.cz/1790/tancili-jsme-ale-vedeli-ze-pred-nami-lezi-bitevni-pole/

Izraelské osudy: http://www.postreh.com/phprs/view.php?cisloclanku=2009120601

Číst 15529 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SVĚT

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 36 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %